Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 3140 problem, proszę o pomoc

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik11111

Rolnik11111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:03

john deere 3140 problem, proszę o pomoc Witam od niedawna posiadam jd 3140 i mam pewien problem, podnośnik sie nie podnosi, a wspomaganie załacza sie dopiero gdy dodam wiecej gazu. Kilka dni wczesniej odkreciłem sróbe z hydraulicznego zbiornika oleju (sróba z nr 2) i zauważyłem ze brakuje mi koszyczka(nr 7) na srężynę oraz kulke. Jestem ciekaw czy brak owego koszyczka ma cos wspolnego z moim problemem i chciałbym sie dowiedzieć do czego słuzy ten koszyczek, kulka i sprężynka, z góry dziekuje za pomoc. http://www.fotosik.p...84a775a6bb.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 3140 problem, proszę o pomoc Dzisiaj, 11:26
  •  

#2 Share adampro

adampro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 17:13

john deere 3140 problem, proszę o pomoc To zbiornik wyrównawczy, koszyczek o którym mówisz to zaworek, sprawdz, moze po prostu odpadł i lezy w zbiorniku. Musez Cię zmartwić bo miałem równiez ten problem: blokujaca się kierownica, drgajacy podnosnik itp.. Wymieniłem pompe zębatą wewnętrzna i nie jest lepiej.. w przyszłym tygodniu jade do mechanika bo nie ogarniam tematu, bo u mnie hydraulika umiera gdy olej sie nagrzewa, najprawdopodobniej mam wewnetrzne przecieki. Sprawdź cisnienie manometrem na wyjściu hydraulicznym, gdy kierownica sie zblokuje, mozliwe że równiez masz zaniki ciśnienia jak ja.

#3 Share deny90

deny90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 15:19

john deere 3140 problem, proszę o pomoc W 100% pompa tłoczkowa do wymiany.Wujek ma takiego i tez byl taki problem,pojechalismy do mechanika i mechanik odrazu poradzil na wymienic ta pompe.Pompa kosztowala 2500zl bo byla ta mniejsza 23ccm,problem odrazu sie rozwiazał.

Stara pompa nie ma cisnienia i temu tak sie dzieje ze nie funkconuje na niskich obrotach tylko jak sie doda gazu to cos tam dziala i jest jakies slabe cisnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share KONRAD1221

KONRAD1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 20:49

john deere 3140 problem, proszę o pomoc Nie pisz głupot , jak w twoim padnięta pompa to nie znaczy że u innych też - przykład - bardzo proszę w moim działo się tak samo a winien był uszczelniacz na tłoku podnośnika .Olej jak się rozgrzal to spierniczał właśnie przez tą nieszczelność co potęgowało grzanie się oleju.
A przyczyn niesprawności u kolegi może być co najmniej kilka.

#5 Share smatyl

smatyl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 12:31

john deere 3140 problem, proszę o pomoc ja mam john deere 3050 problemy były podobne. tz czasami drgała kierownica i podnosnik słabo podnosił, po sprawdzeniu ciśnienia okazało się że jest dobre. tak jak pisze kolega nie zawsze jest to wina pompy. u mnie był to zawor w pompie(przedniej koło chłodnicy) który się po prostu zacinał. mechanik go dotarł i jest ok. ja mam to mocniejsza pompe ale kolega w john deere 3030 ma ta mniejsza i tez wymienili mu zawor i było ok.Naprawde przyczyn może być wiele np. nieszczelności na orbitolu. Sprawdz jak wystapia te objawy z podnosnikem czy masz olej w ziorniku nad pompa z przodu jeżeli jest to pompa w skrzyni jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share KONRAD1221

KONRAD1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 08:54

john deere 3140 problem, proszę o pomoc Niech kolega poczyta napewno będzie szersze pojęie o problemie
http://www.agrofoto....ohn-deere-2140/

Do Rolnika11111

Edytowany przez KONRAD1221, 10 marzec 2014 - 08:55.