Skocz do zawartości

Zdjęcie

Marzenia i plany.

156 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 21:28

Marzenia i plany. Można też zainwestować w jakiś papier, ale tam to szybciej stracić wszyko, niż zyskać...

A tak mówicie, że jakby utopić w rolnictwo. Ja się z tym nie zgadzam. Owszem, wydasz wszystko, ale przecież to po kilku latach się zwróci, a ha i sprzęt zostanie... I później już tylko pracujesz na górkę :)
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Marzenia i plany. Dzisiaj, 01:40
  •  

#22 Share Sniker

Sniker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 00:43

Marzenia i plany. Moim zdaniem warto by było zainwestować w gospodarstwo bo ziemia zawsze bedzie w cenie i nikt Ci jej niezwinie, nie psuje sie i czasem nawet przynosi zyski...:) a najwazniejsze daje dużo satysfakcji
A kupowac ziemie tylko po to zeby ja komuś wydzierzawic albo zeby lezała to grzech moim skromnym zdaniem wiec trzeba zapewnic sobie jakis sprzet. Pakowac sie w uzywany to troche ryzyko wiec wolałbym nowy a wiadomo ze nowy dzieli sie na dwa rodzaje: Tani ale zwykle kiepskiej jakosci albo dobrej jakosci ale drogi jak diabli
Pytanie do Pawła moze głupie ale nie moge sie powstrzymac: Skad znasz słowo "hadziajstwo" tez go czesto uzywam jak rozmawiam ze znajomymi ale niektórzy wtedy patrza na nas jak na idiotów bo nie wiedza co oznacza. Ja uzywam go od jakiegos czasu ale nie wiem gdzie je usłyszałem a nikt z mojej rodziny i znajomych wczesniej go nie znał.

#23 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 13:30

Marzenia i plany. Ja bym sobie tyle kasy włozyl na konto troche % by z tego było i by się żyło  ;D no i dokupiłbym ziemi i może jakiś ciągnik
Ciesz się każdą chwilą życia...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 16:53

Marzenia i plany. Włóż sobie na lokatę, przyjdzie denominalizacja i z 10 melonów będziesz miał 10 groszków :P

#25 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 19:17

Marzenia i plany. Czy ja mówe o POLSKIM banku ?
Ciesz się każdą chwilą życia...

#26 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 19:23

Marzenia i plany. @Krzysiek! u Nas ''hadziajstwo'' to bardzo popularne słowo ;D

#27 Share Sniker

Sniker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 20:46

Marzenia i plany.

@Krzysiek! u Nas ''hadziajstwo'' to bardzo popularne słowo ;D

ja sie zastanawiam gdzie je zasłyszałem bo u nas mało kto je zna

#28 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 21:32

Marzenia i plany. a uczyliście się rosyjskiego  ???  ;D pewnie ulotniło się z głowy, ale coś tam czasem świta. Sprawdźcie jak jest gospodarz po rosyjsku  8)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#29 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 21:38

Marzenia i plany. ??z???  gozpodarz po rosyjsku :o

#30 Share Sniker

Sniker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 23:06

Marzenia i plany. mnie w podsatawówce nauczycielka za wszelka cene chciała woic rosyjski a w liceum inna niemiecki z obiema wygrałem wiec nie rozumie Tomek mozesz to przetłumaczyc na nasze tzn napisac jak to sie wymawia moze mi sie cos przypomni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 08 listopad 2006 - 23:11

Marzenia i plany. heh o jakim papierze mówicie w który warto zainwestowac? może toaletowym? srajtasma zawsze w cenie  :P :P a jesli dzodzi o hadziajstwo to raczej cos ze staropolszczyzny i wschodnich kresów... hehe to to nic jak ja z kumplami mam polot to w miescie idziemy do LIDla i tam slangiem typu "idziemy do GSu" "duzy ten pawilion" " o SCh...  :P" i kupujemy sobie tani zestaw sniadaniowy maslanka i 2 bułki grachamki:) ochszczony zestawem rolnika :)

#32 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 09 listopad 2006 - 12:29

Marzenia i plany. Pewnie o papierze wirtualnym  ;D jak przyjdzie BESSA to może być mniej warty od toaletowego  ::)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#33 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 10 listopad 2006 - 08:29

Marzenia i plany. o no to w pralnie toaletowego :P a tak na powaznie zawiklom i konkretnie to ja bym zainwestował własnie milion 0,5 w maszyny:Fendt309CCi, kvernelanda 4 obrotowe, zestaw uprawowo-siewny rolmasz lemken, tura, przyczepy 12 i 8 tonową, i beczke 8 albo 10tys. litrów.  Oraz w budynki 0,5 (jakbym sie zmiescił ale jak nie to trudno :P ):budynektuczarni 12m x 32m z paszarnią i automatycznym zadawaniem oraz ogrodenie i wybetonowanie placu wokół i przerobił stare chlewy i by lekko 60 macior było i odchowalnia jeszcze. w samochód bym nie inwestował starcza mi moja toyota ale w ziemie i owszem jakby sie nadazyla okazja to bym sie pokusił nawet o te kawałki za >30tyś/ha

#34 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 04 grudzień 2006 - 21:54

Marzenia i plany. ło 10 mln... jak to się mówi - rolnictwo to skarbonka bez dna... ja pewien plan mam... jest u mnie dużo ziemi pod zalesienie... hohoho myśle że na 100 ha bym sie oparł... poza tym jest tesh miejsce na wierzbe energetyczną... jakieś 50 ha bo niski teren i rzeczka to nawodnienie by było... a pod zboża to tak koło 100 ha by mi wystarczyło...jęczmień ozimy sie udaje a pszenica swoje da... a do tego ze 3-4 wiatraczki... 8) ........... dobrze ze marzenia nie kosztuja.............bo bym zbankrutował z 5 razy  8) 8) 8) 8) 8) 8) ::) ::) ::)
all rights reserved

#35 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 10:56

Marzenia i plany.

ło 10 mln... jak to się mówi - rolnictwo to skarbonka bez dna... ja pewien plan mam... jest u mnie dużo ziemi pod zalesienie... hohoho myśle że na 100 ha bym sie oparł... poza tym jest tesh miejsce na wierzbe energetyczną... jakieś 50 ha bo niski teren i rzeczka to nawodnienie by było... a pod zboża to tak koło 100 ha by mi wystarczyło...jęczmień ozimy sie udaje a pszenica swoje da... a do tego ze 3-4 wiatraczki... 8) ........... dobrze ze marzenia nie kosztuja.............bo bym zbankrutował z 5 razy  8) 8) 8) 8) 8) 8) ::) ::) ::)

W Polsce chyba można tylko dwa razy zbankrutować :)

#36 Share Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 15:23

Marzenia i plany. Hej JAREK, na pierwszej stronie mapisałeś ze ziemia w Pomorskim jest tania... to powiem ci że się bardzo mylisz. Hektar dobrej ziemi kosztuje ok 20 tys., oczywiście mozesz kupić piachudry ( jest tego dużo...) za około 5-7 tys. i wątpie żeby ci sie to zwróciło bo musiałbyś siac żyto itp. rośliny o małym zapotrzebowaniu. Ja za te 10 mln. kupił bym jakieś gospodarstwo z 200ha. i bym trzymał byki na mięso.... i oczywiście jakis fajny sprzęt John Deera i moze Ursusa 1934 na próbe bo jestem patryjotą...   
Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#37 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 19:04

Marzenia i plany. Patriotą.

400ha z budynkami w okolicach Szczecina (zachchodnio-pomorskie) kosztuje 3,7 mln zł.

#38 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 20:20

Marzenia i plany. A może ferma od podstaw, ale na wschodzie (Litwa, Ukraina)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#39 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 23:29

Marzenia i plany.

A może ferma od podstaw, ale na wschodzie (Litwa, Ukraina)

O nie... To nie dla mnie. Nie lubię języka rosyjskiego, a litewski i ukraiński podobne. Do tego jakoś tak nie za bardzo uśmiecha mi się przeprowadzka do kraju mniej rozwiniętego. W ogóle jakoś tak :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 11:28

Marzenia i plany. patrzę ze dużo z was zrobiło by sobie duze latyfundia ale co za przyjemnosc miec sprzet i niejedzic nim, fajnie jest z wszystkim doczynienia co sie dzieje w gospodarstwie ;) Pozdrawiam