Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz

104 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:48

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Tej nowej od zmiany biegów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Dzisiaj, 09:57
  •  

#82 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:02

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz http://zapodaj.net/f...62f8d1.jpg.html
Tak to mniej więcej wygląda. Dokładność pomiaru znikoma bo wajcha ma spory luz w rowkach wodzika.
Podane w mm.
KPK Kumurun Team

#83 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:09

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Chodziło tylko o skok na boki, ale tamto też może się przydać. Dzięki :)

#84 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:13

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz he he. No tak. Przynajmniej się przewietrzyłem. Służę uprzejmie. Ale dziś już nigdzie nie lecę.
KPK Kumurun Team

#85 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 luty 2014 - 00:02

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Mozę kogoś za interesuje
http://tablica.pl/of...html#cae710de66

#86 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 luty 2014 - 08:39

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Ja w jednym z mtz miałem już tą nową pokrywę ,fakt nie trzeba się schylać ,ale ogólnie nie polecam

#87 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 luty 2014 - 11:13

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Czemu nie polecasz?

Ja już się chyba poddałem. Zrobiłem tą dźwignię odgiętą na bok ale jest za mało miejsca. Faktycznie za duży skok ma na boki. Żeby zmniejszyć ruch na boki trzeba by bardzo skomplikować cały układ.
Ta oryginalna pokrywa do małej kabiny nie podejdzie. Trzeba by większą dziurę w podłodze wycinać i przesuwać do przodu pedał gazu bo noga by się nie zmieściła a dodatkowo skok przód - tył na reduktorze jest tak duży że nie wiem czy wyrobiłbym sie między tapicerką pod kierownicą a siedzeniem.

#88 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:41

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz zbyt blisko siebie były biegi ,ciężko się znajdowało ,mało precyzyjne to wszystko ,jakby ktoś nie miał mtz wczesniej to wcale by nie ujechał tym

Nawet się nie zagłębiałem w tajniki budowy to ulepszyć ,bo sprzedałem ciągnik niedługo

jak to ulepszyć

#89 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:44

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Dla czego miał by nie znaleźć? Dźwignia chodzi luźno pomiędzy 7,8 a 6,9. Chcąc przeskoczyć na 2 i R trzeba przełamać siłę zatrzasku a żeby wejść na wolne szybkie sprężyny. To gorzej w tej pomiędzy nogami bo wajcha goni bezwładnie od lewej do prawej a jedynym wyznacznikiem dla laika jest blacha w której się porusza z wycięciami.
KPK Kumurun Team

#90 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:53

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz ale w tej z boku wcale nie ma wyznacznika ,ja nie polecam bo jedno że tanie to nie jest a drugie nie bardzo jest to precyzyjne ,ale niech każdy robi jak uważa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:00

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Jest. Dźwignia ma luz tylko pomiędzy 7,8 i 6,9. W dwie skrajne pozycje trzeba przełączyć siłą. Chyba że masz pokrywę przed modernizacją. tam zdaje się latała jak chciała.
KPK Kumurun Team

#92 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:53

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Już nie pamiętam czy latała czy nie bo ciągnik szybko sprzedałem ,ale za ciekawie to mówię z tym nie było

chyba że już coś usprawnili teraz

#93 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:01

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz No właśnie poprawili. Dla tego jestem zdziwiony że ci ta wajcha nie pasowała.
Przynajmniej po modernizacji biegi są o wiele wygodniejsze w przełączaniu.
KPK Kumurun Team

#94 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:12

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Mówię ja tam nie dociekałem czemu tak jest bo ten okaz miałem bardzo krótko ,tam z 9 poszukaniem całkiem był problem ,a jak już w końcu się znalazła i wskoczyła to traktor wcale nie chciał iść ,coś pewnie z tą skrzynią było nie tak

#95 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:20

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Bo ta skrzynia ma zrąbane przełożenia. 9 jest strasznie daleko od ósemki. Trzeba z 8 zająca dać na dziewięć żółwia i po rozpędzie dopiero żółwia 9 dać na zająca 9.
O ile do pola skrzynia fajna to na asfalt jeszcze w górach już mniej. Jeśli może braknąć redukcji na dziewiątce z zająca na żółwia to lepiej od razu zwolnić przed górka i zapodać 8 zając. Wtedy w dół masz po kolei trzy biegi.
No cóż ciągnik nie jest pozbawiony wad.
Znów w polu majorka bo na każdym zakresie biegi 6,7,8 są dość ciasne i można z pługiem w ziemi zmieniać bez dwóch sprzęgieł.
Z 7 na 8 i odwrotnie w sekundę dosłownie.

Edytowany przez seweryn20, 10 luty 2014 - 19:22.

KPK Kumurun Team

#96 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:05

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz Tą dźwignę z boku to wystarczy dobrze wyregulować. Nawet w instrukcji jest, że każdy kierowca powinien pod siebie ustawić śrubę dociskającą kulkę, która blokuje przesuw boczny. Po modernizacji dodali tylko sprężynę która cofała dźwignię ze skrajnych położeń oraz pogłębiono rowek pod kulę dzięki czemu opór był bardziej wyczuwalny. Miałem okazję spróbować takiej dźwigni tylko raz i też latało to w cały świat ale znam dobrze właściciela to się nie dziwię :P
Ja z ciężarem czy pod górkę zawsze rozpędzam na żółwiu i dopiero jak wbiję 9 to daję na zająca, a na prostym i jak ma lekko to ruszam z 8 na zającu, rozpędzam dobrze i 9. Coraz częściej udaje mi się bez zgrzytania :)
Za to jak ojciec wsiądzie to ręce opadają. Z 6 na 9 chce wbić i się dziwi, że nie może.

#97 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 luty 2014 - 23:58

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz powiem wam że faktycznie jeżdżę mtz z 8 lat i naprawdę ciężko znaleźć 9 czy 6 mam zwykłą "wajche między nogami" widziałem w starych mtz była taka prowadnica u mnie niema nic ale praktyka czyni mistrza :D ja jak się rozpędzam na drodze z przyczepami to 8 żółw,potem zając następnie , puszczam kierownice :D prawą szukam 9 a lewą w tym samym czasie przełączam na żółwia i ogień :D haha trzeba mieć sposoby na ruska :wub:

a odnośnie biegów właśnie przedłużyłem dźwignię tak jak podejrzałem na zdj seweryn20 :D pozdr i powiem że o wiele wygodniej tylko przy wysiadaniu trzeba ją najlepiej wrzucić na (I) lub 8,5 B)

#98 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 luty 2014 - 07:02

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz He he przerób jeszcze żółwia wyżej jak jest w nowszych. Garba nie dostaniesz przynajmniej.
Dłuższa na środku lepiej się spisuje ale trzeba uważać gdy wysiadasz a masz filcoki. Można zawisnąć.
KPK Kumurun Team

#99 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 luty 2014 - 15:59

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz żółw zając jakoś to porażka ta krótka dźwignia jakbym ją przydłużył to skok by był na pół kabiny, jakby zamiast tego montowali wzmacniacz momentu jak w ciężkich ursusach to byłby ciągnik idealny :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:02

Przeróbka dźwigni zmiany biegów mtz u mnie teściu wie tylko 3 biegi jedynke wsteczny i 9 raz we żniwa jak podciągał 2 szóstki prawie pełne na 9 to czułem sprzęgło na kombajnie

ja mu mówie że poli sprzęglo a on na to ale idzie

Dodaj odpowiedź