Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

kUKURYDZA NA ZIARNO

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2 odpowiedzi na ten temat

#1 direx

direx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:55

kUKURYDZA NA ZIARNO Witam. Jako, że jestem nowy to chciałem się przedstawić. Jestem Hubert, lat 19, mieszkam w woj. mazowieckim i chciałbym po skończeniu szkoły (jeszcze rok) zasiać na "tatowym" polu kukurydze, które bym kosił na ziarnko. I mam kilka pytań odnośnie tego. Ile potrzeba ziarka na zasianie 4.5ha pola, ile nawozu(i jakiego), jaki oprysk. Czy gnój od kur czy indyków byłby dobry pod kukurydze, czy bez obornika kukurydza urośnie na samym nawozie? Czy na podłożu z pieczarek kukurydza będzie "dobra"? Czytając Wasze wypowiedzi widzę, że nie którzy znają się na tym co robią, dlatego pytam Was specjalistów. I jeszcze jedna moja prośba czy mógłby któryś z Panów wyliczyć mi "ścisły" koszt produkcji kukurydzy na 4,5ha. tzn. ile na nawozy opryski paliwo skoszenie itp. Mam C330 jak cos ;p
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
kUKURYDZA NA ZIARNO Dzisiaj, 17:07
  •  

#2 xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • 18230242
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:56

kUKURYDZA NA ZIARNO Nasiona to jest 9-10 jednostek gdyż 2 jednostki są ma hektar. A nawożenie to wygląda tak 180kg//ha azotu, 120kg/ha fosforu i 140kg/ha potasu. Jeśli chodzi o pomiot ptasi to około 10 ton pomiotu na ha. Czemu tylko 10 ton ponieważ jest wysoka koncentracja składników mineralnych.A dawki to są bez pomiotu więc wylicz sobie dawki z pomiotem.
  • 0
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#3 direx

direx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 17:41

kUKURYDZA NA ZIARNO dzięki kolego za odpowiedź. A jak z opryskiwaniem? ile razy ? i jak najlepiej przygotować ziemię pod kukurydze? teraz rośnie tam jęczmień i żyto. Jakiś poplon posiać i przyorać typu gorczyca czy cos?

A nawożenie to wygląda tak 180kg//ha azotu, 120kg/ha fosforu i 140kg/ha potasu.

a jakie najlepiej nawozy stosowac?
  • 0