Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share c385

c385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 11:42

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 Pierwszy problem to bardzo ciężko chodząca prasa bo c385 nie daje sobie z nią rady i muszę jeździć 2 terenową.
Drugi to to że słomę czy siano wywala ponad pasy i nabija się pod te 2 wałki na klapie na dole i pod listwę po między nimi, która rozdziela pasy.
Proszę pomóżcie bo nie mogę sobie z tym poradzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 Dzisiaj, 07:34
  •  

#2 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 09:40

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 Masz na tych wałkach z przodu i z tylu taki zgarniacz w kształcie płaskownika ? Podstawowa rzecz w tej prasie

#3 Share c385

c385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 11:15

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 No właśnie tylko z przodu mam a z tyłu nie. Pewnie muszę je sam dorobić?

#4 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 15:15

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 To odkręć go i przykręć z tyłu i zobacz czy problem zniknie, dorobienie tego jest bardzo proste. A w jakim sensie ciezko idzie c385? z czym ma problem, może masz zbicie ustawione na max? to ustaw na 100. Z reguły te prasy lekko idą, bo u nas ciągną je 60siątką.

#5 Share c385

c385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 16:03

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 Ale tam na dole nie ma w ogóle żadnych śrub do przykręcenia tego zgarniacza.A mam takie pytanie czy po odkręceniu tej poprzeczki pomiędzy tymi wałkami coś się stanie? bo to właśnie pod nią się najwięcej nabija.I jak właściwie ustawić zgniot bo tam żadnej skali nie ma?

#6 Share raven

raven

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:07

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 Witaj, w RC 121 pewnie że nie ma żadnej skali, miałem z prasą ten sam PROBLEM co Ty. Dopiero dziś udalo mi sie go zlikwidować a dokładnie trafilem na zdjęcia innej Rivierki w której nad walcem tym na którym kręci sie bela są zamontowane (przyspawane) stalowe tależe. Decyzja szybka, dobre stalowe można złapać od tależówki:)) DZIALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie słoma nie wpada ponad pasy a nawet jeśli troche tam wpadnie do zaraz wyleci. Zrobiłem 20 beli bez wysiadania z ciągnika. Aż chce sie pracować. Aha drugą kożyścia jest to że bele z szerokich pokosów mocno dobite nie stają w komorze przy wyrzucaniu:) Podaj maila to wyśle ci zdjęcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share c385

c385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:27

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 Dzięki za pomoc.Mój mail to kamilmajewski343@wp.pl a z jakim ciągnikiem pracujesz i czy ma ciężko?i jeszcze jedno jak zmniejszyć zgniot prasy bo ciągnik ma ciężko i ta skrzynia z przekładnią bardzo się grzeje

#8 Share Axjon

Axjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 22:26

Problemy z prasą Rivierre Casalis rc121 hej, mam problem z rozpoczęciem formowania beli, mysle też już o powyżej opisanym patencie, tylko nie wiem jak te talerze dospawać, czy mógłbym prosić o jakieś zdjęcia, albo dokładniejszy opis?,

#9 Share hubcio224

hubcio224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 luty 2015 - 17:56

Witam. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak i gdzie ustawic zgniot beli w RC 121 ?

Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

#10 Share lukas12055

lukas12055

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 08:38

Witaj, w RC 121 pewnie że nie ma żadnej skali, miałem z prasą ten sam PROBLEM co Ty. Dopiero dziś udalo mi sie go zlikwidować a dokładnie trafilem na zdjęcia innej Rivierki w której nad walcem tym na którym kręci sie bela są zamontowane (przyspawane) stalowe tależe. Decyzja szybka, dobre stalowe można złapać od tależówki:)) DZIALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie słoma nie wpada ponad pasy a nawet jeśli troche tam wpadnie do zaraz wyleci. Zrobiłem 20 beli bez wysiadania z ciągnika. Aż chce sie pracować. Aha drugą kożyścia jest to że bele z szerokich pokosów mocno dobite nie stają w komorze przy wyrzucaniu:) Podaj maila to wyśle ci zdjęcia.

witam.mam ten sam problem co pan,siano wpada ponad pasy robi się sieczka a beli nie formuje,pasy sie krzyrzują ,mozna prosic o zdjęcia tych talerzy na meila,jak to przerobić? to mój meil  marek.tomaszewski555@wp.pl

#11 Share Nikita1

Nikita1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 07:57

Witam.

Proszę o pomoc. Posiadam prasę Rivierre Casalis RC115 od niedawna i nie mogę jej ustawić. Bele wycjhodzą niekształtne z jednej strony większe a sznurek z jednej strony jest ladnie a z drugiej jeden na drugim. Dodatkowo urwał się mi pas i nie wiem gdzie go naprawić. 

Ktoś pomoże???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share MirkoPap

MirkoPap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 22:06

dobry wieczior prosze o pomoc mam rivierre casalis 121 czu  mozemy  komus pomoc co jest dlugosc pasa do prasy dzieki