Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki traktor na początek.

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 08:12

Jaki traktor na początek. Witam.

Zdecydowałem się zakupić traktor. Ziemi własnej nie mam dużo około 5ha ale z powiększeniem za jakiś czas nie było by problemu.

Pytanie najważniejsze co wybrać na ten główny i jedyny traktor? Myślałem o c 360 ale po przeczytaniu połowy postów na temat tego traktora zaczynam wątpić w słuszność tego wyboru. Budżet Przeznaczony na traktor i podstawowe maszyny to jakieś 25 do 30 tyś. PLN.

Proszę o konkretne odpowiedzi bo jak wiadomo w dzisiejszych czasach nie łatwo jest uzbierać taką kwotęi szkoda by było utopić te pieniądze w kupie złomu :P

PS. Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki traktor na początek. Dzisiaj, 13:13
  •  

#2 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 09:18

Jaki traktor na początek. Myślałeś o Zetorze 5011 i podobnych,komfortowa kabina,jest troche droższy a ciągnik jest na lata.

#3 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 10:04

Jaki traktor na początek. Za ta cene spokojnie kupi 5211 i to ładnego.

#4 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 12:00

Jaki traktor na początek. Trochę mi to się pogryzie z innymi wydatkami :P Jak już pisałem a przynajmniej wydaje mi się że pisałem to nie mam nic ani pługa ano agregatu :P Mam Tylko 2 stare konie i tonę maszyn konnych :P
Dość mam proszenia tygodniami o orkę na kawałku pola więc zdecydowałem się na zakup swojego sprzętu.. Ale z 30k po zakupie zetora 5211 nie zostanie mi nic na maszyny chyba że kupie w stanie średnim i remont już u siebie ? :P

5011 widzę średnio jak 3p więc może i się w budżecie zmieszczę :P

to chyba takie coś ? http://otomoto.pl/ze...11-A335640.html

Pytanie jak ze spalaniem i ile ma wysokości razem z kabiną ? [ Buduje teraz garaż i wysokość muszę znać żeby potem się zmieścił] :P

Edytowany przez TheEnd, 27 lipiec 2013 - 12:06.

#5 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 15:42

Jaki traktor na początek. Ja bym Ci zaproponował ursusa c 330 zwykłą albo "emkę". Ciągnik oszczędny, do niego pług 2 skiby, agregat jakiś 1.8m i na 5ha spokojnie Ci wystarczy a i nawet do 10 byś obrobił. Wiem, bo sam tak kiedyś robiłem. Wszystko zaczęło się od c330 potem c360 a teraz nh td :)

#6 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 16:23

Jaki traktor na początek. A co ten zetor ma takiego komfortowego jak wszyscy piszą ? :lol: że nie jest ciasny w środku to przyznam ale nic więcej, przy takiej powierzchni szyb to istna sauna latem. Do 20tys kupisz ładnego deutza ze starszej serii XX06 - XX07 - ciągnik ekonomiczny i bardzo trwały. Np coś takiego http://tablica.pl/of...html#bd13b46508

Edytowany przez pawel885, 27 lipiec 2013 - 16:26.

#7 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 19:35

Jaki traktor na początek. c330 odpada :P Cena za wysoka jak za takiego malca :P Nie chce zbyt szybko zmieniać traktora bo zakup będzie istnym piekłem na ziemi :P Dlatego szukam z zapasem żeby i na kiedyś był :P Ważne jest żeby traktor był prosty w naprawie i obsłudze.

Chcę coś w miarę powszechnego żeby nie wieźć tego przez całą polske bo wszędzie daleko :P

w okolicy same ursusy c330 i c 360 ale i jeden zetor się trafił http://tablica.pl/of...html#a535a776c7 :P

Przeczytałem wiele na tym forum i każdy chwali to co ma... A ja już nie wiem kompletnie czego szukać... Do zakupu zostało dużo czasu więc trzeba spokojnie wybrać ten najlepszy :P

Edytowany przez TheEnd, 27 lipiec 2013 - 19:36.

#8 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 20:28

Jaki traktor na początek. polecam mf 235. Tylko oryginalnego z Anglii , bo później chyba ursus przejął produkcję. Mój egzemplarz ma 6tyś mth i jeszcze do silnika nie zaglądane było i mocy też w sam raz. I nie jest tak że chwale co mam bo mam też inne maszyny i nie każda się tak dobrze sprawuje

#9 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 06:59

Jaki traktor na początek. nic na wieki nie ma , zawsze można zmienić a przede wszystkim jakie masz ziemie i co będziesz uprawiał tym ciągnikiem to jest podstawowe pytanie,

#10 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:47

Jaki traktor na początek. mf235/255 troszkę znam i to było by dobre ale trudno to kupić bo kto ma to zazwyczaj nie sprzedaje :P

Cóż ziemie różne część to piach klasa V i VI a część ciężka glina klasy IV... Swojej ziemi nie mam dużo. zaledwie 5ha ale jest tutaj sporo gliny do dzierżawy jak by tylko ktoś chciał więc podskoczyć do 15ha nie problem ;) Trzeba tylko mieć czym robić :P

Traktor ma być głównym mułem do roboty bo 2 nie mam na co kupować :P

Coraz bardziej skłaniam się w stronę Zetora 5211 bo podobno w kabinie ciszej i miejsca więcej tak że dalej pasażera można by zabrać.. I tak ostatecznie zapewne kupie c360 bo tańszy :/

Boję się tylko że nie poradzi sobie na moich podmokłych łąkach bo tam każdy tonie z kosiarką :P

Edytowany przez TheEnd, 28 lipiec 2013 - 09:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:55

Jaki traktor na początek. ja swojego też nie sprzedam ;)

#12 Share yuma20

yuma20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:39

Jaki traktor na początek. mieliśmy 5211(ze 2-3 lata) i 360-3p (mały pomocniczy kosiarka opryskiwacz) i została 3p a dla czego,
zetor ma (według mnie) kilka wad słaba widoczność do tyłu (czy to brony, agregat) nie wiele było widzieć, pedał gazu położony w taki sposób że nogę musiałem ustawiać w "nienaturalnej" pozycji co było dosyć męczące ( "jeździłem" czasem na ręcznym), kabina obszerna ale dla pasażera (w naszym brak było tych małych siedzeń na błotnikach ) nie była zbyt wygodna , wiem to z doświadczenia do zalet można zaliczyć fakt że jest dużo ładniejszy od 3p a co do mechanicznej strony to nie mam do obu zastrzeżeń.

Ale jak trzeba było coś zrobić to zawsze pierwszym wyborem był 3p a z konieczności zetor.

#13 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:34

Jaki traktor na początek. Nie bój się zachodnich ciągników, ja sam kupiłem 30-letniego MF-a , zrobiłem już jakieś 1200mth i dołożyłem do niego może z 300zł przez 4 lata. Zetor dobry ciągnik ale nie warty tych pieniędzy, jest jak stary polonez - kto się przesiadł z malucha ten go chwali, kto z golfa ten go klnie

#14 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:40

Jaki traktor na początek. za tą kwotę można mieć c330+c360 tylko po co dwa ciągniki bez sprzętu???? sam mam podobny areał i większy tylko do orki i agregatowania czasem coś pociągnie, większość czasu spędza w garażu natomiast c330 jest niezastąpiona( na pewno szybko jej nie sprzedam) śmiga cały rok, opryski nawozy itd.uprawiam warzywa + zboże

#15 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:44

Jaki traktor na początek. W zasadzie wygody mi nie potrzeba byleby nie było w nim za głośno :P mam 20 lat z haczykiem i dobre 10 lat dla przyjemności robiłem koniem i żyje :P

1 opcją był c 360 ale hałas podczas pracy trochę mnie zniechęcił :/

Teraz to już kompletnie nie wiem co wybrać :(

Gdyby było więcej tej gotówki to można by eksperymentować a tak trzeba podjąć ostateczną decyzje na początku...

Edytowany przez TheEnd, 28 lipiec 2013 - 10:47.

#16 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:56

Jaki traktor na początek. hałas to najmniejszy problem wyciszyć tłumik i po problemie,ważny motor ogumienie i ogólny stan i oczywiście cena za jaką kupujesz

Edytowany przez jacek3773, 28 lipiec 2013 - 11:03.

#17 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:40

Jaki traktor na początek. Widzę że jednak nie tędy droga ^^ już mam tak namieszane że pewnie nic nie kupie bo jak kupić nie mając pewności że tego traktora się chcę ? :P Teraz już wiem że na pewno nic nie wiem :lol: ...

#18 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:33

Jaki traktor na początek. Radził bym Ci na poczatku kupić władimirca albo małego ursusa (328 330), maszyny konne możesz wykorzystać z tym ciągnikiem, a jakbys dobrał więcej ziemi kiedyś w przyszłości to kupic większy ciągnik, np takiego zetora jak mówisz a małego zostawić do rozsiewacza, opryskiwacza ewentualnie warzyw ;)

#19 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 14:22

Jaki traktor na początek. Ja bym startował na Twoim miejscu do C-360.
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 15:11

Jaki traktor na początek. c328 za darmo nie chcę :P to samo c 330 z kierownicą na miękkim sobie nie radzę :P to samo było z t25 ... Te 3 już testowałem i słabo wypadły niestety... A najgorszy był ten szum w głowie po godzinie testowania...

Jak kupować to z lekkim zapasem bo zakup nie będzie łatwy choćby dlatego że się na tym nie znam i ryzyko zakupu masy drogiego złomu jest wysokie...

I nie wiem dlaczego ciągnie mnie w stronę 5211 :P Może dlatego że jak mi ostatecznie nie spasuje to łatwiej go sprzedać niż c 360 ? :D

Edytowany przez TheEnd, 28 lipiec 2013 - 15:26.

Dodaj odpowiedź