Skocz do zawartości

Zdjęcie

dominator 105 hydrostat

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 26 lipiec 2013 - 08:14

dominator 105 hydrostat dzwignia od hydrostatu powinna sie przesówać z oporem czy powinna lekko sie przesówac w przód i w tył ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dominator 105 hydrostat Dzisiaj, 18:08
  •  

#2 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:39

dominator 105 hydrostat nie ma nikt kombajnu na hydrostacie ? powiedzcie czy ta dzwignia ma sie lekko ptzesówac czy z jakims oporem

#3 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 03 sierpień 2013 - 20:55

dominator 105 hydrostat Zależy co rozumiesz przez opór? W sumie to chodzi lekko Ja bym nie nazwał tego oporem ale nie przesuniesz tez jej paluszkiem Nie wiem jak to okreslić A masz jakiś problem podczas jazdy czy co?

#4 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 20:53

dominator 105 hydrostat

Zależy co rozumiesz przez opór? W sumie to chodzi lekko Ja bym nie nazwał tego oporem ale nie przesuniesz tez jej paluszkiem Nie wiem jak to okreslić A masz jakiś problem podczas jazdy czy co?

no nie ma problemu ,
ale jak sie cofa to trzeba troche siły by ta dzwignie popchnąć do tyłu .
mysle ze powinna lzej chodzic
a masz takiego claasa 105 ?

#5 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 22:06

dominator 105 hydrostat Mam 100 - są tam drobne różnice niż w 105 Wiem mniej więcej jakie bo sąsiad ma 105 a praktycznie to to samo

#6 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 07:17

dominator 105 hydrostat i jak Ci ten claas sie spisuje ?
ile Ci spala na godz ?
mój jak jade na 2 biegu to wyje , nie wiem co ,chyba skrzynia ,
jak dodaje szybko gazu to nim trzęsie na 2 biegu a jak powoli to sie to uspokaja , co to moze byc ?

Edytowany przez audia3, 08 sierpień 2013 - 07:20.

#7 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:muzyka

Napisany 15 sierpień 2013 - 13:03

dominator 105 hydrostat witam mam zamiar kupic 105 . mozecie doradzic co sprawdzic przy zakupie z gory dziekuje czekam na odp.

#8 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 07:17

dominator 105 hydrostat no kolego dobry wybór , ja mam taka 105 i jestem po pierwszym sezonie tym kombajnem, naprawde smiga po polu , mam silnik mercedesa i jest na hydrostacie wygoda i oszczednosc , doskonale czysci ziarno , no co mozesz sprawdzic ?? jedynie cepy , bo do łożysk nie zajrzysz w jakim sa stanie , sita mozesz zobaczyc czy nie sa popekane , pasy se zobacz czy sa oryginalne ,no wiele mozna by tu gadac , jakbys był z moich okolic to bym z toba pojechał na wycene takiego claasa ,

#9 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:28

dominator 105 hydrostat

i jak Ci ten claas sie spisuje ?
ile Ci spala na godz ?
mój jak jade na 2 biegu to wyje , nie wiem co ,chyba skrzynia ,
jak dodaje szybko gazu to nim trzęsie na 2 biegu a jak powoli to sie to uspokaja , co to moze byc ?

No zawsze jakieś awarie wyskoczą - na szczęście jakieś drobne ale sporo z tego co było to z winy użytkownika- trochę naszej i trochę poprzednika - mieliśmy sporo problemów z kosą i targańcem, poprzednik np. założył 2 śruby zamiast jednej zrywalnej przy kole od wysypu- efekt - ukręciło cały ślimak w zbiorniku, trochę problemów z pompką paliwa No i nie wiem czy też tak macie że jak się nagrzeje i jak się zgasi to nie zapali - dopiero jak trochę ostygnie - silnik to perkins V8 i rozrusznik jest tak umiejscowiony ze strasznie się nagrzewa w czasie pracy- był już regenerowany ale to nie pomogło
Kiedyś sprawdzałem spalanie to wyszło około 16 l na godzinę pracy
Co do wycia to nie wiem - ale na pewno sprawdź pas jezdny - ten co napędza hydrostat - u nas też coś w tamtym roku trochę wyło aż kombajn stanął - okazało się że odkręciło się to koło po którym chodził ten pas aż w końcu spadło - na szczęście nic poważnego - wystarczyło z powrotem założyć - poszukaj tam jakichś luzów
Ja z kolei mam pytanie o sita dolne - jakie tam macie wsadzone bo ja mam takie otworowe - mam komplet z mniejszymi otworami i większymi ale nie mogę znaleźć informacji jakie powinny być używane do zboża - te otworowe czy lepiej fasolki czy też żaluzjowe jak w Bizonie?

piter- jeszcze obadaj blachy czy nie jest jakiś pordzewiały i sprawdź zwrotnicę z tyłu przy kołach czy nie jest pęknięta i czy końcówka drążka nie szoruje po kole

#10 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 23:59

dominator 105 hydrostat sita otworowe? to nie sa do rzepaku? ja mam zeluzjowe :P (dominator 96)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 07:23

dominator 105 hydrostat

No zawsze jakieś awarie wyskoczą - na szczęście jakieś drobne ale sporo z tego co było to z winy użytkownika- trochę naszej i trochę poprzednika - mieliśmy sporo problemów z kosą i targańcem, poprzednik np. założył 2 śruby zamiast jednej zrywalnej przy kole od wysypu- efekt - ukręciło cały ślimak w zbiorniku, trochę problemów z pompką paliwa No i nie wiem czy też tak macie że jak się nagrzeje i jak się zgasi to nie zapali - dopiero jak trochę ostygnie - silnik to perkins V8 i rozrusznik jest tak umiejscowiony ze strasznie się nagrzewa w czasie pracy- był już regenerowany ale to nie pomogło
Kiedyś sprawdzałem spalanie to wyszło około 16 l na godzinę pracy
Co do wycia to nie wiem - ale na pewno sprawdź pas jezdny - ten co napędza hydrostat - u nas też coś w tamtym roku trochę wyło aż kombajn stanął - okazało się że odkręciło się to koło po którym chodził ten pas aż w końcu spadło - na szczęście nic poważnego - wystarczyło z powrotem założyć - poszukaj tam jakichś luzów
Ja z kolei mam pytanie o sita dolne - jakie tam macie wsadzone bo ja mam takie otworowe - mam komplet z mniejszymi otworami i większymi ale nie mogę znaleźć informacji jakie powinny być używane do zboża - te otworowe czy lepiej fasolki czy też żaluzjowe jak w Bizonie?

piter- jeszcze obadaj blachy czy nie jest jakiś pordzewiały i sprawdź zwrotnicę z tyłu przy kołach czy nie jest pęknięta i czy końcówka drążka nie szoruje po kole

no dzieki ze sie odezwałes, u mnie skrzynia wyje ,bo poprzedni własciciel jezdził bez oleju ,mam silnik mercedesa i nie ma problemu jak narazie , ja mam sita otworowe na dole i jesy ok ,sita do zboża maja otwory 8 mm , i na tych sitach lepiej czysci ,ale to kwestia ustawienia ,
no awari jako takich nie miałem ,bo wszystko było przejrzane w zimie

piszesz ze masz sita z mniejszymi otworami . jakie wielkosci maja te otwory ? jakby były otwory w tych sitach 4 mm lub 5 mm to sprzedałbys te dwa sita dolne ? bo ja szukam takich sit

Edytowany przez audia3, 17 sierpień 2013 - 07:37.

#12 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:01

dominator 105 hydrostat U mnie te sita mniejsze mają około 7 mm i tych używam a te większe mają 12 mm A to ci wyło bo w hydrostacie nie było oleju, tak? A też tak masz że jak zgasisz gorący to nie zapalisz dopóki rozrusznik nie ostygnie?

#13 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 07:02

dominator 105 hydrostat skrzynia biegów wyje , bo poprzedni własciciel jezdził bez oleju i stan zębatek jest zły , jak zgasze goracego czy zimnego to bez trudu odpali , nie ma różnicy,masz cewke w rozruszniku uszkodzoną , ja szukam sit 4 - 5 mm do rzepaku , lucerny i koniczyny,skąd jestes ,bo moze niedalekie strony , to bym Ci ten rozrusznik zrobił

Edytowany przez audia3, 19 sierpień 2013 - 07:06.

#14 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 20:38

dominator 105 hydrostat

witam wszystkich dziekuje za odp. jestem juz w posiadaniu 105 i jest ok mam tylko pytanie do czego sluzy taka skrzyneczka z zegarami w kabinie podpieta do pradu z pokretlem +  -  z taka chmurka i sloneczkiem i wizerunek wytrzasacza.jezeli ktos wie to prosze niech sie podzieli wiedza

Edytowany przez piter25, 05 styczeń 2015 - 20:43.

#15 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 19:36

dominator 105 hydrostat

witam wszystkich dziekuje za odp. jestem juz w posiadaniu 105 i jest ok mam tylko pytanie do czego sluzy taka skrzyneczka z zegarami w kabinie podpieta do pradu z pokretlem +  -  z taka chmurka i sloneczkiem i wizerunek wytrzasacza.jezeli ktos wie to prosze niech sie podzieli wiedza

Jest to czujnik strat ziarna.

no dzieki ze sie odezwałes, u mnie skrzynia wyje ,bo poprzedni własciciel jezdził bez oleju ,mam silnik mercedesa i nie ma problemu jak narazie , ja mam sita otworowe na dole i jesy ok ,sita do zboża maja otwory 8 mm , i na tych sitach lepiej czysci ,ale to kwestia ustawienia ,
no awari jako takich nie miałem ,bo wszystko było przejrzane w zimie

piszesz ze masz sita z mniejszymi otworami . jakie wielkosci maja te otwory ? jakby były otwory w tych sitach 4 mm lub 5 mm to sprzedałbys te dwa sita dolne ? bo ja szukam takich sit

Powiedz mi kolego,gdzie sprawdzic olej w skrzyni?bo do tej pory dolewałem tylko tylko do zbiorniczka który znajduje sie  w kabinie.

#16 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 10:57

dominator 105 hydrostat

dziekuje kolego za podpowiedz bo niewiedzialem pozdr.

#17 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:04

dominator 105 hydrostat
Powiedz mi kolego,gdzie sprawdzic olej w skrzyni?bo do tej pory dolewałem tylko tylko do zbiorniczka który znajduje sie  w kabinie.

Sprawdza się i dolewa na samej skrzyni biegów. Są na niej odpowiednie korki : wlewowy, spustowy i kontrolny.

Także nura pod kombajn. :D

Od razu wymień, dużo nie wchodzi, chyba z 6 litrów, zwykły przekładniowy. A zapewne należny mu się już wymiana.

#18 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:09

dominator 105 hydrostat

Dzięki kolego jak tylko ciepło bedzie to zaraz się biore za wymiane.A możesz mi powiedziej jak ustawiasz go do koszenia zboża,chodzi mi tak mniej wiecej o ustawienie sit i wiatrów.mam go od tamtych zniw i jeszcze tego dobrze nie rozgryzłem.

#19 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 21:52

dominator 105 hydrostat

witam wszystkich mam pytanie czy ktos wyjmowal chlodnice w 105 to  znaczy czy trzeba wykrecac odplewiacz czy mozna to ominac poprostu nie wiem od czego zaczac moze ktos podpowie z gory dziekuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1697 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:07

dominator 105 hydrostat

W 85 trzeba odkręcić odpylnik bo pod chłodnica masz 2 śruby fi 12 na klucz 19 a po za tym obudowa odpylnika jest skrecona na bokach śrubkami fi 6 (klucz 10) zchlodnicą

ZETOR TEAM