Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JarekWLKP

Marzenia i plany.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Witam :)

 

Dla rozluźnienia proponuję zastanowić się, co zrobilibyście każdy z osobna dysponując gotówką 10.000.000 zł (10 mln zł).

Może komuś się kiedyś przydadzą podobne rozważania, życzę tego wszystkim  ;D  Wypisujcie swoje pomysły.

 

Pozdrawiam, Jarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja bym zainwestował w akcje Orlenu 90% a reszte zainwestował w hadziajstwo tak zeby nikt sie nie kapnoł :P  hnapewno bym ich nie prepił ani nie wyprzedał gospodarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Same fendy bym pokupował do gospodarstwa ;D . Jakiś nowy kombajn by się kupiło. Trochę osprzętu bo ciągników. Wykupił bym wszystkie dzierżawy. No i jakomś obore by się wybudowało (Może na mięsne). No i ....      .... niewiele by już został ;) . No może jeszcze by starczyło na nową Honde CIVIC 2.2. Może mi się wydaje ale w gospodarstwo można "utopić" każdą gotówkę :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

każdoą :( niestety) a mi się marzy nowa valtra n121+ opryskiwacz amazone +siewnik pneumatyczny amazone+ pług lemken + rozsiewacz boogballe+ jakaś chlewnia na 2000 tys tuczników a reszta na książeczkę  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja nie bede pisał co bym zrobił z taka gotówka bo jesezcze by mnie zamkeneli za same marzenia ;D ale tak na serio wszystko bym w gospodare władował. przy takiej ilosci gotówki to inwestował bym w najlepszych czyli FENDT NEW HOLLAND JCB VEDERSTAD HARDI LEMKEN AMAZONE BIG DUCHMAN. Cieszmy sie wszyscy ze za marzenia nie karaja!!! :D


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Cieszę się, że spodobał wam się temat :)

Ja wybudowałbym całe gospodarstwo od podstaw. Przede wszystkim duży parterowy dom zdala od ludzi, niedaleko 3-5 kurników na 50 tyś. sztuk każdy, hale magazynowe, żeby każdy sprzęt stał pod dachem, zbiorniki na zboże (tzw. BIN) z koszem zsypowym, nowy sprzęt: ciągniki i kombajn John Deere, ładowarka Bobcat, agregat ścierniskowy Kuhn, pługi Kverneland, siewniki, rozsiewacze, opryskiwacz i przyczepa przeładowcza Amazone, Horsch, Vaderstadt, itp. Autka to może nowy Jeep Grand Cherokee i Audi A8 lub jakiś Mercedes. Gdybym wyszarpał w okolicach jakieś 500 ha to elegancko, ale pewnie nie udałoby się, dlatego kupiłbym w woj. pomorskim, tam jest sporo ziemi w dużych kawałkach i jest tania. Fendt-ów nie kupowałbym nawet jak miałbym tyle kasy. Źle mi się kojarzą i w ogóle są za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Za 10 mln. to już można coś zrobić  ;D kupiłbym jakieś duże gospodarstwo tak do 500 ha i je umaszynowił, produkcja roślinna i ewentualnie bydło opasowe - tak by się nie narobić  ;D, reszta trochę do banku na procent ( taki wentyl bezpieczeństwa ), a reszta na GPW ( ale nie w ORLEN jak napisał @paweł, bo to chyba kiepski pomysł ).

 

Ps.koło mnie to za 10mln. 500 ha by nie kupił  :'(


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
Ps.koło mnie to za 10mln. 500 ha by nie kupił   :'(

 

Ja też niekupiłbym, myślałem o dzierżawie, ale nawet tego nie ma gdzie, bo przyjeżdżają biznesmeni z Poznania i piorą ich brudne pieniądze dzierżawiąc ha i nic z nimi nie robiąc. Ale 500 ha w Pomorskiem dało by radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

U mnie plan prosty. Napewno kupilbym duuuuzo ziemi do tego Fendzika albo dwa + sprzet nowa chlewnie na rusztach na jakies 1500 szt no i tak jakos silosy nowe no i generalnie w gospodarke :) JAkbym mial taka kase to łooo wtedy moznaby cos sensownego zrobic... albo bym 5 wrzucil do banku i by na mnie zarabiala a rezzte bym zainwestowal to bym mial hobby na 300 hektarach :P


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

co jak co ale rolnictwo to baaaarodzo drogie hobby.

Ale co do planów:chcę skończyc gimnazjum (jeszcze ten rok) puźniej jakaś szkoła (LO lub rolnicza jak zrobią) później prawojazdy i studia zaoczne tylko trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Czyli generalnie nie jest źle ,skoro wszyscy taką kasę chcą wpakować w gospodarstwo.Ja jestem starszy od Was i zapewne troszkę inaczej zagospodarowałbym gotówkę -jakieś niezłe chaty dla dzieci,auto i...reszta na goooospodarstwo  ;D.A tak poważnie ,oby zdrowie nam służyło i politycy  nie przeskadzali czego sobie i Wam wszystkim życzę.

Pozdrawiam

godles5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
Ja jestem starszy od Was i zapewne troszkę inaczej zagospodarowałbym gotówkę -jakieś niezłe chaty dla dzieci,auto i...reszta na goooospodarstwo  ;D.

Gdzie ta różnica? Wybacz, ale nie wyłapałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja jestem starszy od Was i zapewne troszkę inaczej zagospodarowałbym gotówkę -jakieś niezłe chaty dla dzieci,auto i...reszta na goooospodarstwo  ;D.

Gdzie ta różnica? Wybacz, ale nie wyłapałem. :)

Pisał o dzieciach !:)Ale wtedy będzie problem bo uciekną do miasta :)Ja tam swoje zabieram do obory i tłumaczę im jaka to fajna praca-znaczy kłamię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

"Ja tam swoje zabieram do obory i tłumaczę im jaka to fajna praca-znaczy kłamię"

rozesmiałem sie jakto przeczytałem ;D Ja swoich jeszcze nie mam ale za to mam sporo rodzenstwa i powiem tak u 50% rodzicom udało sie zaszczepic bakcyla (w tym u mnie) i my lubimy te prace bo daje durzo satysfakcji. Zwałe mam z mojej najmłodszej siostry Niech sie na podwórzu pojawi jakis obcy ciagnik bez opieki własciciela to zaraz siada za sterami i zaczyna sie " a to po co...." szkoda ze ma dopiero 12 lat bo bym ja orac nauczył i niech sobie jezdzi:)

A z kasą bym zrobił podobnie jak wy tzn: jakies 200 ha w okolicy, stado jelonków a jak zostało by to moze w wiatraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Do Jaro- chatę można postawić też na wsi...a jeśli zechcą do miasta, siłą nie zatrzymasz,a może będą miały lepiej :),a ja w końcu też jeszcze muszę jakoś dociągnąć do nędznej emeryturki(ponad 30 lat),co bez inwestycji w gospodarstwo będzie trudne  :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

10mln. to chyba na emeryturkę wystarczy  ??? chyba że kiepsko zainwestujesz  ::)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

heh u mnie za taka kase bym ze 300ha kupił :P i nic by nie zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to ironia? ja o tym nie mówie niektórzy mają bakcyla i dla samej satysfakcji przepuszcza to forsę(właduja w hadziajstwo) ale czy tez praca nazywamy jazda wk**** drogim ciagnikiem?? :)  :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Można też zainwestować w jakiś papier, ale tam to szybciej stracić wszyko, niż zyskać...

 

A tak mówicie, że jakby utopić w rolnictwo. Ja się z tym nie zgadzam. Owszem, wydasz wszystko, ale przecież to po kilku latach się zwróci, a ha i sprzęt zostanie... I później już tylko pracujesz na górkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

Moim zdaniem warto by było zainwestować w gospodarstwo bo ziemia zawsze bedzie w cenie i nikt Ci jej niezwinie, nie psuje sie i czasem nawet przynosi zyski...:) a najwazniejsze daje dużo satysfakcji

A kupowac ziemie tylko po to zeby ja komuś wydzierzawic albo zeby lezała to grzech moim skromnym zdaniem wiec trzeba zapewnic sobie jakis sprzet. Pakowac sie w uzywany to troche ryzyko wiec wolałbym nowy a wiadomo ze nowy dzieli sie na dwa rodzaje: Tani ale zwykle kiepskiej jakosci albo dobrej jakosci ale drogi jak diabli

Pytanie do Pawła moze głupie ale nie moge sie powstrzymac: Skad znasz słowo "hadziajstwo" tez go czesto uzywam jak rozmawiam ze znajomymi ale niektórzy wtedy patrza na nas jak na idiotów bo nie wiedza co oznacza. Ja uzywam go od jakiegos czasu ale nie wiem gdzie je usłyszałem a nikt z mojej rodziny i znajomych wczesniej go nie znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja bym sobie tyle kasy włozyl na konto troche % by z tego było i by się żyło  ;D no i dokupiłbym ziemi i może jakiś ciągnik


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Włóż sobie na lokatę, przyjdzie denominalizacja i z 10 melonów będziesz miał 10 groszków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Czy ja mówe o POLSKIM banku ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj