Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sztiwen91

sztiwen91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 23:04

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem Witam.
Potrzebuję Waszej pomocy ponieważ zaczęły się już żniwa a kombajn do naprawy.
W tym roku kupiłem kombajn John Deere hydro 4 i na starcie mam już z nim problemy.
W tamtym tygodniu pojechałem wypróbować go na pole oddalone o 100 metrów dla próby zrobiłem tylko poprzeczniak, wszystko było ładnie silnik pracował równo nic nie pukało nie stukało. Po paru dniach chciałem iść już na całego z tymi żniwami. Odpaliłem kombajn normalnie pojechałem na pole, ale pod koniec drogi na kombajn zaczął jakby słabnieć przejechałem jeszcze około 20 metrów i kombajn zgasł. Pomyślałem że jest to związane z paliwiem wiec popompowałem popką palliwową i poszedłem zapalić, zapalił na dotyk. Wjechałem w zborze i znowu zgasł, ledwo co wróciłem do domu. Po powrocie wymieniłem wszystkie filtry odpaliłem i zadowolony że wszystko działa pojechałem z powrotem, lecz dalej traci moc.
I tutaj proszę o Waszą pomoc ponieważ jest weekend i nie wiem co mam robić, dzwoniłem do mechaników i żaden nie zna się na takiej maszynie ;/
Kombajn na wolnych obrotach chodzi normalnie dopiero jak włączy się go na wysokie obroty po jakim czasie zaczyna opadać z mocy, dlatego wydaje mi się że to coś ziązane z paliwem. Jeśli mieliście podobne problemy proszę o pomoc.
Jeszcze jedno w tym silniku są podobno dwie pompy paliwowe 1. elektryczna 2. mechaniczna. Czy pompkę elektryczną powinno się słyszeć po włączeniu stacyjki (chodzi mi o to że powinna pompować paliwo)? Bo u mnie nic nie słychać a prod dochodzi to tego urządzenia.

Mam jeszcze inne pytanie zwiazane z bezpiecznikami. W miejscu gdzie są bezpieczniki tam jest taka czerwona dioda(żarówka) czy ona powinna się ciągle świecić? Bo u mnie się świeci, czy jednak coś jest nie tak? I jaki może być przyczyna?

Wybaczcie że tak się rozpisałem ale próbowałem opisać w jasny sposób moje problemy. Za pomoc z góry bardzo dziekuję ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1177 h4 problem z silnikiem Dzisiaj, 20:14
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:47

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem nie wiem jak w tej serii, ale w starszej byla jedna pompka zasilajaca, mechaniczna lub elektryczna, mysle ze tu jest podobnie, bo po co 2 ?
zaczalbym wlasnie od tej pompki, pozniej do sprawdzenia pompa,

silnik jak kazdy inny, wiec co to za mechanicy ???

Polska B

#3 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:02

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem w tej serii są właśnie dwie pompki podobnie jak w serii 10xx. jedna jest przy pompie wtryskowej normalna mechaniczna a druga elektryczna znajduje się pod zbiornikiem paliwa przy ścianie bocznej kombajnu. w 1065 miałem ten sam problem który opisałeś. musiałem wymienić tą elektryczną i było git. ona musi cały czas pracować po przekręceniu kluczyka i nawet po odpaleniu. cały czas musi "trykać". w innym przypadku zacznie brakować paliwa i kombajn będzie tracił moc. przerabiałem już to. teraz mam 1188 i w tym kombajnie pompka elektryczna jest sprawna. w poprzednim modelu płaciłem za nią bodajże 1700 zł ale to było z 5 lat temu. pozdro

#4 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:42

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem Pompkę paliwową powinieneś słyszeć po przekręceniu kluczyka, dosyć głośno pracuje, słychać ją nawet w kabinie. Czerwona kontrolka przy bezpiecznikach nie powinna się świecić, służy do sprawdzania bezpieczników obok niej jest wolne miejsce na bezpiecznik jeśli włożysz w to miejsce przepalony bezpiecznik lamka nie świeci jeśli dobry świeci.

#5 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:41

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem kombaj jd 1085 u mnie ta elektryczna ciekla wiec zostala odlaczona i nic sie nie dzieje silnik pracuje tak samo . Jezeli wina pompki to tylko tej mechanicznej na silniku,ta dolna elektryczna to chyba tylko po to ,zeby mial lzej zaciagnac z dolu do gory .ja u gory zalozylem zaworek zwrotny i nawet pobardzo dlugim postoju pali od strzala.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sztiwen91

sztiwen91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:53

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem Dzieki za podpowiedzi.
Czy da się naprawić tą pompę elektryczną? Bo dziś brat zawiózł do elektronika i czekam na wiadomości. A jeśli nie to trzeba kupić nową za 500 zł albo jeśli posiadacie używaną lub nową za niższą cenę to proszę o wiadomość ;)

Mam jeszcze jeden problem ;p Dokładnie z klaksonem, który trąbi bez przerwy. Jaka może być przyczyna? czujników dokładnie nie sprawdzałem. Czy możecie podpowiedzieć dokładnie co i jak mam sprawdzić bo czasem klakson się przydaje a w tej chwili mam go całkowicie wyłączonego.

#7 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 15:27

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem z klaksonem mialem ten sam problem w 1042, do dzis nie wiem co bylo przyczyna, ale jezdzil ze 2 sezony z odlaczonym i po ponownym podlaczeniu wszystko normalnie dziala, czyujniki sa przy wytrzasaczach, jeden nad, drogi za, moze tez byc w zbiorniku w zbiorniku

Polska B

#8 Share sztiwen91

sztiwen91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 23:17

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem problem w dalszej chwili nie został rozwiązany ;/

Wymieniłem pompę elektryczną na nową, ponieważ stara była spalona, myślałem że wszystko będzie dobrze a tu dalej to samo. Tylko że już przez dłuższy czas kombajn utrzymywał się na obrotach. Jutro przeczyszczę zbiornik paliwa ponieważ jest zabrudzony a dalej jeśli nie będzie działać to nie wiem już co mam robić...

#9 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 23:20

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem byc moze jest syf w zbiorniku, zatkalo pompke, chodzila na sucho i od tego sie spalila

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share strzelec

strzelec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 maj 2015 - 13:30

John Deere 1177 h4 problem z silnikiem

Omiń odstojnik ( ten szklany obok zbiornika) - odłącz go wstawiając zwykły filtr przepływowy np.samochodowy na przewodach.

U mnie przez ten odstojnik zasysało lewe powietrze i po wielu próbach uszczelniania nie zlokalizowałem miejsca nieszczelności i został wyrzucony. od tamtej pory spokój - objawy miałem te same.

Dodaj odpowiedź