Skocz do zawartości

Zdjęcie

wysoki pedał sprzęgła

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:49

wysoki pedał sprzęgła Witam,posiadam JX100u i mam trudności z precyzyjnym ruszaniem/podjeżdżaniem pod maszynę a powodem tego jest to że sprzęgło bardzo wysoko reaguje tzn.żeby ciągnik zaczął ruszać trzeba oderwać piętę od podłogi i wtedy nie bardzo da się wyczuć moment w którym ciągnik ruszy,jest to sprzęgło tzw.miękkie i nie wiem jak i czy w ogóle da się go podregulować a może jest coś uszkodzone? napiszcie proszę czy da się coś z tym zrobić a może to tak musi być i trzeba będzie się przyzwyczaić, czy ktoś też tak ma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wysoki pedał sprzęgła Dzisiaj, 15:09
  •  

#2 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:43

wysoki pedał sprzęgła

Witam,posiadam JX100u i mam trudności z precyzyjnym ruszaniem/podjeżdżaniem pod maszynę a powodem tego jest to że sprzęgło bardzo wysoko reaguje tzn.żeby ciągnik zaczął ruszać trzeba oderwać piętę od podłogi i wtedy nie bardzo da się wyczuć moment w którym ciągnik ruszy,jest to sprzęgło tzw.miękkie i nie wiem jak i czy w ogóle da się go podregulować a może jest coś uszkodzone? napiszcie proszę czy da się coś z tym zrobić a może to tak musi być i trzeba będzie się przyzwyczaić, czy ktoś też tak ma?

Kolego czy ten traktor ma skrzynię 24/24 z elektrohydraulicznym rewersem jeśli tak to ratuje cię kalibracja skrzyni a co do sprzęgła to wyżej wymieniony model ma dwa czujniki położenie górne dolne i żadna regulacja nic nie pomoże

#3 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 07:23

wysoki pedał sprzęgła tak skrzynia to 24/24 i rewers elektrohydrauliczny,czy ta kalibracja może zmienić położenie pedału, a u ciebie też tak jest że przy ruszaniu musisz odrywać stopę od podłogi?

Edytowany przez KOSTEK12, 26 lipiec 2013 - 08:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share norbitoja

norbitoja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na moj YT: https://www.youtube.com/watch?v=4CufaWLRiLc

Napisany 26 lipiec 2013 - 16:37

wysoki pedał sprzęgła A masz przy tym sprzęgle sprężyne? Bo może ta spreżyna jest ubita lub uszkodzona i moze wystarczy ją wymienić i bedzie sprzęgło płynnie chodziło.

#5 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:32

wysoki pedał sprzęgła sprężyna na pewno jest przecież coś musi ten pedał utrzymywać w górnej pozycji ale wymiana nic nie da,pedał chodzi płynnie tylko za wysoko bierze,dodam tylko że jak się nie używa pedału sprzęgła tylko przekłada dźwignię rewersu przód-tył ciągnik rusza płynnie nie szarpie problemem jest precyzyjne podjechanie np. do zaczepienia przyczepy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:55

wysoki pedał sprzęgła

sprężyna na pewno jest przecież coś musi ten pedał utrzymywać w górnej pozycji ale wymiana nic nie da,pedał chodzi płynnie tylko za wysoko bierze,dodam tylko że jak się nie używa pedału sprzęgła tylko przekłada dźwignię rewersu przód-tył ciągnik rusza płynnie nie szarpie problemem jest precyzyjne podjechanie np. do zaczepienia przyczepy

Z tym precyzyjnym podjechaniem też mam problem zwłaszcza gdy olej gorący myślę że ten typ tak ma mi to już nie przeszkadza

Dodaj odpowiedź