Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZO-40 zapycha gardziel

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mcgarlacz

mcgarlacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 16:55

ZO-40 zapycha gardziel Witam. Mam problem z bizonem ZO-40. Cały czas zapycha mi gardziel słomą nawet jak jadę bardzo powoli na dużuch obrotach. Wygląda tak jakby mlocarnia nie chciała przyjmować słomy do omłotu i cały czas słoma wraca po łańcuchu w gardzielu z powrotem na żmijke hedera aż się zapcha. Miałem go już rozebranego i wymieniłem łańcuchy bo reszta wyglądała ok ale i tak nic nie pomogło. Może miał ktoś podony problem to proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZO-40 zapycha gardziel Dzisiaj, 15:06
  •  

#2 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 18:39

ZO-40 zapycha gardziel sprawdz szczeline wlotową na młocarni , może za mała dobrze ustawiona młócarnia to 16 mm na wlocie i 3 mm na wylocie

Edytowany przez bel920, 27 lipiec 2013 - 18:40.

#3 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 19:04

ZO-40 zapycha gardziel nie wiem czy w bizonie jest tak samo ale u mnie w volvo wystarczylo bardziej wyciagnac palce w slimaku w hederze i problem ustal

#4 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 20:30

ZO-40 zapycha gardziel zobacz w jakim stanie sa cepy bo raczej młocarnia ci nie ''wciąga'' i material wraca z powrotem

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:35

ZO-40 zapycha gardziel Może zbiornik kamieni pełen.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 23:26

ZO-40 zapycha gardziel Dokładnie jak @sadek pisze może nie być tam kamieni ale ziemia lub różne syfy.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#7 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 23:50

ZO-40 zapycha gardziel U mnie tak sie gardziel zawalila ze godzine czasu wydlubywalem cofajac mlocarnia za pomoca klucza, moim zdaniem byla za wilgotna sloma zytnia bo pierwszy pokos od kukurydzy i sie owinelo a szybko nie jechalem i mlocarnia odkrecona na 12 na skali @mcgarlacz u ciebie tez to moglo byc.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 06:00

ZO-40 zapycha gardziel musisz odkręcić osłonę od cepów, tą która jest z przodu kombajnu, nad podajnikiem pochyłym. po wyciagnięciu tej osłony na jej dole powinna być blacha, która zabezpiecza przed cofaniem się słomy z lepów zpowrotem do przenośnika. mogła ona się poprostu wytrzeć i będzie ci wracać słoma i bedzie zapychać przenośnik. ja tak miałem w swoim ZO 50 . po dorobieniu tej blachy, problem zapychania u mnie znikł
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#9 Share pieter24

pieter24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:53

ZO-40 zapycha gardziel witam może założyleś łańcuch odwrotnie ząbki na listwach powinny byc z przodu, u mnie kolega miał kiedyś to samo

#10 Share mcgarlacz

mcgarlacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:42

ZO-40 zapycha gardziel Pojemnik na kamienie wyczyściłem, łańcuch jest zabkami do przodu, szczeline wlotową mam otwartą na max, a jeśli chodzi o tą blache która zabezpiecza przed cofaniem to ją mam i nawet wysuwałem na kilka sposobów i nic to nie pomaga.

#11 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 14:09

ZO-40 zapycha gardziel moze glupio napisze ale moze nie umiesz ustawic nagarniacza wysokosc jego i predkosc ma bardzo duze znaczenie i zawsze sie rozni tez od predkosci jazdy.

Zwroc uwage kiedy Ci sie zapycha i czy podaje Ci rownomiernie a nie ze np zbierze sie "kupka" na hederze i nagle ja podaje na nagraniacz.

Edytowany przez kombinator18, 28 lipiec 2013 - 14:10.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#12 Share mcgarlacz

mcgarlacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 14:37

ZO-40 zapycha gardziel Nagarniacz zawsze starałem się ustawić tak żeby pobierał równomiernie i nigdy wcześniej nie miałem tego problemu. Ojciec użytkował tego bizona przez 25 lat i też mu się nie zapychał tak jak teraz. Idę kombinować dalej jak naprawię to napiszę. I dzięki za podpowiedzi

#13 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 09:49

ZO-40 zapycha gardziel Czasami dzieje się tak jak się nabierze ziemi kosząc poległe.Natomiast ząbki na listwach nie ma znaczenia jak są .Ja miałem fabrycznie zle założone i chodziło kilkanaście lat i nie było problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 21:06

ZO-40 zapycha gardziel Dzisiaj mi się zaczęło zapychać na polegniętym życie, i sie okazało że żmijka na hederze się ukręciła i to od tego... , dodam ze w pierwszej chwili nawet tego nie bylo widać.