Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

148 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:27

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! piszecie tu o latających nożykach, ale jakim cudem nożyk może lecieć w górę do kabiny, chyba że się odbije od jakiegoś dużego kamienia, przecież talerz jest tak wyprofilowany że nóż ma lecieć w ziemie, nożyki urywają się jak ktoś kosi na trzymakach spawanych czy tak wyrobionych że same nożyki wypadają, a jak często zmieniacie trzymaki? jakich firm są dobre trzymaki do polskich kosiarek? za bardzo nie ma wyboru trzymaków wszędzie jakieś nie wiadomo co po 12zł/sztuka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Dzisiaj, 09:48
  •  

#122 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:34

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! jak mozna gubic noze w kosiarce . przeciez te latajace noze moga zabic .
ja mam kosiarke 20 lat i nigdy jeszcze noza nie zgubilem . najwyzej sie powyginaja . a uchwyty mam oryginalne

#123 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:44

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Jak trafisz na jakąś twardą przeszkodę to zgubisz noże razem z tymi sworzniami na trzymakach, a gdzie to wszystko poleci to nie wiadomo...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:48

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! jak trzymak jest wtarty tak że z jednej strony aż po sworzeń ( chyba nóż tak wyciera trzymak po około 200 wykoszonych ha) to ten sworzeń z nożem sam wyskoczy nawet bez uderzenia, jak w nowej kosiarce ojciec walną w jakiś słupek metalowy to nożyki aż pozawijało ale żaden nie wyleciał :lol:

#125 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 22:54

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! no wlasnie nie rozumie jak mozna zaniedbywac kosiarke rortacyjna zeby byly wytarteb te sworznioe i norze gubic tak samo jak orkan czy sieczkarnie do slomy . te maszyny musza byc w idealnym stanie

#126 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 07 kwiecień 2010 - 05:47

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Normalnie, sworznie się wycierają a, jak nożyk przywali w większy kamień to odpada nożyk z sworzniem. Wiem bo w tamtym roku tak mi 3 odpadły. Lukasz nie rób z siebie takiego idealnego gospodarza, te sworznie są jak z gliny, bardzo szybko się wycierają i nie wiesz kiedy pęknie. W tamtym roku przed sianokosami zrobiłem przegląd kosiarki łącznie z odkręceniem talerzy ślizgowych, wszystkie sworznie wyglądały dobrze ,a jednak w pracy 3 pękły na kamykach ;[ My z ojcem zamiast nowych trzymaków to dospawaliśmy nowe sworznie z ze bardzo grubych śrub utwardzanych śrub :(

Ferdek , jak te sworznie wytrzymają 100ha to będzie dobrze, a nie 200 (oczywiście orginały) :)
Co do pękających nożyków, kilka lat temu ojciec w agromie kupił komplet nożyków, to nawet na małych kamykach one pękały, każdy po kolei , ale to tylko taki 1 zestaw nam się trafił :lol:
Wieczny kawaler ;)

#127 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 07:03

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Oryginalne to ja nie wiem jakie bo moja kosiarka jest nie do końca oryginalna he he, w tym sezonie muszę coś pokombinować z wysokością koszenia dołożę jeszcze jeden pierścień dystansowy 8mm albo kupie taki 12mm i zobaczymy co będzie, podobno nożyki wystarczają na 3 razy dłużej i tarwa lepiej odrasta, może ktoś z właścicieli samaszek 1,85m , 2,1m potwierdzi jaką wyskość koszenia mają te sprzęty, czy faktycznie tak jak podają na stronie internetowej jest to 5,9cm to przy 4cm rzemieślniczej 1,65m to dużo wyżej :lol:

#128 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 22:55

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! nie robię z siebie idealnego rolnika ale jeszcze ani jednego nożna nie zgubiłem w swojej kosiarce nawet rok temu 1 raz zmienialm pasy klinowe
ale rozumie jak się ma duże kamienie na polu

#129 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 10:56

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Noże pękają od dużych kamieni wtedy nóż ślizga się po kamieniu i leci w górę.
A tak w ogóle to kosiarka rzuca kamieniami max 1cm góra 1,5cm. z ziemi go nie podniesie bo wysokość koszenia to min. 3.2cm, Kamienie to głównie z kretowisk tłuką po kabinie. ;)
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#130 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:59

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Co wy macie za trzymaki moja kosiarka od nowości ma trzymaki i tam wcięcie jest gdzieś na 2 mm max także dla mnie nowość po 200 ha nie wytrzymują u mnie w 10 lat z 600 zrobiła. A przedwczoraj jak kosiłem porytą przez krety łąke to tylko kamyszki po szybach było słychać. Noże żadne nie odpadły nie ugięły się choć ojciec na pień wpadł kosiarka się złożyła i ktos kamień położył dość duży w trawe i w niego też ale po dobrym hektarze nożyki są wytarte w szpic nowiutki komplet.... ;[ nigdy tak czegoś nie było. ah te krety ;[
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 25 maj 2012 - 06:27

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Czy niemacie wrażenia że czasami mimo osłon i tak kamienie strzelają w traktor ? ? ? Mi naprzykład dziś w 3P kamień wybił boczną szybę a rok wcześniej w 30 tce przednią ;(
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#132 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 maj 2012 - 07:33

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! jedyna rada to zbierac kamienie, u nas od momentu zakupu pierwszej kosiarki rotacyjnej w 198x roku to sciete setki a nawet tysiace hektarow i jeszcze sie nigdy nie zdazylo zeby kamien wybil szybe lub nozyk wyleciał, a tu czytam ze u niektorych w sesonie kilka szyb wybija, wychodzi na to ze trzeba zbierac kamienie i dobrze ustawiac kosiarkę (czyli nie ciac przy samej ziemi)

#133 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 25 maj 2012 - 07:47

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! takich kamieni które tłuką szyby nie wyzbierasz bo to sa kamienie wielkości orzecha laskowego a może nawet czasami i mniejsze a takie kamienie często biorą się z kretowisk

#134 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 25 maj 2012 - 13:24

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Ale czy to nie dziwne że osłona czasami nic nie daje ?

#135 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 25 maj 2012 - 13:55

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Osłona odchyla się do tyłu od pędu powietrza. W dużej trawie to nie przeszkadza bp trawa też hamuje lecący kamień, ale w drobnej i rzadkiej i podczas szybkiej jazdy końce bębnów wyraźnie wystają spod osłon.
Nożyk urwał mi się tylko raz, jak mi ktoś wrzucił na łąkę kilka kanciastych kamieni wielkości piłki ręcznej. Niektórzy ludzie mają po prostu nie po kolei...

#136 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 25 maj 2012 - 15:17

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! czy warto zdejmować kabinę z Ursusa C 360 3P ? Nic nie pomaga jest jak i co roku siatki nie pomogły osłona nie pomogła przed 20 minuty wróciłem bez kolejnej szyby teraz to już druga w tym sezonie aż strach teraz dalej kosić... Chyba trzeba jakąś nową osłonę robić ;)

Edytowany przez triplehhh, 25 maj 2012 - 19:02.

#137 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 maj 2012 - 07:49

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

czy warto zdejmować kabinę z Ursusa C 360 3P ? Nic nie pomaga jest jak i co roku siatki nie pomogły osłona nie pomogła przed 20 minuty wróciłem bez kolejnej szyby teraz to już druga w tym sezonie aż strach teraz dalej kosić... Chyba trzeba jakąś nową osłonę robić ;)

hehe tak tak zdejmij kabine to zamiast w szybe to w glowe dostaniesz kamieniem:/ ja bym ci radzil lepiej zrobic szersza oslone:)

#138 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 27 maj 2012 - 07:52

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Ale na głowę przecież można założyć kask.

Dobra taktyka. Jak mi się przebije opona to zdemontuję koło a jak się zaświeci kontrolka oleju to wyjmę żarówkę...

Edytowany przez luckywasak, 27 maj 2012 - 07:54.

#139 Share Luker

Luker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 październik 2012 - 23:58

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! łańcuchy gęsto, albo siatka na szyby

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 28 październik 2012 - 20:16

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! problem może być taki ze kosiarka jest za bardzo do ziemi ustawiona rwie wszystko co leży doprzuca drugie osłony fartuch na około mój przypadek rotacyjna góra jest z blachy a na około fartuch jest a obok jest taka osłona od bebna ona duzo daje najlepiej ja poszeżyć żeby nie było nigdzie luki wtedy to bedzie opór dla kamieni a najlepiej wyzbierac kamienie :D