Rolnik11111

john deere 3140 problem, proszę o pomoc

Polecane posty

Rolnik11111    0

Witam od niedawna posiadam jd 3140 i mam pewien problem, podnośnik sie nie podnosi, a wspomaganie załacza sie dopiero gdy dodam wiecej gazu. Kilka dni wczesniej odkreciłem sróbe z hydraulicznego zbiornika oleju (sróba z nr 2) i zauważyłem ze brakuje mi koszyczka(nr 7) na srężynę oraz kulke. Jestem ciekaw czy brak owego koszyczka ma cos wspolnego z moim problemem i chciałbym sie dowiedzieć do czego słuzy ten koszyczek, kulka i sprężynka, z góry dziekuje za pomoc. http://www.fotosik.p...84a775a6bb.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adampro    0

To zbiornik wyrównawczy, koszyczek o którym mówisz to zaworek, sprawdz, moze po prostu odpadł i lezy w zbiorniku. Musez Cię zmartwić bo miałem równiez ten problem: blokujaca się kierownica, drgajacy podnosnik itp.. Wymieniłem pompe zębatą wewnętrzna i nie jest lepiej.. w przyszłym tygodniu jade do mechanika bo nie ogarniam tematu, bo u mnie hydraulika umiera gdy olej sie nagrzewa, najprawdopodobniej mam wewnetrzne przecieki. Sprawdź cisnienie manometrem na wyjściu hydraulicznym, gdy kierownica sie zblokuje, mozliwe że równiez masz zaniki ciśnienia jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deny90    0

W 100% pompa tłoczkowa do wymiany.Wujek ma takiego i tez byl taki problem,pojechalismy do mechanika i mechanik odrazu poradzil na wymienic ta pompe.Pompa kosztowala 2500zl bo byla ta mniejsza 23ccm,problem odrazu sie rozwiazał.

 

Stara pompa nie ma cisnienia i temu tak sie dzieje ze nie funkconuje na niskich obrotach tylko jak sie doda gazu to cos tam dziala i jest jakies slabe cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KONRAD1221    0

Nie pisz głupot , jak w twoim padnięta pompa to nie znaczy że u innych też - przykład - bardzo proszę w moim działo się tak samo a winien był uszczelniacz na tłoku podnośnika .Olej jak się rozgrzal to spierniczał właśnie przez tą nieszczelność co potęgowało grzanie się oleju.

A przyczyn niesprawności u kolegi może być co najmniej kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smatyl    3

ja mam john deere 3050 problemy były podobne. tz czasami drgała kierownica i podnosnik słabo podnosił, po sprawdzeniu ciśnienia okazało się że jest dobre. tak jak pisze kolega nie zawsze jest to wina pompy. u mnie był to zawor w pompie(przedniej koło chłodnicy) który się po prostu zacinał. mechanik go dotarł i jest ok. ja mam to mocniejsza pompe ale kolega w john deere 3030 ma ta mniejsza i tez wymienili mu zawor i było ok.Naprawde przyczyn może być wiele np. nieszczelności na orbitolu. Sprawdz jak wystapia te objawy z podnosnikem czy masz olej w ziorniku nad pompa z przodu jeżeli jest to pompa w skrzyni jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj