Skocz do zawartości

Zdjęcie

oszuści paliwa

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mazurek1212

mazurek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 11:58

oszuści paliwa witam czy mieliście doczynienia z oszustami paliwa oszuści dokładnie są z buska zdrój jeżdzą ciężarówką ja niestety z takimi miałem doczynienia poszła u zetora pompa do regeneracij i u john derra nową pompe paliwową trzeba było zakupić nawet c 330 nie dał rady odpalić na tej ropie ;[ czy wy tez mieliście doczynienia z takimi jestem z woj świętokrzyskiego i chciałbym wiedzieć czy komuś z woj małopolskiego podkarpackiego świętokrzyskiego się coś takiego przytrafiło paliwo było oszukane i to bardzo a ta forma jest z buska zdroju :) z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oszuści paliwa Dzisiaj, 13:54
  •  

#2 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 12:40

oszuści paliwa Tak to jest jak się chcę na siłę zaoszczędzić i paliwo kupuję się nie wiadomo jakiego pochodzenia bo jest trochę tańsze od tego z normalnej stacji. Nie masz faktury ani żadnego papierka na te paliwo więc niewiele lub i nic nie możesz zrobić bo i niby jak udowodnisz że te awarie spowodowało paliwo od nich. pewne jest to że za 2 czy 3 miesiące jak przyjedzie kolejny taki cwaniaczek to znowu kupicie u niego paliwo bo znowu będzie trochę taniej. Gdyby nie było popytu na takie paliwo nikt by nie kombinował.

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:59

oszuści paliwa Chytry dwa razy traci i gdzie tu oszczędności , na stacji kup weż fakturę akcyzę odlicz a jak jesteś na vat to jeszcze taniej wyjdzie nie mówiąc o jakimś rabacie przy dużym zakupie.

#4 Share mazurek1212

mazurek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:20

oszuści paliwa za paliwo płaciłem ponad 5 zł i fakture wszystko mam na paliwo tylko jakieś ono wadliwe było

#5 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 27 lipiec 2013 - 22:23

oszuści paliwa ja kilka razy mogłem kupić paliwo od takich własnie gości co wożą ale jeszcze się nigdy na to nie skusiłem zawsze biorę z stacji , nieraz właśnie też słyszałem o tym kupnie niektórzy byli nie zadowaloeni a drudzy chwalili bo było taniej :D

#6 Share mazurek1212

mazurek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:40

oszuści paliwa na początku było wszystko ok ale potem masakra

#7 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 październik 2013 - 19:29

oszuści paliwa Do ciągników i maszyn biorę paliwo od wielu lat z jednego miejsca tylko raz skusiłem się od innego dostawcy bo znajomym miał przywieść no to przy okazji i ja wziąłem nie dość tego że w zbiorniku było widocznie mniej (zawszę biorę 1000 l. i leję do pustego zbiornika) to i paliwo według mnie było gorszej jakości ale było o parę groszy tańsze i na 1000 l. brakowało co najmniej z 50 l. i tak na tym wyszedłem dobrze że nic się nie po psuło.
Do samochodów leję paliwo na renomowanych stacjach ( ORLEN, LUKOIL i innych tego typu) i nigdy nie miałem żadnych problemów z paliwem.

#8 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:39

oszuści paliwa kolego jak bierzesz 1000 i więcej litrów nawet ze stacji, to w jakim czasie je zużywasz bo to też ma wpływ zwłaszcza na letnim bo jest więcej dodatków bio a one powinny być zużyte w ciągu 3 miesięcy w przeciwnym razie wytrącają się estry roślinne i paliwo staje się mętne (biała maż) i zatyka układy paliwowe.

#9 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:56

oszuści paliwa ja wczoraj kupiłem wadliwe paliwo(100litrów) na stacji paliwowej w Starachowicach koło sklepu Carrefour ;[, dziś zatankowałem Belarusa 820 i wszystko wyglądało początkowo dobrze do puki nie zaciognoł tego paliwa co kupiłem. Nie miał na nim siły nawet ruszyć z miejsca na pusto, a na obroty w ogóle nie chciał się wkręcić i tak kopcił na obrotach około 1000 obr/min jak by ciągną nie wiadomo co.... myślałem że pompa siadła, ale spuściłem 5 litrów z innego ciągnika pewnej ropy i podłączyłem go bezpośrednio z kanistra, i zaczął normalnie pracować.
Więc spuściłem to paliwo co kupiłem i zawiozłem z powrotem na stacje złożyłem reklamacje i mi oddali kasę(ale tylko 80%) :(
KPK Kumurun Team

#10 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:00

oszuści paliwa to teraz wiesz żeby tam więcej paliwa nie brać i o tym fakcie powiedz wszystkim znajomym że tam sprzedaje oszust i trza go omijać z daleka - u nas jakiś czas temu też powstała nowa stacja i niedługo po handlowała ze dwa lata trwało aż zbankrutowała i miała też oszukane paliwo a na końcu można było klientów na palcach liczyć przez dobę ale to byli tylko przejezdni.
Te 1000 l. zużywam w lato w 3-4 m-c. to już 3 dostawa w tym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mazurek1212

mazurek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 październik 2013 - 19:04

oszuści paliwa teraz tankuje na orlenie i teraz ciągniki aż się rwą do roboty ten gościu mieszka w okolicach buska zdrój :o

#12 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 16 październik 2013 - 20:10

oszuści paliwa Z doświadczenia wiem że dużo też zależy od dostawcy paliwa który przywozi je na daną stacje benzynową. Ja przeważnie kupuje paliwo z jednej stacji i pewnego razu trafiło się takie lipne paliwo że ciapek to chodził jakby to był już koniec silnika kopcił i przerywał.Nalaliśmy paliwa z innej stacji i po ok. 30 sekundach po odpaleniu problem zniknął gdyż spalane było już inne paliwo. A z ta stacją z lipnym paliwem to był jednorazowy incydent teraz znowu kupuję tam paliwa i nie narzekam.
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#13 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:25

oszuści paliwa według mnie to najwięcej zależy od zamawiającego paliwo na stacje który decyduje się na zakup dobrego i drogiego paliwa czy idzie na zarobek i kupuje tani produkt paliwo-podobny i całą winę ewentualnych skarg kwituje tym że takie mu przywiózł dostawca.

#14 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:50

oszuści paliwa Kolego sugerujesz ze dotawca do stacji dolewa niweiadomo czego ,przecież to cysterna tankowana do pełna chyba że rozwozi po rolnikach i firmach no to wtey tak ,niedaleko mnie jestcentrala paliwowa w Rejowcu wożą koleją cysternami i z tamtąd to samo paliwo z uszlachetniaczami trafia na poszczegulne patronackie stacje wraz z uszlachetniaczami danej markii ,to tyle a paliwo samo w sobie jest to samo.

#15 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:43

oszuści paliwa To jest właśnie magia koncernów zachodnich. Zachwalają swoje paliwo. A kto widział by np. Shell albo BP przywoził je z zagranicy. Ale właśnie szczegół w tych dodatkach-uszlachetniaczach które dolewają.

#16 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 październik 2013 - 10:44

oszuści paliwa Jakiekolwiek paliwo w Polsce jest to paliwo z Orlenu albo Lotosu.Bo takiemu BP czy Shellowi nie opłaca się sprowadzać "swojego paliwa" z nie wiadomo skąd.I jak słyszę od jakiegoś kolesia co tankuje na Shellu benzyne do motoru czy rope do samochodu i mówi że jest paliwo takie że normalnie by wypił z zachwytu to tylko go informuję uprzejmie że jest to same paliwo to się ze mną kłoci że to nie prawda. Oczywiście nie na wszystkich stacjach jest takie samo paliwo.Np. na stacjach Bliska to jest paliwo gorszej jakości niż na Stacjach Orlenu. A obydwie stacje są własnością Orlenu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#17 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:06

oszuści paliwa Zgadzam się z kolegą wyżej , a dlaczego Bliska -bo nie trzeba daleko pchać po zatankowaniu :P .

#18 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 październik 2013 - 19:18

oszuści paliwa

Jakiekolwiek paliwo w Polsce jest to paliwo z Orlenu albo Lotosu.Bo takiemu BP czy Shellowi nie opłaca się sprowadzać "swojego paliwa" z nie wiadomo skąd....

Lukoil pewnie też ma z jednego z tych co wymieniłeś?
Ja akurat korzystam z kart flotowych shella, tankuję na shellu od ponad 10 laty. Nie interesuje mnie skąd mają paliwo bo nigdy nie miałem z nim problemów (2 autka, 3 ciągniki, kombajn i trochę drobnicy). Zapasów powyżej 500litrów nie robię na dłużej niż 2 tygodnie (za wyjątkiem okresu przed żniwami ale kto wtedy ma czas jeździć po paliwo) czyli tysiaka na miesiąc. Zresztą stacja nie daleko, bańki na pakę pickupa i można te 500 litrów bez problemów przywieźć.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#19 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 październik 2013 - 20:11

oszuści paliwa Pewnie ma, aczkolwiek paliwo to oni chyba sami skądś sprowadzali. Dobrze mówisz że na shellu jest dobre paliwo i ludzie nie mają z nim problemów.Umowy mają podpisane na okres jednego roku.Np.w jednym roku wygra Orlen na dostawę paliwa, a w przyszłym Lotos.A oni nie bawią się w wysyłanie jakiś szczyn do innych i tym bardziej na swoje stacje.

Lotos czy Orlen nie może sobie pozwolić na takie machloje bo oni tez sprzedają paliwo zagranicę.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 19 październik 2013 - 21:17

oszuści paliwa Nie ma to jak ruska ropa oczywiście z pewnego źródła.Przepaliłem jej już mnóstwo i nie ma porównania z tą naszą na stacjach (oni nie bawią się w BIO paliwa),ale trzeba zawsze sprawdzać jak wygląda i pachnie i nie dać się oszukać na litrach bo wtedy cała oszczędność jest tylko w głowie a nie w kieszeni.Ich wacha jest przeźroczysta (nie zabarwiają jej) i mniej gęsta niż nasza.