Karol I

Komfort w waszych ciągnikach

Polecane posty

Hanter150    2

W Kubocie mam kabinę na gumach, fotel pneumatyczny gramera i klimę. W Zetorze standardowy fotel i kabinę na gumach.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1
JD ma amortyzacje kabiny (w końcu sam ją posiadam) w opcji. Fendt ma w standardzie amortyzacje kabiny.. tylko że czego Fendt nie ma w standardzie?;)

NH ma w standardzie amortyzowaną kabine w modelach od T6000 wzwyż odpowiednio tak samo Case

 

Mav jaki masz model John Deere i jak wysoka jest dopłata do amortyzowanej kabiny?


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0
Mav jaki masz model John Deere i jak wysoka jest dopłata do amortyzowanej kabiny?

jak chciałem zamówić amorkabiny do JD6230p to 1700euro.zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja mam NH TS 115A komfort super (kabina amortyzowana, fotel pływający GRAMMER). Szkoda tylko, że nie mam resorowanej przedniej osi :rolleyes: Ale i tak jest super :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Ja w swoim pronarze 82SA mam:kabine na gumnach,siedzenie gramera,itp:P

Przydała by sie bardzo klima na żniwa:))


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W deutzach napewno są, nie wiem jak w innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
To @mav mozna miec amortyzowana kabine i fotel Active Seat jednoczesnie??

 

 

Oki, źle to sprecyzowałem B)

 

w Niemieckich JD nie ma Activ Seat.. ale za to jest kabina amortyzowana.

 

W JD z USA kabina nie może być amortyzowana ale za to jest Activ Seat B)

 

 

Mav jaki masz model John Deere i jak wysoka jest dopłata do amortyzowanej kabiny?

 

 

JD 6630 w grudniu 2006 cennik miał za opcje nr 8914 - hydrauliczno-pneumatyczne resorowanie kabiny (HCS) - 1.973,- €

 

ile to w rzeczywistości kosztuje to ci nie powiem, bo wiadomo że najpierw wszystko zlicza sie w całość, a dopiero potem wylicza sie cenę. Ale mysle że mniej jak 1.500,- € to nie kosztuje...

 

 

Czy w tych nowych ciągnikach są pasy ??

Nigdy na nie, nie patrzyłem.

 

 

W JD z USA jest pas bezpieczeństwa. To wiem na pewno, a w mniejszym nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Oki, źle to sprecyzowałem B)

 

w Niemieckich JD nie ma Activ Seat.. ale za to jest kabina amortyzowana.

 

W JD z USA kabina nie może być amortyzowana ale za to jest Activ Seat B)

 

 

 

 

 

W JD z USA jest pas bezpieczeństwa. To wiem na pewno, a w mniejszym nie pamiętam :)

a widzialem, ze cosik nie tak z ta amortyzacja :) , tylko dziwi mnie, ze pisales ze w twoim jest, a to przeciez amerykaniec

 

pasy bezpieczenstwa mialem w zetorze 7245 horal system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

w pronarze tsa chyba montowali do tego lepszego siedzenia. w moim belarusie tylny podnosnik jest amortyzowany co podnosi komfort w czasie jazdy z czyms ciezkim na tylnym tuz (nie buja ciagnikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Każdy ciągnik z EHR ma amortyzacje tylnego TUZ w położeniu transportowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Witam!! z ciagnikow ktore posiadam to najwiekszy komfort w kabinie na zetor 11441 forterra, ma amortyzowana kabine no i pneumatyczny fotel :P W zetorze 3320 tez nie ma zlego komfortu pracy, kabine ma dobrze wyciszona, zamortyzowana...tylko najgorzej pracuje sie w ursusie 2812...tam to jest glosno;/ szczegolnie przy duzych obrotach, juz ruski ma lepszy komfory jazdy, bo jest bez kabiny, ale za to z daszkiem- najlepszy ciagnik na lato- klima 24h na dobe :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

a czy tej amortyzacji czasem nie dało by rady samemu zrobić?? na przykład kiedyś wdziałem koles miał w fendt 610ls amortyzacje kabiny najprawdopodobniej sam ją zrobił. zawsze mnie to zastanawiało jak to jest zrobione przecireż jak powisić kabine na 4 poduszkach powitrznych to czy nie bedzie ją zsówać chyba musi byc jakieś dodatkowe trzymanie czyż nie a może jak ktoś ma albo ma jakies zdjecia to może niech wstawi bardzo bym był wdzieczny bo też zawsze chciałem do swojego ciągnika cos takiego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszek    0

ja posiadam amortyzowane rzeczy w ciągniku takie jak: fotel,oś, podnośnik,tuz i kabinę. komfort lux. jest to fendt 820 vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
a czy tej amortyzacji czasem nie dało by rady samemu zrobić?? na przykład kiedyś wdziałem koles miał w fendt 610ls amortyzacje kabiny najprawdopodobniej sam ją zrobił. zawsze mnie to zastanawiało jak to jest zrobione przecireż jak powisić kabine na 4 poduszkach powitrznych to czy nie bedzie ją zsówać chyba musi byc jakieś dodatkowe trzymanie czyż nie a może jak ktoś ma albo ma jakies zdjecia to może niech wstawi bardzo bym był wdzieczny bo też zawsze chciałem do swojego ciągnika cos takiego zrobić.

 

Poduszki pneumatyczne są tylko z tyłu, z przodu są tylko gumowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

W NH TM 155 i 175 jest amortyzacja kabiny i fotel pneumatyczny, ale brakuje miękkiej osi - ona bardzo dużo daje, szczególnie jadąc daleko na pole lub 30 km z ziemniakami. W forterze 10641 przydałby się fotel grammera ale niestety nie ma. Komfort jazdy o wiele gorszy niż w NH TM ze względu na brak amortyzacji kabiny. W ursusie 1212 na miękkim przodku mniej dziury czuć niż w forterze, poza tym forterra skacze po drodze jak ping pong, a 1212 jest dłuższa cięższa i miękki przód i szybka skrzynia - do transportu git póki nie jest zimno hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj