Skocz do zawartości

Zdjęcie

dziwne problemy u loch

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlody8908

mlody8908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 23:13

dziwne problemy u loch mam poważny problem. przy wyproszeniu wszystie prosięta w miocie od wszystkich loch w stadzie mają pępowinę grubą jak sznur, z której leci krew i jestem zmuszona kazde prosię podwiązywac bo w innym przypadku się wykrwawi. wzywałam kilku weterynarzy i nikt nie wie co jest grane, błagam pomóżcie......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dziwne problemy u loch Dzisiaj, 07:49
  •  

#2 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 29 lipiec 2013 - 10:10

dziwne problemy u loch a knur/nasienie to samo na wszystkie czy każda innym kryta? Jeśli tym samym to spróbuj zmienić - może z tej strony jest jakiś defekt genetyczny...
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#3 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:59

dziwne problemy u loch kilku weterynarzy nie moze pomoc a na forum znawcy od kilku swin maja wiedziec ? to tak na marginesie chociaz twierdze ze niejeden bystry rolnik wie wiecej niz wet
nie hoduje ani malo ani duzo bo 75 loch ale co rusz cos mnie zaskakuje a tego jeszcze nie mialem zeby wszystkie choc pepowina gruba to znaczy duzy prosiak czy aby napewno sie kazdy prosiak wykrwawi mialem kilka przypadkow ze faktycznie skonczylo sie to zejsciem ile masz loch wiecej danych potrzeba by cokolwiek diagnozowac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mlody8908

mlody8908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 22:19

dziwne problemy u loch mam fermę , na której utrzymuję 600 loch, oczywiscie, ze wszystkie lochy nie są kryte tym samym nasieniem więc tym bardziej staje się to dziwne. pisze tu ponieważ szukam wszędzie ratunku, a może akurat z hodowców miał podobny problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 01 sierpień 2013 - 22:54

dziwne problemy u loch a zboze nie jest czasem zagrzybioe jak czesto zeszloroczne o tej samej porze roku