Zaloguj się, aby obserwować  
Kizo

Loszki PIC

Polecane posty

Pavel    12

nie ja nie sypie soli-no akurat w tym kojcu jest dosyc jasno a do zabawy daje im czasem pieniek z drewna (wygląda to tak: w kojcu jest różowa mlama tylko uszy sterczą-rzucasz 15 kilowy pieniek i tylko trociny lecą) ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

i zostawiłem sobie loszkę po knurku PIC i maciorze WBP podobno nie powinna juz miec tego genu bez stresu ale mimo to stwierdzam (narazie usiłuje ja zaprosić) ze jest bardzo spokojna a wręcz towarzyska bo nieboi sie nic lubi sie wprost bawić  ;D troche dziwne ale taka spokojna tez dziwna bi co stego ze mozna jej prosiaka z pod ryja zabrac podczas porodu jesli przycisnie prosiaka i on kwiczy a ona sie nie ruszy? ale  3mech3tyg3dni(może) zobaczymy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do obgryzania ogonów to do kojca wystarczy w wrzucić (bądź powiesić na czymś) lizawkę solną (taką  jak dla bydła) ewentualnie pomaga sorbix


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, czy wiecie coś na temat parowirozy u loch? Podejrzewam że występuje u moich loch własnie ta choroba dlatego chcialbym wiedziec czy ktos z was mial juz z nia stycznosc i jesli tak w jaki sposob leczyl chore zwierzeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
ja u siebie temat obgryzania ogonów przerobiłem mimo ze mam na jednego tucznika o masie ok 100kg 1m2 to i tak gryzły. poprostu w 3 dniu obcinam ogony przy kastracji mam taka maszynke do upalania ogonów(koszt ok 400zl) na gaz jak zapalniczka. mozna tez w pierwszym dniu jak obcinasz kiełki odrazu obciąc ogonek(tego nie przeczytałem tak doradził mi lekarz wet. ...........

 

sluchaj zapytam Ciebie bo kogo w pl nie pytam to kazdy mowi ze ogonki nalezy wlasnie upalac takim ustrojstwem - mialem to w ręku i jakos nie mogę przekonac się do zabawy tym w miejscach gdzie jest sloma <_<

idzie mi o obcinanie ogonkow wlasnie takimi cążkami co usuwam ząbki lub czym podobnym.

jak to jest w prawnie - mozna czy nie mozna.

oczywiscie usunięcie ogonka w pierwszych godzinach zycia tak jak i ząbków.

 

poza Polską robilem to cążkami i bez upalania ale tam wolno bylo a nie wiem jak jest w pl.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7
co do obgryzania ogonów to do kojca wystarczy w wrzucić (bądź powiesić na czymś) lizawkę solną (taką jak dla bydła) ewentualnie pomaga sorbix

 

Ja sorbix daję wszystkim świnkom bo kupuje dużo zboża a wiadomo jak to z kupnym jest. Na rozkroczność prosiąt pomaga super na kanibalizm niestety chyba niezbyt. Co do kanibalizmu to jaj mam taką teorię, że podstawa to jak najlepiej odchować prosięta a te najsłabsze podczas odsadzania zostawić jeszcze z "mamką" i odsadzić z następną grupą. To właśnie te najsłabsze sztuki chodzą szukają nie wiadomo czego i zaczynają gryźć, a wiadomo jak zaczną to dalej i inne zaczynają jak poczują krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie planuje od marca zacząć wymieniać maciory i interesuje mnie naima potrzebuje szczegółowych informacji na temat tej rasy. I mam jeszcze jedno pytanie jak radzicie sprzedać wszystkie stare świnię co do łapy i dopiero wtedy zacząć kupować nowe lochy


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adammm    0

Po sprzeczce w innym temacie możesz mojej opinii nie traktować poważnie, ale mam naimy 90 loch i mogę Ci o nich opowiedzieć. Jak masz ochotę to gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

@jan2130 jakiej wielkości masz stado? Co teraz masz i jaki status zdrowotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
@jan2130 jakiej wielkości masz stado? Co teraz masz i jaki status zdrowotny?

Witam panów 30 loch cykl zamknięty a jeżeli chodzi o status zdrowotny to jest jedna z przyczyn likwidacji stada podstawowego powiem tak bardzo dużo wydaje na lekarstwa


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro tak to wyprzedaj wszytko, dezynfekcja i po przerwie dopiero wstawiaj nowe zdrowe zwierzęta. Inaczej choroby się przeniosą na nowe stado.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Zgadza się w tej sytuacji jedyne słuszne wyjście to depopulacja stada dezynfekcja i ponowne zasiedlenie. Niestety jest to dosyć kosztowna opcja bo pozostajesz kilka miesięcy bez dochodów, no chyba że masz jeszcze jakieś inne źródło utrzymania ewentualnie inną produkcję.

Swoją drogą to ostatnio chciałem zobaczyć co ma na swojej stronie firma PIC a tu lipa dosłownie nic nawet porządnego kontaktu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Witam. Mam pytanie jakimi środkami najlepiej zdezynfekować tuczarnie.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Nie jest to miejsce na ten temat ale powiem ci ze najlepiej dezynfekować najlepszymi <_< chyba proste. Polecam Ci CID LINES CID-20 (alkaiczny), KIKSTAR (silnie kwaśny uważać szczególnie!!!), albo RAPICID(można stosować w obecności zwierząt) albo np Virkon(podobnie jak Rapicid). Ogólnie wybór jest wielki wszytko zależy od twoje kasy i co ci będzie najlepiej pasować i w jaki sposób chcesz dezynfekować. No możesz pozostać np przy świeżo gaszonym wapnie ale podkreślam świeżo ponieważ przelansowane nie ma właściwości bójczych. albo Soda kaustyczna jeśli masz dostęp.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj