Skocz do zawartości

Zdjęcie

case5120 przestał jezdzić

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirek2329

mirek2329

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:47

case5120 przestał jezdzić witam mój case5120 przestał jezdzić do przodu i do tyłu .proszę pomóżcie bo żniwa za pasem a ciągnik stoi.tylko kołami trochę drgnie i nic więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
case5120 przestał jezdzić Dzisiaj, 15:41
  •  

#2 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 11:53

case5120 przestał jezdzić cewki pod siedzeniem działają
cisnienie sprawdziles
po lewej stronie kontrolka jest taka zołta zapala sie jak tak to po zapaleniu wcisnij sprzeglo i licz ile razy sie zaswieci

#3 Share mirek2329

mirek2329

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 13:38

case5120 przestał jezdzić żółta kontrolka wogóle się nie zapala,a gdzie te cewki pod siedzeniem szukać?

#4 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 21:47

case5120 przestał jezdzić z tylu pod kabina sa 3elektrozawory. 2 z nich to tyl i przod

#5 Share Misiek2244

Misiek2244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 20:27

case5120 przestał jezdzić Mam pytanie ile razy ma się zaświecić ta żółta kontrolka? Jak długo trzymać to sprzęgło i liczyć bo mam ten sam problem. Co zrobić jeśli te cefki pod siedzeniem się zacięły jak to rozebrać?

#6 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 11:18

case5120 przestał jezdzić jak sie zapali to wciskasz i trzymasz liczysz az przestanie mrygac dopiero puszczasz
odkrecasz nakretke i sciagasz cewke a puzniej klucz i odkrecasz trzpien i masz wszystko na wieszchu
a jak chcesz zobaczyc jak to wyglada to wejdz na
http://www.caseih.co...Pages/Home.aspx
i wejdz na katalog czesci

Edytowany przez Antekpirat, 09 sierpień 2013 - 14:53.

#7 Share Misiek2244

Misiek2244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 15:29

case5120 przestał jezdzić Czy wyczyszczenie cewek coś pomogło czy problem z jeżdżeniem dalej był? Jeśli możesz to napisz co się u Ciebie działo że nie jeździł.

#8 Share Agroklinika

Agroklinika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 22:16

case5120 przestał jezdzić czy wspomaganie i podnosnik dziala?, czy zapala sie jakas lampka? czy slychac jak zmienia rewers? czy slychac czy zmienia polbiegi? czy calkiem stoi czy delikatnie podciaga?
trzeba dokladniej opisac problem samo "nie jezdzi" o niczym nie mowi.
507-752-444

#9 Share mirek2329

mirek2329

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:19

case5120 przestał jezdzić wspomaganie i podnosnik działa,lampka żadna się nie zapala delikatnie rusza kołami jak się pusci sprzęgło

#10 Share manitouxxx

manitouxxx

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 08:08

case5120 przestał jezdzić Kolego podstawa to sprawdz 1 cisnienie 2 czy prąd dochodzi do cewek tzn:po zadaniu rewersem jazdy do przodu musisz sprawdic czy cewka ,,klei' to samo do tyłu.Jeżeli jest ok to wina leży najprawdopodobniej w koszach obsługujących jazdę tyl/przód a to równa sie rozpołowieniu ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marek5140

Marek5140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 październik 2013 - 21:59

case5120 przestał jezdzić Mam podobny problem ale z trzecim półbiegiem.
Dokładnie wygląda to tak: każdy półbieg oprucz trzeciego działają poprawnie, trzeci wcześniej jedynie delikatnie poruszał kołami ale nie miał siły aby ruszyć z miejsca ostatnio zaczął ruszać i jak już zaskoczy to ma uciąg jak na pozostałych. Problem w tym, że ten półbieg załącza się z opóźnieniem i szarpie ciągnikiem w momencie załączenia. Dzisiaj wymontowałem elektrozawory sterujące półbiegami przeczyściłaem i zamieniłem miejscami pierwszy i trzeci, ale problem pozostał dalej na trzecim.
Dodatkowy objaw jest taki, że gdy dźwignia zmiany ustawiona jest na trzecim a ten się nie załącza to podnośnik nie ma siły udźwigu i jest spowolniony.
Kolejną zaobserwowaną rzeczą jest to, że trzeci półbieg załącza się w miarę płynnie gdy zmieniam z 2 na 3 lub z 4 na 3 i jednocześnie zmieniam kierunek jazdy.
Dodam, że trzeci półbieg tym płynniej się włącza im częściej i dłużej go używam.
Co może być przyczyną tego opóźnionego załączania się tego półbiegu.

#12 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2013 - 12:26

case5120 przestał jezdzić Panowie mam podobny problem w 5140 (skrzynia z półbiegami ze sprzęgłem)mianowicie przy szybkim skręcaniu kierownicą rozłącza mi napęd . Przy wyższych obrotach jest lepiej ,do tego zauważyłem ostatnio że wspomaganie bardzo słabo działa i podnośnik gorzej podnosi.Wszystkie te usterki nasilają się gdy ciągnik trochę pochodzi, na zimnym jest lepiej.Czy to koniec pompy czy może być jakaś inna przyczyna?Dziękuję za jakiekolwiek wskazówki .Pozdrawiam.

#13 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 październik 2013 - 12:30

case5120 przestał jezdzić Pewnie rewers siedzi do remontu jest:)

#14 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 15:04

case5120 przestał jezdzić Kolego Sobolek czy mógłbyś mi dokładniej naświetlić temat od czego zacząć ? czy rewers ma wpływ na słabe działanie hydrauliki?

#15 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 20:54

case5120 przestał jezdzić michal26sprawdzic cisnienia
stawiam na pompe
Marek5140
Ja stawiam na kosz 3 pólbiegu poprostu sie zuzyl

#16 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 11:29

case5120 przestał jezdzić Też obstawiam pompe, ale najlepiej posprawdzać ciśnienia. Tam jest jedna pompa ale 3 obwody jeden wysokie ciśnienie ok200bar do hydrauliki zew. i podnośnika oraz niskie ok20bar do półbiegów, rewersu a także do orbitrolu ale nie pamiętam ile. Są osobne wejścia kontrolne do każdego obwodu + wejścia na każdy kosz osobno zarówno od półbiegów jak rewersu. Jeśli jednak wszystko siada po rozgrzaniu się oleju to raczej pompa. Podobno koszt nowej jest kosmiczny sięgający kilkunastu tys zł. ewentualnie można dać gdzieś do regeneracji. Któryś uzytkownik pisał, najkorzystniej mu wyszło w serwisie Boscha w Warszaw. Jest taki gość co pracuje w angli przy naprawach ciągników i wysyła stamtąd pompy hydrauliczne oraz wtryskowe właśnie do Warszawy bo pewni a przy tym w miare tanio. Można się też skontaktować z Mariuszem(Zdun) na tym forum, w opisie tez ma regeneracje pomp tłoczkowych

Edytowany przez grego, 28 listopad 2013 - 11:33.

#17 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 21:14

case5120 przestał jezdzić bylem w warszawie ze swojo to mi nosem krecili ze nie mogo lozysk znalezc
itd itp. po godzinie rozmowy z nimi. zmienili zdanie i powiedzieli ze
mogo zrobic ale za miesiac az gosciu wruci z szkolenia to "moze " on sie podejmie
ja zrobilem. regeneracje w wyszkowie koszt 10tus na nowych. srodkach zuzyte dostalem w reklamowce regeneracja na starych 5lub 6tys. teraz mi padl podnosnik pewnie suwaki i bede oddawal do tucholi to oddam caly komplet z pompo i zobbaczymy co oni tam zrobio
kumpel -serwisuje ciagniki muwi ze oni znaja sie na zeczy i ze do nich zawoza jak cos

#18 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 22:48

case5120 przestał jezdzić Ceny porażające, ja bym zagadał do tego Mariusza(Zduna) on się kiedyś chwalił że naprawiają takie pompy z gwarancją i nie zawsze musi to być 5tys wzwyż. Często pomaga wymiana jakiegos tam talerza napędzającego tłoczki. Dziwne że w tych wersjach te pompy tyle kosztują, a przecież nie są jakoś super wielkie, to do MX czyli następcy 51xx też tłoczkowe kosztują prawie połowe mniej oryginał bodaj 8tys a zamiennik koło 5-6 tys.

#19 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:21

case5120 przestał jezdzić Masz racje teraz sam to pompe bym pewnie zrobil
One nie jest skomplikowana w budowie przewaznie sie talez wyrabia
ale moim zdaniem to powoduja opilki w oleju tak bylo u mnie rysa z 1mm dookola
wiec zmiana oleju i filtra to podstawa
nowa pompa na necie 24tys

Edytowany przez Antekpirat, 29 listopad 2013 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 23:16

case5120 przestał jezdzić Szok, poważnie tyle kosztuje? Z tego co widziałem na zdjęciach to w tej wersji są dość rozbudowane bo jest spora sekcja zaworów + sekcja z elektrozaworem + sekcja tłoczkowa, a w MX jest w zasadzie sama sekcja tłoczkowa. Tu akurat masz racje z tymi opiłkami to ich największy wróg, tłoczkowe są bardziej na to podatne niż zębate. Trzeba pilnować filtrów (wymieniać nawet częściej) bo założy się nową i będzie to samo za parę dni. Dobrze by było znaleźć przyczyne tych opiłków ale z tym pewno ciężko będzie, czasem stare tarcze hamulcowe mogą tak załatwić filtr i pompe

Dodaj odpowiedź