Zaloguj się, aby obserwować  
michal135791

5 obrotowa do ciągnika 137 km .

Polecane posty

W przyszłości chce kupić valtre n 121 ( 137 km ) i też chce do niej kupić pług 5 skibowy obrotowy agromasz , ale pisze w nim że zapotrzebowanie mocy to od 110 km do 140 km a ta vatra ma 137 km . U mnie ziemia 3-4 klasa . Da rade ?

Edytowano przez michal135791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie ten ciągnik, za krótki, za mało stabilny. Jak koniecznie 5 skib to tylko półzawieszane, albo szeroka 4'ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

4 na Vario i bedzie w sam ras...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

5 skibowy pług o tej samej szerokości roboczej co 4 skibowy da mniejszy opór przy pracy w polu. Może być problem ze stabilnością ale zawsze możesz wpakować coś na przód:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak chce 5 obrotową zawieszaną . Może Znacie jakieś inne modele pługów 5 skibowych obrotowych ( może być inna marka ) które będą dobre do tej valtry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pług to pług - z pierza go nie zrobią. Jaki by nie było swoje waży i niestety ale jeśli nie chcesz podziwiać nieba przy pracy z 5 obrotową - odpuść sobie ten zakup. Znajomy do JD 140km ma 4x65 i śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok albo będzie założony obciażnik , albo kupie pług półzawieszany 5 obrotowego albo valtre n 141 co ma 150 km . Jak znajde jakąś koło 150 tyś to wezme .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znata może jakąś marke pługu która bedzie pasowała do valtry n 121 , musibyc 5 obrotowa może być zawieszana albo półzawieszana ( nie będe kupywał n 141 bo za duża różnica w cenie , nie będzie mi się opłacało .)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Nie wiem czy do tego ciągnika 5 obrotowa to dobry pomysł. Mam MF6180 600kg z przodu i przy 4 obrotowej od pottingera na wybojach nieźle buja. Do tego gdy rozsawię go na 4x48 to 120KM ma co robić. Na korpus trzeba liczyć min. 30KM. Radzę dobrze się zastanowić żeby nie wpakować niepotrzebnie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie ma sensu kupować wąskiej 5tki. Ciągniesz tylko nie potrzebną stal wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Skoro się napaliłeś na 5-ke to twoja sprawa. Dodatkowe dwa korpusy napewno odczuje podnośnik oraz portfel przy kupnie i wymianie części. Moim zdaniem bez sensu. U mnie jeden z sąsiadów 5-ke obrotową ciąga Valtrą 160KM. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra myślę że rozwinę gospodarstwo do 50 ha i więcej - na tym areale będe orał 5 zagonową i mtz 80 . Będę zbierał kase albo wezme na prow ciągnik 160 km albo więcej i wtedy z tą 5 obrotówka nie będzie problemów . Tez mam takie pytanie bo niedługo będe miał tartak którym wcześniej użytkował ojciec i mam zamiar z kasy młodego rolnika kupić ursusa 1614 ( 160km) do zrywki i przywozu drzewa z lasu . Do tej 1614 5 obrotowa będzie dobra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

130 koni i 7 skib...

masa robi swoje i nie tylko.

Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

powiem ta jak sąsiad ma 4 to on nie może mieć taki sam także niema sensu dobrze mu radzić niech stęka z tą 5 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja nie wiem o czym ta dyskusja przecież ten ciągnik jest w sam raz na cztery skibowy. 4 cylindry i 5 skib obrotowych to jakieś nie porozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

4 cylindry i 5 skib obrotowych to jakieś nie porozumienie.

O i to jest sentencja po której dyskusja powinna się zakończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj