Skocz do zawartości

Reklama

Problemy zdrowotne krowy

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Osalek

Osalek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:52

Witam
Od  wczoraj  coś się zaczęło dziać u jednej z moich krów a mianowicie   strasznie zaczęła jej  się toczyć ślina  z  pyska nie za bardzo chciała jeść i pić prawie w ogóle, dopiero w nocy   gdy sprawdzałem  jadła delikatnie siano . Dziś na pastwisku nie pasła wcale , gdy  się schylała  to tak jak by ją dusiło  . Wczoraj myślałem ze  się zadławiła lecz raczej nie bo by  nie jadła nie piła nic.. .Dziś nie chce wgl otwierać pyska    tak jak by nie mogła  i nawet języka nie wyjmuje do oblizania. Dałem jej przed chwilka  wody i delikatnie sączyła  a zawsze robiła to z szybkością. nie wiem co to może być

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#2 kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • 47050743
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:18

Nie czekaj na odpowiedzi na forum tylko dzwoń po weta - moja działka to niby macica i okolice, ale objawy wyglądają niepokojąco i nie sądzę żeby Ci ktoś przez forum był w stanie pomóc.
Sprawdź czy może objawy pasują do tego:

TĘŻYCZKA HIPOMAGNEZEMICZNA
TĘŻYCZKA PASTWISKOWA
(Hypomagnesemic tetany)

PRZYCZYNY
Niedobór magnezu w paszy, zmniejszona absorpcja, niedobory energetyczne, stres, leki obniżające poziom magnezu, nadmiar potasu w paszy, zbyt długi okres pojenia cieląt samym mlekiem, przewlekłe biegunki cieląt.

OBJAWY KLINICZNE
Większość przypadków obserwuje się na pastwisku w okresie bujnego rozrostu traw wiosną, około jednej czwartej liczby zachorowań występuje po jesiennych opadach stymulujących intensywny wzrost roślin. Przed wystąpieniem tężyczki u wrażliwych zwierząt można zaobserwować objawy niepokoju (rozszerzone źrenice, wytrzeszcz gałek ocznych, przestrach widoczny w wyrazie oczu). Następnie pojawia się drżenie mięśni, nasłuch*jąca pozycja uszu, sztywność chodu, zgrzytanie zębami, może wystąpić biegunka, częste napinanie się do oddawania moczu. Przy dalszym pogłębianiu się niedoboru magnezu zwierzęta kładą się, leżą na boku z wyciągniętymi kończynami i wygiętą do tyłu szyją i głową, głośno ryczą. Gdy brak jest pomocy weterynaryjnej giną w krótkim czasie, często przed upływem 1 godziny od chwili zalegania.

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk