Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

148 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2008 - 16:31

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! ja jak kosze, to wyjmuję wszystkie szyby, które sie da

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Dzisiaj, 08:44
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2008 - 16:47

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Młodymechanik ale chyba kask zakłądasz?

#43 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 06 maj 2008 - 18:36

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! nie raz nawet dobre oslony na kosiarce nie pomagaja :) w zeszlym roku wybila sie szyba w drzwiach przy czeskiej kabinie :) cale szczescie ze mieli jeszcze takie w agromie :) malutki kamyczek trafil przy samej ramie :/ cm dalej i trafil by w rame i by nic sie nie stalo :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 maj 2008 - 19:18

ja jak kosze, to wyjmuję wszystkie szyby, które sie da

To chyba masz mało szyb bo żeby u mnie wyjąc szyba w 3512 to trzeba trochę posiedzieć narazie to od 2 lat tylko jedna poszła

#45 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 06 maj 2008 - 19:22

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Jak juz to wyjmę drzwi i tylnią szybę nie bawię sie w wyjmowanie szyb a sezon koszenia zaczynamy pod koniec maja ;]

I mam nadzieje, że będzie dobrze ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#46 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 06 maj 2008 - 19:35

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! wyjecie szyb jest czasochlonne. najlepiej boczne z prawej zakryc jakims kocem lub dywanikiem. a jak wyjmiesz boczna to zamiast niej przednia stracisz albo dostaniesz w glowe!!!

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2008 - 19:46

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! a my kiedyś za jednym strzałem i boczną i przednią straciliśmy :)
mysle o zrobieniu z pręta lub kontowniczka jakiegoś lekkiego ramki na cały bok ciągnika mocowanej do kabiny i obciągniętej gęstą stalową siatką, chyba przez siatką nic nie przeleci a nawet jak przeleci to straci impet żeby wybić szybę

#48 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 maj 2008 - 19:50

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Z przednią szybą w 3512 też mieliśmy historie kosiliśmy u gościa lakę prawie 2ha w jednym kawałku na samym końcu ostatnie przejazdy nie powiedział ze jest tam karpa i zaczepił ojciec o karpę i bum po przedniej szybie a drugi raz przednia poszła u nas na łące było to moje dzieło

#49 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 06 maj 2008 - 22:03

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Najlepiej stosować oryginale fartuchy ochronne ale i one nie zapobiegają wybijaniu szyb w 100%. Jednak lepiej stracić szybę niż dostać w głowę dlatego nie polecam koszenia takich zakamienionych łąk ciągnikami bez kabin wyposażonych w szyby. A co do dotatkowej ochrony to są teraz takie folie do naklejenia na szybę i szyba nawet po dużym kamieniu cała. tylko nie wiem ile kosztują!

#50 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 09 maj 2008 - 16:09

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! to co wy macie za łaki, my kosimy ponad 20 ha łąk ferdkiem 255 bardzo starą kosiarką rotacyjną która nie ma już osłon od około 10lat i jeszcze żadna szyba nie poszła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 16:15

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! mam łąki w strefie onw ;) no i dziki poryją sobie, kretowiska, a na dodatek bobry też lubią roboty ziemne :)

ps. czy jest jakaś kosiarka lub model który mniej lub bardziej bije szyby, czy z każdą najlepiej zrobić jakąs siatkęzabespieczającą na ciągniku?

#52 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 09 maj 2008 - 16:50

mam łąki w strefie onw :) no i dziki poryją sobie, kretowiska, a na dodatek bobry też lubią roboty ziemne ;)

mnie tez juz krew zalewa proporcjonalnie do tego jak bobry zalewaja łąki...:) kilka razy juz wpadlem w doly przy rowie, kosilem juz w wodzie (4WD), za kazdym razem boje sie, ze kolo urwe i kosiarke polamie... cos z tym musze zrobic, ale do glwy przychodza mi takze bardzo radykalne metody... narazie probuje konwencjonalnych i usuwania skutków-syzyfowa praca...
can do

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 16:59

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! u nas rozbierają po cichu ludzie te tamy, to w innych miejscach robią od nowa, ale przynajmniej przenieśli się z rzeki na rowy melioracyjne, a te dziury to masakra kiedyś ojciec omal z ciągnika nie wyleciał

#54 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 09 maj 2008 - 17:14

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! U nas dziki ryją i psy głębokie dziury kopią jak rozsiewaliśmy nawóz to mało co nie spadłem z ciągnika bo trawa duża a dziury nie widać.

to co wy macie za łąki, my kosimy ponad 20 ha łąk ferdkiem 255 bardzo starą kosiarką rotacyjną która nie ma już osłon od około 10lat i jeszcze żadna szyba nie poszła

A zbieraliście kamienie po sianu ? jak by każdy zbierał kamienie od razu po siewie to by było dobrze a jak już strawa urośnie to nie jest tak łatwo kamienie pozbierać ;
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#55 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 maj 2008 - 19:46

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Mówiąc apropo wybijanych szyb to ja z ojcem robimy specjalną osłonę z siatki która będzie zasłaniać wszystkie boczne szyby w fendzie a jest montowana jedynie na dwie śróbki i pozostało nam tylko założyć siatkę na ramkę którą wczoraj zrobiliśmy a po wszystkim zrobie i wstawie zdjęcia do galerii bo dość ciekawie to wygląda. ;)

#56 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 maj 2008 - 20:23

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! u mnie wybita szyba to można powiedzieć że rutynka, w czasie zrywki w lesie nawet niepomagają osłony :angry:

#57 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 maj 2008 - 20:52

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Ja jeszcze raz napiszę że jest do kupienia folia naklejana na szyby, która zapobiega wybijaniu szyb. Tylko trzeba się za nią rozejrzeć!

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 maj 2008 - 20:57

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! fajna sprawa taka folia by była pod 2ma warunkami
1. że jest tansza od szyby :)
2. jakoś nie wierze w jej skuteczność po tym jak jeden kamyczek przestrzelił u mnie i szybę w dzwiach i przednią szybe jednocześnie to dpoiero musiała byś siła której napewno folia by nie zamortyzowała

http://www.allegro.p...dy_wymiar_.html taka folia?
miałem kiedyś szyby z tego materiału, wykostowąły mnie prawie jak za normalne szyby, ale puki nowe to było dobrze ale po kilku sezonach zestarzały się zrobiły się kruche matowe zaczeły się odbarwiać i praktycznie same pękać no i mikrorysy tak że jazda "pod słońce" to była masakra.

wkurzyłem się i wyciołem w blasze w formacie szyby bocznej dziurę takążeby zamontować szybę od malucha ładnie w uszczelce, po pół roku kamień tak przydzwonił w ta szybe oczywiście wybił a echo takie po blasze poszło że ojciec mało zawału nie dostał :)

#59 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 maj 2008 - 18:18

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Pleksa niestety nie nadaje się na szyby do ciągnika chyba że będziemy ją co trzy lata zmieniać. Jej wadą jest to że matowieje pod wpływem słońca i jak na razie nie ma na to siły. A folia jest skuteczna! Jak działa nie wiem to coś dla fizyków !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2008 - 19:34

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! trzeba dokładnie kamienie pozbierac to niewybije ja dziesięć lat kosze i ani razu się nietrafiło żeby szyba poszła