Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile wam sypnął rzepak

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 22:33

Ile wam sypnął rzepak Jak widac prawie wszyscy mają plony większe niż w instytutach. Wniosek jest taki, że albo na forum są sami genialni rolnicy, albo tacy którzy mają bujną wyobraźnię lub grupa małolatów która nie wie o czym pisze. Przypuszczam, że w przyszłym roku to 8 ton rzepaku to już będzie standard tu na forum.

Edytowany przez margoo78, 03 sierpień 2013 - 22:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile wam sypnął rzepak Dzisiaj, 11:16
  •  

#22 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 03 sierpień 2013 - 23:42

Ile wam sypnął rzepak U nas średnio 4,5 tony z ha. W dwa lata wstecz było ok tony mniej.

#23 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 00:20

Ile wam sypnął rzepak U siebie na glebach 1-3 nie widziałem lepszego rzepaku jak do 3.5t 3t około to standard przy zadbanej plantacji w tym roku oczywiście, skąd te dodatkowe tony...dobra znikam już nic nie pisze :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#24 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:07

Ile wam sypnął rzepak u mnie exqusite wydał 3,7 t/ha.Szczerze to liczyłem na więcej.Rzepak był bardzo zadbany i doinwestowany we wszystko co możiwe.Tak mnie rozczaroawał dlatego ze sasiedzi co pryskali mieli o tone więcej-a ci popryskali tylko na słodyszka tyle samo co ja -z ogromnymi nakładami

#25 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 04 sierpień 2013 - 14:07

Ile wam sypnął rzepak Ja w tym roku po raz pierwszy posiałem rzepak , i dochodzę do wniosku że gdyby nie obornik , nasienie ze zbioru 2012 , oraz RSM to brak sensu uprawy tej rośliny , jedyną zaletą jest fakt że dobrze się korzeni i przetrwa suszę . Rzepak skoszony , nakłady okrojone na maxa . 7.20 ha ukoszone 29 140 kg więc plon 4,1 ha , pole obok większe nakłady , nasienie kwalifikat ubezpieczone zasiane w termin plon ok 5 t z ha , właściciel wyższego plonu wcale nie zadowolony bo nie liczy się ilość tylko to co zostaje w portfelu. Jeszcze wygrali Ci co sprzedali najprędzej albo zakontraktowali .

#26 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 19:40

Ile wam sypnął rzepak Nie czaje o co chodzi. Skoro pierwszy raz siejesz rzepak to skąd masz nasienie z 2012 ? Albo co ma RSM do opłacalności ?

#27 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:12

Ile wam sypnął rzepak

witam wczoraj sasiad kosił zepak pole tak z 5hektarow i widziałem ze po skoszeniu miał pełne dwie przyczepy 14tonowe. czyli ponad 5ton z ha mu sypało

A ważyłeś kiedyś pełną przyczepę pszenicy i pełną przyczepę rzepaku?

#28 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 21:13

Ile wam sypnął rzepak No pewnie że nie ważył. Wydaje mi się że właśnie w taki "profesjonalny" sposób określana jest spora część plonowania na agrofoto :) Skosił 5 ha - nasypał 28 "ton" - 28/5= 5.6 i ot plon marzenie gotowy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 21:36

Ile wam sypnął rzepak A mój sąsiad wcale nie kosi rzepaku ,mówi że za te pieniądze to niech on na polu zostanie a jest tego z 20h ładny czysty suchy plon na 4 t z ha można liczyć śmiało

#30 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 08:39

Ile wam sypnął rzepak Na 14 tonowej to ok 10t jest rzepaku. Na 16t krone jest max 12t rzepaku.

#31 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 05 sierpień 2013 - 12:48

Ile wam sypnął rzepak wlasnie , to wazenie to takie abstrakcyjne,
ja posiane mialem 2 odmiany- hybrydowy COLUMB na powierzchni 2,95 ha
sporo wymoków zachwaszczenie wtórne brak sciezek technologicznych, i zawieziony do skupu i taka dygresja na pierwszym nie spelnial parametrow wilgotnosc powyzej 14 a na kolejnym skupie oddalonym o 6km juz wilgotnosc 10,6 i roznica na wadze ponad 100 kilo , pomijajac to to plon wyniosl 8160 kilo i cena 1374 plus vat
na kolejnym kawalku nieco ponad hektar tradycyjny rzepak orginalniezaprawiony z Dekalbu i plon 2 tony
cen a w skupie ta sama
niby nie duzo ale jak zwrocimy uwage na zmiane stanowiska i cykl produkcyjny pszenicy to wychodzi na plus
widze jednak ze jeszcze mam duzzzzo do nadrobienia aby zrownac sie z kolegami co niektorymi

#32 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 06 sierpień 2013 - 10:56

Ile wam sypnął rzepak adrian1978 nasienie od znajomego czyli poprostu nie napchałem kieszeni idiotom którzy myślą że sprzedzą 10 kg ziarenek za tysiąc złotych , odseperujesz połówki , dasz Agravitę na start lub inna dobrą zaprawę i masz to samo i przy zasianiu 10 ha ok 3 tys w kieszeni , te pieniądze można przeznaczyć na ubezpieczenie ;) Co ma RSM do opłacalności to nie będę się wypowiadał nawet, i chyba wystawię zdjęcie uprawy pszenżyta po RSM a po saletrze , może wyglądają podobnie ale jednak cena azotu w formie RSM u jest niższa , jest ich 3 formy , i równomierność wysiewu nie podlega dyskusji , kropka.

#33 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 21:00

Ile wam sypnął rzepak No to masz drogie nasiona i tyle. Bo wiadomo tylko populacja a za jednostkę na 3 ha ok 500 zł, a więc na 10 ha ok 1500 zł, a dlaczego 1500, a nie 1666 zł ? Bo w cenie mam zaprawione, a tak zaprawę trzeba kupić. Nie dam sobie kitu wcisnąć bo nie pierwszy raz rzepak sieję i z swoich nasion i z zakupu. Co do RSM troszkę racji jest że równo, że taniej czy forma nawozu. Ale liczy się bilans końcowy ile dałeś ile zebrałeś i ile zarobiłeś co dziś jest oczywiste czyli strata.

#34 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 00:09

Ile wam sypnął rzepak

Na 14 tonowej to ok 10t jest rzepaku. Na 16t krone jest max 12t rzepaku.

To coś lekki masz ten rzepak.Ja w tym roku na na Wielton 12T rzepaku miałem 11600 -11900kg i spokojnie mogłem 12 t przekroczyć, ale nie chciałem jak z jajkiem jeździć.
Pszenicy 14 T mam na jednej.

#35 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 06:23

Ile wam sypnął rzepak Rzepaku 650 kg na m3 to max jak ktoś ma więcej to chyba z kamieniami lub nie odlicza przyczep.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:25

Ile wam sypnął rzepak

A mój sąsiad wcale nie kosi rzepaku ,mówi że za te pieniądze to niech on na polu zostanie a jest tego z 20h ładny czysty suchy plon na 4 t z ha można liczyć śmiało

przekaz mu ze mogę podjechac do niego kombajnem i wybawić go z problemu :)