Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną!

148 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 maj 2008 - 21:17

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! ja mam osłony i jak narazie poszła mi tylko jedna szyba (ta na dole w kaminie w T-25)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Dzisiaj, 09:26
  •  

#62 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 czerwiec 2008 - 15:38

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! u mnie jak kosiłem to było mi gorąco-to zdjąłem drzwi :D . następnego dnia kosiłem trawe koło drogi (a droga jest ze zwiru) drobniutki kamyczek wleciał przez drzwi (tzn. te co je zdjąłem) i z przedniej szyby zrobił sie maczek - nie powiem gorąco już mi nie było :lol: (no może ze zdenerwowania) , następnego dnia tata kosił koniczyne i znowu kamyk przypier.. w dolną szybkę i ją zbił - morał z tego taki ze juz wole nie zdejmowac prawych drzwi :D , bo jak nawet kamyk walnie w nich to jest wieksze prawdopodobienstwo ze sie omsknie niz ze wybije szybe pod ostrym kątem (szyba przednia)

#63 Share verg

verg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 20:42

Najlepiej zebrać kamienie ;] z łąk my mamy taką plandeke i nic kamienie nie walą po szybach,tylko w ostatnich pokosach nuż nam wyleciał i wybił w dzwiach szybe dolną w zetorku ;/

Ja mam plandeke i szybe juz trzy razy wybiłem w U c360...!i to zawsze przednią...!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 05 czerwiec 2008 - 17:16

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Wujek raz wybił przednia szybę w mf255 rotacyjna bez osłon a jak ja kosze c-360 to jeszcze szyby nie wybiłem tylko opryskiwaczem na uchylonym oknie dziadek podniósł i podniosło razem z oknem. A najlepiej jest założyć na szybę siatkę albo jaka kratę

#65 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 18:32

fajna sprawa taka folia by była pod 2ma warunkami
1. że jest tansza od szyby :)
2. jakoś nie wierze w jej skuteczność po tym jak jeden kamyczek przestrzelił u mnie i szybę w dzwiach i przednią szybe jednocześnie to dpoiero musiała byś siła której napewno folia by nie zamortyzowała

http://www.allegro.p...dy_wymiar_.html taka folia?
miałem kiedyś szyby z tego materiału, wykostowąły mnie prawie jak za normalne szyby, ale puki nowe to było dobrze ale po kilku sezonach zestarzały się zrobiły się kruche matowe zaczeły się odbarwiać i praktycznie same pękać no i mikrorysy tak że jazda "pod słońce" to była masakra.

wkurzyłem się i wyciołem w blasze w formacie szyby bocznej dziurę takążeby zamontować szybę od malucha ładnie w uszczelce, po pół roku kamień tak przydzwonił w ta szybe oczywiście wybił a echo takie po blasze poszło że ojciec mało zawału nie dostał :)

taki pleks wieszali w windach(bo były reklamy w windzie) to można było wykręcić ale one szybko się rysują .
AF - to Jest To:)

#66 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 20:25

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Jeden z użytkowników na kabine wiesza taką sitke plastikową.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#67 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:39

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Macie jakieśstrasze łąki! Kamienie, kamyczki i szybka leci! A ja już pisałem dobry fartuch i folia naklejana na szyby! Pomaga chociaż ...

#68 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:42

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! najlepsze zabezpieczenie ma miki7211 ma założoną siatke na kabine z boku i dobry fartuch

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#69 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 16:55

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! W wiekszości pisaliście że zonk zdarzał sie ze zwykłymi starymi 1,65 famarolkami itp. ale mam pytanko do posiadaczy nowych sprzętów a w szczególności samaszy lub nowych famarolek 1,85 lub 2,1m osłony są już tam konkretne, składane do wymiany nożyków czy w takich kosiarkach zdarzyło się komuś stracić szybe?

#70 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:22

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! sąsiad w celtisie wybił dwie w jeden miesiąc...kupił sobie jakąś nową rotacyjną 1,85cm, która ma trochę osłony za krótkie.pierwszą szybę zapłacił z ubezpieczenia, założył i po 4 tygodniach znowu poszła.od sierpnia jeździ bez.oryginał 1600zł.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:41

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! no właśnie to pokrywa ubespieczenie te szyby czy nie , ja mam AC w warcie

#72 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 18:13

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! jakieś zakamienione łąki macie. U mnie żadna szyba nie poleciała jeszcze. W MFie zawsze zamykam prawą szybę jak koszę. Fakt, kiedyś dostałem kamykiem w pysk jak kosiłem trzydziestką na oklep (tzn cabrio). Parę razy zdarzyło mi się zgubić nożyk (raz jak mi sąsiad nawrzucał takich dużych kamieni na łąkę). W takim przypadku nawet osłony nic by nie dały. Ale mimo wszystko bez osłon nigdy bym nie wyjechał kosić, nawet na torfowej łące.

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 18:28

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! tak jak ktoś radził (chyba @Mirasek) uczepiłem do osłony nisko pod blandeczką rurę plastikową o średnicy 50mm i jeszcze jak kosiłem miesiac temu strzelił kamyczek (kosiłme bez prawych dzwi w mf ) że nisko z 15 cm powyżej podłogi przestrzelił małą dziurkę w małej szybce obok silnika

#74 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:09

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! czy zdarzają się wam inne obrażenia niż tylko szyby? czy miał ktoś przypadek żeby urany nożyk uszkodził oponę lub inne przypadki uszkodzeń, np ostojnik paliwa lub inne delikatniejsze elementy, lub czy w nowycyh ciagnikach z maską plastikową kamień wystrzelony z rotacyjnej przestrzeli maskę?

#75 Share fendt309lsa

fendt309lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 16:56

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! Urwany nożyk przestrzelił sąsiadowi ramie

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:56

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! ale urwał sie chyba ze zwykłej rotacyjnej kosiarki? bo w dyskówkach to raczej nie ma prawa się urwac?

#77 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:59

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! u nas w 5211 juz chyba szyby z 6 razy wymianialismy a od dwóch lat odpukac ani jednej :rolleyes: chyba sie kamienie skonczyły :D jak kosiłem 330 przed domem ląk to tez ostro kamieniam w plecy dotstałem :D

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 07:06

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! @Karol5211 od kiedy kosisz dyskówką nie tracisz szyb, czy z dyskówki też kamienie walą po szybach?

#79 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:41

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! ja też miałem problem z szybami podczas koszenia, aż się wkurzyłem i wstawiłem pleksi 4mm grubości i narazie mam trochę, odpukać, spokoju. A hartowane szkło to miałem we włosach i uszach jak szyba poszła podczas koszenia łąki sąsiada. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:47

Problem - wybijanie szyb przy pracy z kosiarką rotacyjną! dawno masz te pleksi? po 3-4rech latach sama od wibracji będzie pękała i zrobi się szara (przerabiałem już to) opancerzyć siatką stalową i po kłopocie :D a tak z osłonami to i tak dolne szybki wybija w kabinie

ps. mam prośbę jak opisujecie swoje przypadki wybitych szyb to mozecie dopisać jaki to model kosiarki i czy były osłony czy nie?