Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

148 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 12:35

Mi jak narazie nawet nóż nie wypadł.

Mi też ale kamyczek to nie raz wybił szybę i trzeba było kupić nową :angry: (ostatnie 2 lata to nie była wybita :( )
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Dzisiaj, 15:50
  •  

#22 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 31 grudzień 2007 - 18:59

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! u mnie jeszcze nie wybita ani jedna. ale jak brat mieszka 8km odemnie to ma kamienie i na polu i na łąkach i tam sie zdarzało wybijanie szyb przez kamienie. to pierw jeździł i ciał trzydziestko ona jest bez kabiny i w kasku cioł. a teraz na łąkach nie ma kamieni. tylko na polu je mam.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#23 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 31 grudzień 2007 - 19:19

Mi jak narazie nawet nóż nie wypadł.

no no jak masz osłone to nic sie nie powinno stać tato kosi małym Ferdkiem mamy kosiarkę rotacyjną marki MESKO Z133
jeszcze ani razu nie wybiła nam szyby dobra tylko troszkę mała do tego traktora jakaś 1.80m by sie przydała albo troszkę mniejsza

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 01 styczeń 2008 - 03:31

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! W te siana jak kosiłem i kamień odskoczył mi i walnoł w boczną dolną szybe od Zetora 7211;/ i założyłem plekse i wyglada jak nieruszane;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#25 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 01 styczeń 2008 - 12:43

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! a mam do was pytanie te szyby czy co to jest na przystankach PKS-u dobre by były do traktoru?
jak myślicie?

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 12:46

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! No ba super by były tylko skąd takie wziąć :( :( (jak przystanki u mnie murowane :) :) )

#27 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 15:03

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! to się ma też kosiarką jak miliśmy starą to często kamienie leciały a od 2005 jest nowa i nawet jeden kamień nie walnoł
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 15:38

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Jaką masz teraz kosiarke? Znajomy kupił nową samasz 2,1 i też bije szyby :(

#29 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 01 styczeń 2008 - 16:05

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! mam rotacyjną i nigdy kamień nie wybił szyby ani nuż nie wyskoczył

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 16:39

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Ja w dyskówce po pewnym kosztownym wypadku uczepiłem przed listwą rurke na płaskownikach z łańcuchami uniemożliwiającą zbytnie odchylenie fartucha w czasie pracy. Półśrodek ale zawsze coś, mam zamiar zrobić też osłone z pleksy przynajmniej na dolną połowe drzwi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 16:46

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Jak kosztowną ? :D ;) , a co do osłon z pleksy, czy to wytrzyma? a może ze stalowej gęstej siatki coś lepiej, bo pleksy szybko rozbije kamyk a po kilku latach jest tak krucha że sama pęka

(sorki że post pod postem) ale która kosiarka mniej strzela kamieniami dyskówka czy jakiś samasz 2,1m?
ps. może nie w temacie ale czy taka 2,1m czy dyskówka lepiej sprawdza się w trudnym terenie z kretowiskami, porytymi przez dziki łakami częsciowo zalewanymi itd i często nierównymi, czy może dać sobie spokój z większą kosiarką na taki sajgon i męczyć się dalej 1,65m?

#32 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 09:41

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! koledzy jak jest dobry brezent ktory oslania bebny dookola to skutecznie zatrzymuje kamienie. ewentualnie mozna oslaniac boczne szyby jakas guma lub kawalkiem dywanu na sezon tylko to widocznosc utrudnia ale w koszeniu nie przeszkadza. kiedys kiedy ojciec kosil stara czeska rotacyjna to bardzo czesto wybijala szyby.

#33 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:14

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Na czas cięcia zakładamy taką kratkę na szybę i gitara gra. :D
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:32

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! czy to prawda że dyskówki z dużo większą siłą strzelają kamieniami a jak sie norzyk urwie dużo dalej leci i z większym impetem ze nawet zabic kogoś może?>

#35 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:44

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Raz jak kosiliśmy była to pierwsza szyba wybita w 3512 to skosiliśmy prawie 1.5ha bez zdanego kamienia a na środku łąki wjechało się w dołek i szyba pękła z wyłączoną kosiarką :D

#36 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 15 kwiecień 2008 - 17:19

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! U mnie sąsiad chciał obić kosiarkę blachą a le raz jak założył z przodu kosiarki kawałek blachy jak kamień strzelił w tą blachę to aż sąsiad się przestraszył.Wtedy 3 dni nie słyszałem bo jakoś ogłuchłem od tego hałasu.

#37 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 12:30

Mi też ale kamyczek to nie raz wybił szybę i trzeba było kupić nową :angry: (ostatnie 2 lata to nie była wybita :) )

U mnie tak samo jak u @lukasz15

<<-------mój 100-y post B) :) :) :)

#38 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 10:44

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! 2 lata temu podczas koszenia kamień wybił mi boczną lewą szybe w u3512. Wybił ją w dosyć specyficzny sposób, po prostu zrobiła sie 5-cio milimetrowa dziurka a sama szyba rozleciała sie dopiero po kliku dniach. W zeszłym roku miałem podobna szybe do wyrzucenia i testowaliśmy ją wzmocnioną wiatrówką z 10 metrów. Nie byliśmy w stanie jej zbić.Jedynie małe odpryski sie robiły. Przeraziło mnie to. Siła tego kamienia byłą na tyle ogromna że na pewno mogł narobić biedy jeżeli by trafił mnie w głowę. Innym razem kosiłem trawę przed oborą i oderwał sie nóż. Przeleciał jakieś 50 metrów i trafił w drzwi blaszane. Zostało wgłebienie około pół centymetra. Dziwie sie że wasz główny lęk przy tej robocie to wybita szyba, ale jeszcze bardziej dziwie sie ludziom którzy koszą bez osłon. Swoją drogą jak kosiarka jest dobrze ustawiona i osłony odpowiednio długie i grube to kamień raczej nie powinien strzelić w ciągnik. Z tego co widze na tym zdjęciu http://www.agrofoto....image31851.html kolega ma taką samą kosiarke co ja i nie ma osłony pod ramą idącą do ciągnika. A taka siatka to chyba ma cegły zatrzymywać a naprawde niebezpieczne są te małe kamienie, bo to one maja największa prędkość

#39 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 10:13

czy to prawda że dyskówki z dużo większą siłą strzelają kamieniami a jak sie nożyk urwie dużo dalej leci i z większym impetem ze nawet zabic kogoś może?>

Raczej tak bo z tego co wiem noże kręcą sie szybciej B) A nowe drzwi jedyne 2000zł z uszczelką :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 maj 2008 - 10:15

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Ja kosze po różnych dziurach i jeszcze ani jednej szyby nie wybiłem owszem mam osłony ale te starsze, są dużo lepsze od proukowanych obecnie, grubsze. Kiedyś jak brat kosił droge to z 6 nożyków zostało 3 :).