Skocz do zawartości

Zdjęcie

Loszki PIC

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 30 sierpień 2006 - 20:01

Loszki PIC na jedna loch przypada 1,9m2 jezeli trzymasz w grupie ponad 40 to możesz zmniejszyc powierznie wymagana o 10%. dla loszek min pow wynosi 1,7m2. jezeli chodzi o kojce pojedyncze to szerokosc kojca jest stała i wynosi 65cm taki wymóg a co do jego długości to ma byc dłuższy od lochy o 30 cm zeby umożliwic jej ruch przod tył czyli bedzie miła chyba 230cm lub 160 teraz dobrze nie pamietam. przy czym połowa kojca musi miec posadzke pełną której szczeliny nie stanowia wiecej niz 15% jej powierzchni. zgadzam sie z Kizo ze pojedynki sa dobre do 30 dnia ciązy a pozniej w grupe tak jest ok. hmm czy 2 lochy to grupa? a może to para napewno 3 lochy to juz grupa ale nigdzie nie jsest napisane czy grupą można nazwac dwie lochy. A cos sie uparł tak na te podwójne trzymanie. ja mam np w grupie 12 loch to zganiam je razem i siedza sobie na głebokiej sciółce zaraz po odsadzeniu odrazu łacze a jak sie trafi jakis wybitny agresor to nie ustawiam go pałą tylko 5ml preparatu Stresnil i spi jak niemowle jak sie obudzi to juz nie w głowie jej agresja swiat jest dla niej rózowy i wszystko jej pasuje. jak do tej pory nie zauważyłem negatywnego wpływu tego preparatu na skutecznosc krycia (nawet moj ojciec sie do tego przekonał o on był zwolennikiem wersij ONZ czyli pały):)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Loszki PIC Dzisiaj, 16:23
  •  

#22 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 30 sierpień 2006 - 20:06

Loszki PIC hehe spoko dzieki za informacje o to wlasnie mi chodziło- pojedynka to wiem własnie tylko niechciało mi sie po gazetach szukac... a w porodowkach powinno byc chyba 40cm dluzej niz maciora. a ty jaką norme powierzchniowa utrzymujesz swoim maciorom i tucznikom?
ja mam w jednym kojcu norme 0,54m2 na sztuke (tucznika) to objawy kanibalizmu sa (gryzienie ogonów)

#23 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 21:21

Loszki PIC ja u siebie temat obgryzania ogonów przerobiłem mimo ze mam na jednego tucznika o masie ok 100kg 1m2 to i tak gryzły. poprostu w 3 dniu obcinam ogony przy kastracji mam taka maszynke do upalania ogonów(koszt ok 400zl) na gaz jak zapalniczka. mozna tez w pierwszym dniu jak obcinasz kiełki odrazu obciąc ogonek(tego nie przeczytałem tak doradził mi lekarz wet. "prawa reka" prof. Pejsaka podobnie jak to że jadra podczas kastracji w 3 dniu można bez obawy wyrywac a nie obcinac bo to wiecej czasu zchodzi) albo zkłada sie takie specjalne gumki które powoduja usychanie i obłamanie ogonka ale tego nie sprawdziłem to przeczytałem. minusem obcinania ogonków jest to ze jak swinka urosnie a jest np bardzo uparta to nie ma za co złapac zeby "wyjasnic" jej ze tam gdzie ma isc to nie ma nic strasznego:)
na tucznika mam od 0,8 do 1 m2/szt
lochy ok 2m2/szt ale bedzie 2,25 bo akurat tak wyjdzie bo na stacje wepchne tylko 60 loch
warchalki do 30 kg ok 0,3 do 0,5 m2/szt
a porodówki napewno 4m2/loche +prosieta
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 10:27

Loszki PIC dziekyy :)
-jesli chodzi o te obgryzanie ogonów to chyba trzeba garsc soli kuchennej do autokarmika czy tam koryta wsyopac i bedzie dobrze-jesli to niejest problem powierzchniowy w kojcu
-ja utrzymuje norme w kojcu dla tucznika ok. 100kg 0,8m2 ale jest to na rusztach betonowych a ty chyba masz głeboka to zawsze wieksza potrzebpozdrawienia dla hodowców swin!!! :)

#25 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 20:16

Loszki PIC nie koniecznie musisz sypac sól. chodzi w tym poprostu o to że w paszy jest brak sodu Na. jezeli lepiej zbilansujesz pasze to bedzie ok. a może masz poprostu za dużo swiatła w tuczarni. bo tuczniku powinienes trzymac w półmroku bo jak maja duzo swiatła to je energia rozpiera. a poza tym jak masz na rusztach to im sie nudzi daj im jakies zabawki np łancuszki opony.

#26 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 20:26

Loszki PIC nie ja nie sypie soli-no akurat w tym kojcu jest dosyc jasno a do zabawy daje im czasem pieniek z drewna (wygląda to tak: w kojcu jest różowa mlama tylko uszy sterczą-rzucasz 15 kilowy pieniek i tylko trociny lecą) ;-D

#27 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 18:26

Loszki PIC i zostawiłem sobie loszkę po knurku PIC i maciorze WBP podobno nie powinna juz miec tego genu bez stresu ale mimo to stwierdzam (narazie usiłuje ja zaprosić) ze jest bardzo spokojna a wręcz towarzyska bo nieboi sie nic lubi sie wprost bawić  ;D troche dziwne ale taka spokojna tez dziwna bi co stego ze mozna jej prosiaka z pod ryja zabrac podczas porodu jesli przycisnie prosiaka i on kwiczy a ona sie nie ruszy? ale  3mech3tyg3dni(może) zobaczymy. Pozdrawiam.

#28 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 21:44

Loszki PIC co do obgryzania ogonów to do kojca wystarczy w wrzucić (bądź powiesić na czymś) lizawkę solną (taką  jak dla bydła) ewentualnie pomaga sorbix
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#29 Share FarmerWodniki

FarmerWodniki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 styczeń 2007 - 20:57

Loszki PIC mam pytanko, czy wiecie coś na temat parowirozy u loch? Podejrzewam że występuje u moich loch własnie ta choroba dlatego chcialbym wiedziec czy ktos z was mial juz z nia stycznosc i jesli tak w jaki sposob leczyl chore zwierzeta?

#30 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 styczeń 2007 - 13:39

Loszki PIC

ja u siebie temat obgryzania ogonów przerobiłem mimo ze mam na jednego tucznika o masie ok 100kg 1m2 to i tak gryzły. poprostu w 3 dniu obcinam ogony przy kastracji mam taka maszynke do upalania ogonów(koszt ok 400zl) na gaz jak zapalniczka. mozna tez w pierwszym dniu jak obcinasz kiełki odrazu obciąc ogonek(tego nie przeczytałem tak doradził mi lekarz wet. ...........

sluchaj zapytam Ciebie bo kogo w pl nie pytam to kazdy mowi ze ogonki nalezy wlasnie upalac takim ustrojstwem - mialem to w ręku i jakos nie mogę przekonac się do zabawy tym w miejscach gdzie jest sloma <_<
idzie mi o obcinanie ogonkow wlasnie takimi cążkami co usuwam ząbki lub czym podobnym.
jak to jest w prawnie - mozna czy nie mozna.
oczywiscie usunięcie ogonka w pierwszych godzinach zycia tak jak i ząbków.

poza Polską robilem to cążkami i bez upalania ale tam wolno bylo a nie wiem jak jest w pl.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 13:39

Loszki PIC

co do obgryzania ogonów to do kojca wystarczy w wrzucić (bądź powiesić na czymś) lizawkę solną (taką jak dla bydła) ewentualnie pomaga sorbix

Ja sorbix daję wszystkim świnkom bo kupuje dużo zboża a wiadomo jak to z kupnym jest. Na rozkroczność prosiąt pomaga super na kanibalizm niestety chyba niezbyt. Co do kanibalizmu to jaj mam taką teorię, że podstawa to jak najlepiej odchować prosięta a te najsłabsze podczas odsadzania zostawić jeszcze z "mamką" i odsadzić z następną grupą. To właśnie te najsłabsze sztuki chodzą szukają nie wiadomo czego i zaczynają gryźć, a wiadomo jak zaczną to dalej i inne zaczynają jak poczują krew.

#32 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:52

Loszki PIC Witam panowie planuje od marca zacząć wymieniać maciory i interesuje mnie naima potrzebuje szczegółowych informacji na temat tej rasy. I mam jeszcze jedno pytanie jak radzicie sprzedać wszystkie stare świnię co do łapy i dopiero wtedy zacząć kupować nowe lochy
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#33 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 luty 2009 - 08:12

Loszki PIC Po sprzeczce w innym temacie możesz mojej opinii nie traktować poważnie, ale mam naimy 90 loch i mogę Ci o nich opowiedzieć. Jak masz ochotę to gg

#34 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 18 luty 2009 - 13:14

Loszki PIC @jan2130 jakiej wielkości masz stado? Co teraz masz i jaki status zdrowotny?

#35 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 18 luty 2009 - 18:12

Loszki PIC A w jakich cenach są te loszki i knurki PIC ?

#36 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:35

Loszki PIC

@jan2130 jakiej wielkości masz stado? Co teraz masz i jaki status zdrowotny?

Witam panów 30 loch cykl zamknięty a jeżeli chodzi o status zdrowotny to jest jedna z przyczyn likwidacji stada podstawowego powiem tak bardzo dużo wydaje na lekarstwa
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#37 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:45

Loszki PIC Skoro tak to wyprzedaj wszytko, dezynfekcja i po przerwie dopiero wstawiaj nowe zdrowe zwierzęta. Inaczej choroby się przeniosą na nowe stado.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#38 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:16

Loszki PIC Zgadza się w tej sytuacji jedyne słuszne wyjście to depopulacja stada dezynfekcja i ponowne zasiedlenie. Niestety jest to dosyć kosztowna opcja bo pozostajesz kilka miesięcy bez dochodów, no chyba że masz jeszcze jakieś inne źródło utrzymania ewentualnie inną produkcję.
Swoją drogą to ostatnio chciałem zobaczyć co ma na swojej stronie firma PIC a tu lipa dosłownie nic nawet porządnego kontaktu nie ma.

#39 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 23:57

Loszki PIC Witam. Mam pytanie jakimi środkami najlepiej zdezynfekować tuczarnie.

Edytowany przez andrzej2110, 20 marzec 2009 - 12:34.
cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 19:05

Loszki PIC Nie jest to miejsce na ten temat ale powiem ci ze najlepiej dezynfekować najlepszymi <_< chyba proste. Polecam Ci CID LINES CID-20 (alkaiczny), KIKSTAR (silnie kwaśny uważać szczególnie!!!), albo RAPICID(można stosować w obecności zwierząt) albo np Virkon(podobnie jak Rapicid). Ogólnie wybór jest wielki wszytko zależy od twoje kasy i co ci będzie najlepiej pasować i w jaki sposób chcesz dezynfekować. No możesz pozostać np przy świeżo gaszonym wapnie ale podkreślam świeżo ponieważ przelansowane nie ma właściwości bójczych. albo Soda kaustyczna jeśli masz dostęp.