Skocz do zawartości

Zdjęcie

Marzenia i plany.

156 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 04 listopad 2006 - 21:35

Marzenia i plany. Witam :)

Dla rozluźnienia proponuję zastanowić się, co zrobilibyście każdy z osobna dysponując gotówką 10.000.000 zł (10 mln zł).
Może komuś się kiedyś przydadzą podobne rozważania, życzę tego wszystkim  ;D  Wypisujcie swoje pomysły.

Pozdrawiam, Jarek.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Marzenia i plany. Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 listopad 2006 - 22:20

Marzenia i plany. ja bym zainwestował w akcje Orlenu 90% a reszte zainwestował w hadziajstwo tak zeby nikt sie nie kapnoł :P  hnapewno bym ich nie prepił ani nie wyprzedał gospodarki :)

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 06:54

Marzenia i plany. Same fendy bym pokupował do gospodarstwa ;D . Jakiś nowy kombajn by się kupiło. Trochę osprzętu bo ciągników. Wykupił bym wszystkie dzierżawy. No i jakomś obore by się wybudowało (Może na mięsne). No i ....      .... niewiele by już został ;) . No może jeszcze by starczyło na nową Honde CIVIC 2.2. Może mi się wydaje ale w gospodarstwo można "utopić" każdą gotówkę :-

#4 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 10:21

Marzenia i plany. każdoą :( niestety) a mi się marzy nowa valtra n121+ opryskiwacz amazone +siewnik pneumatyczny amazone+ pług lemken + rozsiewacz boogballe+ jakaś chlewnia na 2000 tys tuczników a reszta na książeczkę  ;D

#5 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 05 listopad 2006 - 11:08

Marzenia i plany. Ja nie bede pisał co bym zrobił z taka gotówka bo jesezcze by mnie zamkeneli za same marzenia ;D ale tak na serio wszystko bym w gospodare władował. przy takiej ilosci gotówki to inwestował bym w najlepszych czyli FENDT NEW HOLLAND JCB VEDERSTAD HARDI LEMKEN AMAZONE BIG DUCHMAN. Cieszmy sie wszyscy ze za marzenia nie karaja!!! :D
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#6 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 12:25

Marzenia i plany. Cieszę się, że spodobał wam się temat :)
Ja wybudowałbym całe gospodarstwo od podstaw. Przede wszystkim duży parterowy dom zdala od ludzi, niedaleko 3-5 kurników na 50 tyś. sztuk każdy, hale magazynowe, żeby każdy sprzęt stał pod dachem, zbiorniki na zboże (tzw. BIN) z koszem zsypowym, nowy sprzęt: ciągniki i kombajn John Deere, ładowarka Bobcat, agregat ścierniskowy Kuhn, pługi Kverneland, siewniki, rozsiewacze, opryskiwacz i przyczepa przeładowcza Amazone, Horsch, Vaderstadt, itp. Autka to może nowy Jeep Grand Cherokee i Audi A8 lub jakiś Mercedes. Gdybym wyszarpał w okolicach jakieś 500 ha to elegancko, ale pewnie nie udałoby się, dlatego kupiłbym w woj. pomorskim, tam jest sporo ziemi w dużych kawałkach i jest tania. Fendt-ów nie kupowałbym nawet jak miałbym tyle kasy. Źle mi się kojarzą i w ogóle są za drogie.

#7 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 13:57

Marzenia i plany. Za 10 mln. to już można coś zrobić  ;D kupiłbym jakieś duże gospodarstwo tak do 500 ha i je umaszynowił, produkcja roślinna i ewentualnie bydło opasowe - tak by się nie narobić  ;D, reszta trochę do banku na procent ( taki wentyl bezpieczeństwa ), a reszta na GPW ( ale nie w ORLEN jak napisał @paweł, bo to chyba kiepski pomysł ).

Ps.koło mnie to za 10mln. 500 ha by nie kupił  :'(
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#8 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 15:20

Marzenia i plany.

Ps.koło mnie to za 10mln. 500 ha by nie kupił   :'(

Ja też niekupiłbym, myślałem o dzierżawie, ale nawet tego nie ma gdzie, bo przyjeżdżają biznesmeni z Poznania i piorą ich brudne pieniądze dzierżawiąc ha i nic z nimi nie robiąc. Ale 500 ha w Pomorskiem dało by radę.

#9 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 16:50

Marzenia i plany. U mnie plan prosty. Napewno kupilbym duuuuzo ziemi do tego Fendzika albo dwa + sprzet nowa chlewnie na rusztach na jakies 1500 szt no i tak jakos silosy nowe no i generalnie w gospodarke :) JAkbym mial taka kase to łooo wtedy moznaby cos sensownego zrobic... albo bym 5 wrzucil do banku i by na mnie zarabiala a rezzte bym zainwestowal to bym mial hobby na 300 hektarach :P
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#10 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 19:19

Marzenia i plany. co jak co ale rolnictwo to baaaarodzo drogie hobby.
Ale co do planów:chcę skończyc gimnazjum (jeszcze ten rok) puźniej jakaś szkoła (LO lub rolnicza jak zrobią) później prawojazdy i studia zaoczne tylko trzymajcie kciuki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 21:44

Marzenia i plany. Czyli generalnie nie jest źle ,skoro wszyscy taką kasę chcą wpakować w gospodarstwo.Ja jestem starszy od Was i zapewne troszkę inaczej zagospodarowałbym gotówkę -jakieś niezłe chaty dla dzieci,auto i...reszta na goooospodarstwo  ;D.A tak poważnie ,oby zdrowie nam służyło i politycy  nie przeskadzali czego sobie i Wam wszystkim życzę.
Pozdrawiam
godles5

#12 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 22:35

Marzenia i plany.

Ja jestem starszy od Was i zapewne troszkę inaczej zagospodarowałbym gotówkę -jakieś niezłe chaty dla dzieci,auto i...reszta na goooospodarstwo  ;D.

Gdzie ta różnica? Wybacz, ale nie wyłapałem. :)

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 09:02

Marzenia i plany.

Ja jestem starszy od Was i zapewne troszkę inaczej zagospodarowałbym gotówkę -jakieś niezłe chaty dla dzieci,auto i...reszta na goooospodarstwo  ;D.

Gdzie ta różnica? Wybacz, ale nie wyłapałem. :)

Pisał o dzieciach !:)Ale wtedy będzie problem bo uciekną do miasta :)Ja tam swoje zabieram do obory i tłumaczę im jaka to fajna praca-znaczy kłamię :)

#14 Share Sniker

Sniker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 13:23

Marzenia i plany. "Ja tam swoje zabieram do obory i tłumaczę im jaka to fajna praca-znaczy kłamię"
rozesmiałem sie jakto przeczytałem ;D Ja swoich jeszcze nie mam ale za to mam sporo rodzenstwa i powiem tak u 50% rodzicom udało sie zaszczepic bakcyla (w tym u mnie) i my lubimy te prace bo daje durzo satysfakcji. Zwałe mam z mojej najmłodszej siostry Niech sie na podwórzu pojawi jakis obcy ciagnik bez opieki własciciela to zaraz siada za sterami i zaczyna sie " a to po co...." szkoda ze ma dopiero 12 lat bo bym ja orac nauczył i niech sobie jezdzi:)
A z kasą bym zrobił podobnie jak wy tzn: jakies 200 ha w okolicy, stado jelonków a jak zostało by to moze w wiatraki?

#15 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 17:01

Marzenia i plany. Do Jaro- chatę można postawić też na wsi...a jeśli zechcą do miasta, siłą nie zatrzymasz,a może będą miały lepiej :),a ja w końcu też jeszcze muszę jakoś dociągnąć do nędznej emeryturki(ponad 30 lat),co bez inwestycji w gospodarstwo będzie trudne  :'(

#16 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 17:15

Marzenia i plany. 10mln. to chyba na emeryturkę wystarczy  ??? chyba że kiepsko zainwestujesz  ::)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#17 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 18:47

Marzenia i plany. hehehe...fakt,zapomniałem,że będę miał te 10mln. ;D

#18 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 20:07

Marzenia i plany. heh u mnie za taka kase bym ze 300ha kupił :P i nic by nie zostało...

#19 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 19:01

Marzenia i plany. to chyba faktycznie przy takiej kasie lepiej nic nie robić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 20:13

Marzenia i plany. to ironia? ja o tym nie mówie niektórzy mają bakcyla i dla samej satysfakcji przepuszcza to forsę(właduja w hadziajstwo) ale czy tez praca nazywamy jazda wk**** drogim ciagnikiem?? :)  :P :P :P