Zaloguj się, aby obserwować  
michal135791

81 m2 ile słomy żeby to wyścielić ?

Polecane posty

W oborze mam miejsce na tuczniki , byki o powierzchni 81 m2 . Ile trzeba balotów rocznie z sipmy z 279/1 żeby słabo pośćielić / żeby porządnie pośćielić ?

Ile trzeba kostek rocznie z forstricht k 442 żeby słabo pościelić / żeby porządnie pościelić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

to zależy co ile będziesz wywalał tą słomę :)

Edytowano przez xraqued

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

W oborze mam miejsce na tuczniki , byki o powierzchni 81 m2 . Ile trzeba balotów rocznie z sipmy z 279/1 żeby słabo pośćielić / żeby porządnie pośćielić ?

Ile trzeba kostek rocznie z forstricht k 442 żeby słabo pościelić / żeby porządnie pościelić ?

 

Dobrze mowicie. zalezy ile sztuk tam wpuscisz ja mam przykladowy kojec 9x4m i w nim 10 sztuk bydlaków czyli nie maja az tak zle bo az 3,6 m2 na sztuke na upór wsadzilbytam i 15 ale po co bydło męczyc. Na scielenie sklada sie bardzo duzo mianowicie:

- Wiek bydła ( jak masz małe cielaki to jedna zwijka na tydzien mi starczała )

-pora roku (ale jak w lipcu dogrzało to jedna na dzien było malo a i tak mokro)

Powiem Ci tak w tym momencie mniej wiecej 2 2,5 belki idzie mi na tydzien ale bedziemy mieli lato i trzeba bedzie przez te 60-90 dni walic belke na dzien.

Ktos tu pisal o oborniku co pol roku hmmm chyba ktos zwierzeta trzyma na metrowym albo i wiecej oborniku. Ostatnio wywoziłem od nich 2 grudnia na pierwsze dni lutego szykuje sie na kolejną akcje a bedzie z tego mniej wiecej 7-8 rozrzutników (czarna bialostocka 2 osiowa). Na te 2 msc pojdzie mi okolo 18-20 zwijek wiec prosta kalkulacja przy zalozeniu ze bedziemy mieli lato to przy takiej powierzchni i tylu sztukach. 150 zwijek to minimum.

Nie ukrywam ze nie moge patrzec jak byki stoją po uj w odchodach dlatego sciele i nie pierdziele ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez manYki
      witam. Mam problem. kupilem prase claas rollant 44s sznurek-siatka i owijam sznurkiem. Przy 1 prasowaniu belle byly nie zbite po bokach i jak sznurek konczy owijanie to stoi w miescu i na kazdym balocie jest w jednym kilka obrotow wiecej. i ile dajecie cisnienia do komory?? bo ja okolo 150 podczas praspwania i wydaja mmi sie bele ni e zbite i sznurek luzny zz goru dzieki ;-)
    • Przez koma666
      Witam jak w temacie
      zastanawiam sie nad tym ile musiałbym miec słomy aby utrzymac stado 20 byków w oborze wolnostanowiskowej na głebokiej sciółce, stado podzielone by było na 2 kojce a w kazdym po 10 szt i powiedzmy 10 byłoby z jednego roku powiedzmy 2013 a pozostałe powiedzmy o rok starsze czyli 2012 po to zeby 10 sztuk sprzedac co roku.
    • Przez maciek916
      Mam problem szczególnie z jęczmienie w słomie zostaje ziarno prawdopodobnie nie zostało wytrzaśnięte na klawiszach co z tym można zrobić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj