Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do czego to służy ???

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Starzyno

Starzyno

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:51

Do czego to służy ??? Witam kolegów. Nie dawno kupiłem używany agregat i gościu dorzucił mi parę części zapasowych, i m.in. dał również takie jakieś "opaski", za cholerę nie mam pojęcia do czego to służy, z pewnością należy do siewnika ale nie wiem do czego. Bardzo bym prosił o wytłumaczenie. :D Dorzucam obrazek.
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do czego to służy ??? Dzisiaj, 14:01
  •  

#2 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:54

Do czego to służy ??? Zastawka na kółko wysiewające do siewu rzepaku.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3 Share Starzyno

Starzyno

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:09

Do czego to służy ??? W siewniku mam kółka założone do drobno i grubo nasiennych czyli jak założę to na kółko grubo nas. to nie będzie się kręcić tylko będzie wtedy to na drobne czy tak ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:30

Do czego to służy ??? Dokładnie w siewniku masz kółka zębate(poznaniak 6 z 2002 chyba? bo ja mam identyczne) i ono sie kreci jak to założysz to też bedzie sie kreciło tylko że bedzie wylatywało mniej nasion tyle ile potrzeba, a jak to założysz to możesz siać drobne nasiona rzepak , u mnie w poznaniaku mam 2 typy z jednym otworem i z dwoma otworami to zależy jaka jest grubość ziarenka

#5 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:52

Do czego to służy ??? Masz nowszego Poznaniaka więc te wkładki są niepotrzebne ponieważ masz na jednym aparacie dwa kółka. Wąskie do rzepaku i szerokie do zbóż. One są połączone takim klinikiem. Aby siać rzepak musisz wypchnąć te kliny w miejscach redlic które będą siały. Wtedy w czasie siewu kręcą się tylko wąskie kółka a szerokie stoją w miejscu opierając się tymi klinikami o obudowę aparatu.

Takie nakładki zakłada się w siewnikach gdzie jest tylko szerokie kółko wysiewające. Wtedy wsuwa się to za kółko wysiewające i przez to mniej wysiewa siewnik.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share darkoni123

darkoni123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 19:58

Do czego to służy ??? witam posiadam siewnik saxonia a215 i tez mam takie nakładki na kółka wysiewające i takie sprężynki ale problem w tym że nie bardzo wiem jak to założyć. może ktoś ma taki siewnik to proszę o zdjęcia

Dodaj odpowiedź