Skocz do zawartości

Zdjęcie

dominator 98 problem z sieczkarnią

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dymus512728

dymus512728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:34

dominator 98 problem z sieczkarnią Witam wszystkich! Mam problem z łożyskami na sieczkarni? W ubiegłym roku posypało sie łożysko na sieczkarni co spowodowało połamanie sie koła pasowego i porwanie pasa. Kupiłem orginalne łożysko ale po założeniu grzeje mi sie. Po dwóch dniach siadło mi z drugiej strony. Po wymianie równierz grzeje się.Miałem podejrzenia że to może być wina smaru łt-43 ale w tym sezonie kupiłem smar fuscha z wiekrzą tępertaturą wytrzymałości ale problem pozostał. Z tego co dowiedziałem sie to może być wina zbyt małego luzu. Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy tu chodzi o dociskanie łożyska nakrętką z rowkami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dominator 98 problem z sieczkarnią Dzisiaj, 11:03
  •  

#2 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 07:34

dominator 98 problem z sieczkarnią nie wiem jakie łożysko powinno tam być ale może założyć łożysko z oznaczeniem większego luzu z napisem C3 najlepiej nabij łożyska z obudowami na wał bez montowania do obudowy i obracaj je powoli muszą się kręcić leciutko bez wyczuwalnych obciążeń i zacięć jeśli wyczujesz najmniejsze zacięcia takie łożysko nie będzie chodzić możesz mieć nierówną obudowę w miejscu stykania się łożyska owal lub pozbijaną gładż jak i oś a mało kto wie jak powinno być zamontowane takie łożysko przy złym montażu nawet łożyska które się lekko obracają i z luzem C3 można tak zamontowąć że będzie się grzać i doprowadzi do uszkodzenia jeśli za mocno dobijesz łożyska na wale lub za mało i przykręcisz śrubami obudowy łożysk do ramy sciskając je to luz zlikwidujesz do zera kulki w łożysku będą mocno dociskać do bocznych ścian łożyska a powinny leżeć swobodnie na dole bieżni łożyska by mogły się swobodnie toczyć i mieć minimalny luż na boki

#3 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 28 lipiec 2013 - 07:42

dominator 98 problem z sieczkarnią kolego masz zle zmontowane łożyska , masz napięcie osiowe na tych łożyskach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:08

dominator 98 problem z sieczkarnią Po pierwsze łożysko ma prawo zwiększyć swoją temperaturę podczas pracy o ok 30 * czyli przy temp powietrza 30* łożysko może sie nagrzać do 60 *. Więc jak to z nim jest idzie je dotknąć po pracy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 08:17

dominator 98 problem z sieczkarnią Napisz dokładnie w jaki sposób montowałeś stożkową tulejkę łożyska. Jaką metodą, z jaką siłą przy użyciu jakich narzędzi czy to był młotek i przecinak. Jest bardzo ważny montaż tego zgodnie z instrukcją producenta łożysk. Nie wolno zbyt mocno dokręcać nakrętki bo powoduję kasowanie luzu. Łożysko musi być C3 i najczęściej należy dokręcić ręką a następnie kluczem o określony kąt np. 170°.