Skocz do zawartości

Zdjęcie

TC 5070 - zanieczyszczenia lekkie jadąc z górki

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DominikKomar

DominikKomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 23:35

TC 5070 - zanieczyszczenia lekkie jadąc z górki Koledzy mam problem poniewaz moj TC jadac z gorki mam zanieczyszczone ziarno, jadac pod gorke czysto mloci. Dzieje sie to w rzepaku, szczelina na 6, beben 650, wiatr 500, sita pozamykane Mieliscie taki problem?????????? Pomóżcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TC 5070 - zanieczyszczenia lekkie jadąc z górki Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 00:07

TC 5070 - zanieczyszczenia lekkie jadąc z górki Całkiem normalne. Kup kombajn górski to nie będzie takich problemów na pochyłościach.
Przy zjeździe spróbuj zwiększyć wiatry. Niestety będziesz musiał regulować co wjazd i zajazd jesli nie chcesz mieć za dużych strat.

#3 Share DominikKomar

DominikKomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 06:42

Całkiem normalne. Kup kombajn górski to nie będzie takich problemów na pochyłościach.
Przy zjeździe spróbuj zwiększyć wiatry. Niestety będziesz musiał regulować co wjazd i zajazd jesli nie chcesz mieć za dużych strat.

No wiem ze calkiem normalne ale pochylosci sa małe a zanieczyszczenia dosyc spore. Właśnie kolego tak robie, zwiększam wiatr i jest rroszke mniej. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share michudo

michudo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 08:06

TC 5070 - zanieczyszczenia lekkie jadąc z górki I jak kolego udalo Ci sie rozwiazac problem? Wczoraj dzialo sie u mnie to samo... Na jakich jezdzisz ustawoeniach bo ja zaczynalem od takich jak w instrukcji i wchodzilem na coraz wyzsze niestety nie pomagalo nawet zaczal gubic ziarno. Pozdr

#5 Share DominikKomar

DominikKomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 08:19

I jak kolego udalo Ci sie rozwiazac problem? Wczoraj dzialo sie u mnie to samo... Na jakich jezdzisz ustawoeniach bo ja zaczynalem od takich jak w instrukcji i wchodzilem na coraz wyzsze niestety nie pomagalo nawet zaczal gubic ziarno. Pozdr

Kolego tak jest i bedzie w rzepaku, ja sita mam pozamykane wszystkie. Nie patrz na instrukcje to jest tylko baza od czego zaczac a sam sobie musisz potem go ustawic. Zanieczysczen jest mniej jak jezdzi sie troche szybciej, kombajn i tak przerobi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share grzegorz-w

grzegorz-w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 maj 2016 - 10:23

Dziś mają te kombajny taką opcję jak OPTI-FAN - sam reguluje obroty wentylatora jadąć w górę i dół pola.