Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola sadów ekologicznych

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 16:20

Kontrola sadów ekologicznych Witam wszystkich zakładam temat ponieważ nasiliły sie kontrole sadów przez armir .
Kontrole są skrupulatne a konsekwencje bardzo dotkliwe włącznie z windykacją dopłat w stecz.
Może ktoś orjentujecie sie co w przypadku jak gdy obsada sie nie zgadza? Ale niekoniecznie z winy rolnika? ( zwierzyna,susza)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrola sadów ekologicznych Dzisiaj, 09:57
  •  

#2 Share cece

cece

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 16:55

Kontrola sadów ekologicznych Witam,
U mnie w okolicy rownież nasiliły się kontrole. Czy ktoś może ma już doświadczenia jakie są konsekwencje gdy obsada się nie zgadza? Tak ja pisze kolega wyżej nie z winy rolnika tylko występowały susze oraz przez zwierzęta ?

#3 Share Sew

Sew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 12:19

Kontrola sadów ekologicznych Witam,
Kto już po kontroli? jak to poszło?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 sierpień 2013 - 17:58

Kontrola sadów ekologicznych jak mogą zwierzęta szkody w sadzie zrobić? Jak pamiętam to sady się grodzi a przynajmniej owija konary. I to jest sad. Ma przynosić zysk z owoców a nie dopłat.
U mnie jeden taki "rolnik" zresztą poznaniak zemdlał podczas kontroli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:09

Kontrola sadów ekologicznych Saszeta to mało wiesz jeżeli pytasz sie jak zwierzęta mogą zniszczyć drzewa. Moje sady niektóre sa ogrodzone we wszystkich założone osłonki i szkody są olbrzymie! . Ja jestem po kontroli poszło bardzo bardzo ciężko ale przeszedłem pozytywnie. Drzewka są mierzone na wysokość , grubość pnia i obsada. Nikogo nie obchodzi że jest lipiec sucho jak w d*pie nie można dosadzić na dzień kontroli jak brak obsady to sankcje. Podobno zabierają wszystkie lata wstecz . Obsada musi być do działki rolnej nie do hektara. Ja uważam że nie wolno pod żadnym pozorem podpisywać protokołu który stwierdza brak obsady , trzeba sie sądzić ja w tym roku chciałem wyjść z tego interesu ale nie można!!!! Minister rolnictwa zamknął nam drogę do zrezygnowania! Piszcie co u was

#6 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 sierpień 2013 - 05:22

Kontrola sadów ekologicznych ja wiem jakie szkody mogą wyrządzić zwierzęta. Ty jesteś rolnikiem ale 90% ekologicznych to miasto i ich za bardzo szkody czy susza nie interesują.
A tego nie rozumiem. Jeżeli obsada się nie zgadza i to jest w protokole to dlaczego tego nie podpisywać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 07:26

Kontrola sadów ekologicznych Nie bo jezeli podpiszesz to zamkniesz sobie droge do postępowania sądowego. Rozumiem że jak niema nawet korzenia to juz pozamiatane ale w przypadku gdzie jest korzeń stoi obtarty lub zeschłe drzewko ? ja dosadzam co roku kilkaset drzewek po kilkunastu tygodniach zwierzyna robi take spustoszenie że wyglada jak gdybym tam nie zagladał kilka lat. Bardzo mnie wnerwia że rząd i armir za wszelką cene chcą zabrać nam kase!!!!!
Jednak rozumiem że najgorszą robotę robią pseudo rolnicy i powinno oddzielić się ziarno od plew