Skocz do zawartości

Zdjęcie

Marzenia i plany.

156 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 09 marzec 2007 - 23:02

Marzenia i plany. i tak zycie nie ma wiekszego sensu..wiec po co tak długo zyc.?hehe :rolleyes:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Marzenia i plany. Dzisiaj, 05:49
  •  

#62 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 10:58

Marzenia i plany. Ja bym kupił ze 100 ha ziemi, nową oborę no i maszyny :rolleyes:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#63 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 12:06

Marzenia i plany. Za 10 milionów złotych nakupić sprzętu, ziemi, budynków, maszyn po to aby tylko w tym robić i mieć satysfakcję, zrobione ręce i kupkę obornika za stodołą to ja dziękuję. Jest tyle możliwości zainwestowania takiej kasy o większej stopie zwrotu z inwestycji, no chyba że ktoś prowadzi produkcję o rentowności ponad 25% to nie mówię nie. Najlepsza inwestycja w tej chwili to mieszkania w dużych miastach i fundusze inwestycyjne inwestujące na giełdzie. dwa lata temu kupiliśmy mieszkanie, dziś jest warte trzy razy tyle. Mojego młodego rolnika też wpakowałem w akcje i spokojnie sobie obserwuję jak rośnie :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 21:07

Marzenia i plany. Ja bym zainwestował w wiatraki, kupił bym z 6 sztuk, nawet mam miejsce żeby je postawić.

#65 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 kwiecień 2007 - 16:00

Marzenia i plany. Hmmm..., jeśli chodzi o energię elektryczną, to za taka kase wybudowałbym w Polsce elektrownię atomową. Kiedyś w gazecie czytałem ,ze w latach 70tych (za Gierka) były takie plany, ale budowa staneła na fundamentach i skończono na tym. Były protesty ludzi i wogole państwo jeszcze nie było tak rozwinięte aby podołać tej budowie. I tak pewnie większośc boi się takiej elektrownii (wspomnienia z Czarnobylem), ale w dzisiejszych czasach, gdzie tradycyjne elektrownie są niewystarczalne i zużywająogromne ilości węgla brunatnego to jest najlepsze rozwiązanie. Ciekawe czy te 10 mln wystarczyło by na taką elektrownię...

#66 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 17:41

Marzenia i plany. hehe za 10 mln zł to bys sobie nawet papierkowych spraw nie załatwił do elektrowni atomowej
za 10 milirdów euro byc moze by staneła taka.

#67 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 19:44

Marzenia i plany. to juz lepiej w wiatraki inwestowac...podobno jak sie dobrze kręcą :rolleyes: to po 4-5 latach i koszty się zwrócą

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#68 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 12 kwiecień 2007 - 19:47

Marzenia i plany. inwestując w wiatraki mozna załatwić sobie wizytę w "sprawie dla reportera" chyba ze cos sie poprawiło w naszym "prawie"

#69 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:27

Marzenia i plany. a niby czemu odrazu do telewizji

#70 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:29

Marzenia i plany. tak tylko mówie bo ogladam to czasem i krówegos miesiaca po kolei były same sprawy o wiatrakach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:40

Marzenia i plany. u mnie kolesie mają i w telewizji nie słyszałem żeby byli, a we dwóch to chyba mają z 10 tych wiatraków

#72 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:43

Marzenia i plany. to ze ja hoduje swinie to nie znaczy ze na cała Polskę tylko ja mam swinie-schematycznie powiedziałem skoro było az tyle roportazy to cos wtym było chyba nie?

#73 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:47

Marzenia i plany. a czy ja pisze że to niemożliwe, jeśli Cię zdenerwowałem to sory

#74 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:58

Marzenia i plany. nie zdenerwowałes mnie tyko tak jakos uswiadamiam pytaniem retorycznym :rolleyes:

#75 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 13 kwiecień 2007 - 13:23

Marzenia i plany. MMmm.. Ja bym sobie zakupił z 300ha ziemi, Jelonki kombajn i ciagnik, osprzet do niech, wszystkie budynki do remontu, BINy. A jakby zostało to inwestycje

KS Falubaz

#76 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 kwiecień 2007 - 19:29

Marzenia i plany.

hehe za 10 mln zł to bys sobie nawet papierkowych spraw nie załatwił do elektrowni atomowej
za 10 milirdów euro byc moze by staneła taka.

To najpierw ta kasę bym trochę pomnożył inwestując w coś, a jakbym się dorobił więcej to wtedy elektrownia atomowa :wacko:. Pozdrawiam :P.

#77 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 03 maj 2007 - 22:16

Marzenia i plany. Ja za 10 000 000 to kupił bym z 300 hektarów, obrabiał bym to Claas'em Axion'em 850, Claas'em Arion'em 640, NH T6000 i Claas'em Ares'em 500 i Same Roller'em. W żniwa brykał bym Lexionem 510 i Tucano 440.

Od takie marzenia po edycji :lol:

#78 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 21:08

Marzenia i plany. Ja to to za 10mln postawiłbym dom, do tego jakieś 200-300ha ziemi, jakięś 3 belarusy 450 km z osprzętem + miejszy ciągnik do mniejszych prac polowych ( jakiś JD, Case lub Fendt) do tego odpicowałbym jak się tylko da VW Golfa (4 lub 5), i moze jak by starczyło to otworzyłbym własną dyskotekę. Ale wiadomo to tylko marzenia :(
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#79 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 27 czerwiec 2007 - 21:20

Marzenia i plany.

to juz lepiej w wiatraki inwestowac...podobno jak sie dobrze kręcą :) to po 4-5 latach i koszty się zwrócą

może odpowiadam nie do rzeczywistego tematu ale chciałbym sie podzielić pewnym spostrzeżeniem - masz rację koszty się zwrócą ale gdy ten wiatrak serio będzie się kręcił kręcił i kręcił. u mnie w okolicy pewien facet posiada póki co jeden (będą następne pewnie za niedługo) ale kiedyś (koniec miesiąca) wiatry wiały silne a wiatrak stoi w miejscu. myślę pewnie awaria - dowiedziałem się po pewnym czasie że wykorzystał limit przysługujący na dany miesiąc :( limit ?? kto tu wprowadza limity na odnawialną energię która jest tańsza i przede wszystkim zdrowa... paranoja wg mnie, a przyczyna tylko jedna - żeby się czasem ten koleś nie wzbogacił za bardzo...

a miały być plany u mnie na 1 albo 2 wiatraczki, podobno dofinansowanie z UE można dostać (pomarzyć można)
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 21:20

Marzenia i plany. Bardzo inspirujący temat. Jak będzie kumulacja w lotto to idę skreślić numerki.
Ja bym kupił 150ha ziemi, postawił zabudowania, kupił silosy, kupiłbym sobie Nissana Patrola, Jelonka ok. 200KM, Farmtracka, i sprzęty do nich, jakiś kombajn np. Claasa Dominatora.. Jeszcze kupiłbym sobie Kirovetsa k701 tak żeby sobie pojechać do kościoła czy do sklepu :( Co by zostało to dałbym na lokatę i już.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...