Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik SAM. Problem z hydrauliką.

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kedzior12

Kedzior12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 11:39

Ciągnik SAM. Problem z hydrauliką. Witam. Kupiłem niedawno ciągnik SAM (samoróbka). Kupiłem go od gościa,który go zbudował i widać,że wiedział,co ma. Ale do rzeczy. U gościa przedni tur z łyżką działał bez problemu, nie było niczego niepokojącego. Gdy przyjechałem do siebie, rozkopałem ciągnikiem górkę zbitej ziemi (lekko nie miał ale dał radę). Nagle siła tura zaczęła słabnąć i przestał reagować. Wykręciłem zawór bezpieczeństwa z rozdzielacza i porządnie go przeczyściłem. Po ponownym złożeniu tur ledwo się podnosił, słychać było głośne wycie przy podnoszeniu, jednym słowem lipa. Śruba w zaworze była wkręcona na maxa, więc nie było już pola do regulacji. Po ponownym wykręceniu zaworu przeszlifowałem otwór w nim, ponieważ miał rysy i dałem podkładki pod sprężynę dociskową iglicy, która zamyka otwór. Tur zaczął normalnie działać, jednak gdy postał kilka godzin problem wrócił. Wymieniłem zawór,ale to nic nie dało. Pompa pochodzi od Władimirca, została kupiona 3 lata temu nieużywana (nowa). Poprzedni właściciel w zimie odśnieżał tylko podwórko,a przez resztę czasu jeździł do lasu po drewno, więc pompa nie pracowała pod dużym obciążeniem. Nie sądzę, żeby padła tak szybko. Macie jakieś propozycje? Co mogło się jeszcze zepsuć?
Mam jeszcze jedno pytanie: zawory bezpieczeństwa są sprzedawane zaplombowane. Ojciec mi mówił,że one są już ustawione fabrycznie i nie należy regulować ich, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, tym bardziej,że każda pompa jest inna i ma różny stopień zużycia. Co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik SAM. Problem z hydrauliką. Dzisiaj, 07:48
  •  

#2 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 15:01

Ciągnik SAM. Problem z hydrauliką. pokaż ten ciągnik. Może wina rozdzielacza, u nas jak koparka była to też podobne objawy były i była padnięta sekcja w rozdzielaczu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Kedzior12

Kedzior12