Skocz do zawartości

Zdjęcie

2 pytania co do maszyn rolniczych :D

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalG6

MichalG6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 20:42

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Siemka. Czy agregat ścierniskowy 2,6 m będzie dobrym wyborem ? mam NH TD5050, na przodzie 400kg obciążenia i dodatkowe obciążniki na kołach, wspomnę że ciągnik ma 97 km :D Zastanawiamy się nad zakupem brony wahadłowej 3m z hydropackiem która mialaby chodzić z siewnikiem amazone d7 typ30. Czy taki zestawik byłby odpowiedni do mojego ciągnika ? Mam ziemie 4, 5 klasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2 pytania co do maszyn rolniczych :D Dzisiaj, 16:25
  •  

#2 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:13

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Ja miałbym pytanie odnośnie NH T5 99KM. Planuję zakupić takowy, nie wiem tylko czy poradzi sobie z agregatem aktywnym z wałem packera+ siewnik na hydropaku, najlepiej 3m ewentualnie miejszym aby tylko ciągnik obejmował. Do tego chciałbym agregat scierniskowy 3m, tylko pytanie czy wystarczy mocy i masy 4300+ ok 400kg na przodzie. Jeżeli byłoby nie wystarczające zastanowiłbym się nad NH T6 120KM tylko 40 tys. więcej trzeba zapłacić.

#3 Share RolnikzPomorza

RolnikzPomorza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Ciągniki, Dziewczyny, Gospodarka, Polska Wieś, Prace polowe.

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:51

Ja miałbym pytanie odnośnie NH T5 99KM. Planuję zakupić takowy, nie wiem tylko czy poradzi sobie z agregatem aktywnym z wałem packera+ siewnik na hydropaku, najlepiej 3m ewentualnie miejszym aby tylko ciągnik obejmował. Do tego chciałbym agregat scierniskowy 3m, tylko pytanie czy wystarczy mocy i masy 4300+ ok 400kg na przodzie. Jeżeli byłoby nie wystarczające zastanowiłbym się nad NH T6 120KM tylko 40 tys. więcej trzeba zapłacić.

Ciągnik ten powinien sobie poradzić z takim zestawem , 99 km to już sporo mocy , 3 stopniowy wałek na pewno sobie poradzi a masa też pewnie jest wystarczająca :P

Siemka. Czy agregat ścierniskowy 2,6 m będzie dobrym wyborem ? mam NH TD5050, na przodzie 400kg obciążenia i dodatkowe obciążniki na kołach, wspomnę że ciągnik ma 97 km :D Zastanawiamy się nad zakupem brony wahadłowej 3m z hydropackiem która mialaby chodzić z siewnikiem amazone d7 typ30. Czy taki zestawik byłby odpowiedni do mojego ciągnika ? Mam ziemie 4, 5 klasy.

Ten agregat to dobry wybór nie za szeroki nie stawia dużego oporu w sam raz na ciągnik o takiej mocy , tak ciągnik dałby sobie z tym rade , a

#4 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:55

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Co do kolegi instas to lepiej dołóż te 40 tyś i weź większego i będziesz mógł spokojnie pracować z tym sprzętem co tu wymieniłeś bo ten NH T5 z tym gruberem 3m by miał pewnie troszkę przy ciężko chyba żeby był to 2,6 m a z zestawem to spokojnie da sobie radę, ale gdyby był to większy ciągnik to by był jeszcze zapas mocy a nigdy nic nie wiadomo co będzie, trzeba myśleć już na przyszłość.

A co do kolego MichalG6 to nie jestem pewny ale raczej nie powinien mieć kłopotów z gruberem 2.6 ale lepiej było by może gdyby był to 2,1 ale co do zestawu uprawowo - siewnego to nie powinien mieć kłopotów z uciągiem tylko musisz dobrze dociążyć przód bo będzie go targało.

Edytowany przez PiotrekNHts, 21 lipiec 2013 - 22:07.

#5 Share MichalG6

MichalG6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 06:43

2 pytania co do maszyn rolniczych :D a może lepszym wyborem byłby agregat uprawowo siewny zamiast tej brony ? :>

#6 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 09:57

a może lepszym wyborem byłby agregat uprawowo siewny zamiast tej brony ? :>

w cale nie głupi pomysł na pewno da sobie radę tylko musisz go dobrze dociążyć

#7 Share MichalG6

MichalG6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 10:26

2 pytania co do maszyn rolniczych :D to nie wystrarczy? 3780kg(traktor) + 400 kg opciążników na przodzie + dodatkowe obciążniki na kołach = ok. 4200 kg. Dalej będzie zza lekki ?

Edytowany przez MichalG6, 22 lipiec 2013 - 10:31.

#8 Share RolnikzPomorza

RolnikzPomorza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Ciągniki, Dziewczyny, Gospodarka, Polska Wieś, Prace polowe.

Napisany 22 lipiec 2013 - 20:41

to nie wystrarczy? 3780kg(traktor) + 400 kg opciążników na przodzie + dodatkowe obciążniki na kołach = ok. 4200 kg. Dalej będzie zza lekki ?

Traktor po prostej powinien iść normalnie z tym, zależy czy byś jechał np z uniesionym agregatem w górze to mogło by pobujać. Ale myślę że nie bendzie zza lekki ; p

#9 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 10:11

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Dzięki wszystkim za opinie. Wolał bym tego NH T5 99KM można go fabrycznie zwiększyć do 115KM (są trzy wersje T5 95, 105, 115 są identyczne tylko moce różne) masa bez zmian 4300kg+ 400kg+ na koła w sumie około 5t. tylko jest trochę krótki i martwię się tylko o tą bronę aktywną wirnikową z hydropakiem i siewnikiem 3m czy nie będzie przodu zrywać. Może ktoś ma podobny zestaw, prosiłbym o wskazówki i opinie.

#10 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 18:17

2 pytania co do maszyn rolniczych :D my mamy zestaw Grano Shark 2,7m + Poznaniaka 2,7 m do ciągnika T5060. Dlatego 2,7 m bo najpierw był u nas siewnik i nie było sensu go wymieniać. Ciągnik idzie stabilnie, na zakrętach podnosi się go ale z opuszczonym też da się jechać nie ma problemu. Jak się podnosi tylko taki zestawik to widać że podnośnik swoje odczuwa. Ciągnik t5060 (105 KM) na kołach 520 z tyłu obciążniki tylne + tur (w sumie waży koło 5,5 tony) no i jak do siana jedzie to jeszcze w łychę na tura ładujemy worki ze zbożem żeby drugiego ciągnika nie brać. Pewnie z trzy metrowym by sobie tak samo radził szczególnie z jakimś lżejszym bo jak widać na zdjęciu z profilu innego użytkownika to masywny agregat dosyć (z tym że nasz ma hydropak jeszcze)
http://www.agrofoto....grano-shark-27/

Edytowany przez artursz89, 23 lipiec 2013 - 18:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 22:10

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Mnie interesuje agregat aktywny typu brona wirowa z ciężkim wałem packera i hydropakiem. Agregat talerzowy jest dobry i nadaje się po żniwach i jako zestaw z siewnikiem ale aktywny będzie pewnie lepszy na moje ziemie (okolice Zamościa) ziemie dosyć ciężkie trochę gliny. 2-3 lata temu kilka osób z okolicy zakupiło NH serii 6000 o mocy 130-150 KM pracują z agragatami aktywnymi 3m jeden ma siewnik pneumatyczny focus 3m i nie narzekają, ale nikt w okolicy nie posiada T5 i nie mam porównania.

#12 Share wesoly

wesoly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 18:39

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Kolego "istas" jesli jesteś spod Zamościa to napewno ciągnik t5.115 będzie za mały do brony aktywnej i do tego sprzęg do siewnika i jako w zestawie. Tylko tu nie chodzi o moc samą w sobie tylko o masę tego traktora. Bo do takiego zestawu to potrzeba "kawał klocka" ciągnik napewno 6 cylindrowy o mocy 120KM bo inaczej będziesz fruwał przodem, bo brona wirnikowa sama w sobie to spory ciężar i dodatkowo z tego co sie orientuje to potrzeba do napędu wałka WOM z prędkością 1000 a w te traktorki z obniżoną pojemnością taki jak ten planowany NH to mają 3,4 litra więc moim zdaniem on sobie popierdzi pare metrów co najwyżej i padnie z braku tchu :). W mojej okolicy takie zestawy jak Ty piszesz brona wirnikowa plus siewnik (nienabudowany) normalny to chodzą z ciągnikami ok. 140KM co najważniejsze w tej kwestii 6 cylindrowymi a jestem spod Biłgoraja więc u mnie trochę są lżejsze gleby niż u Ciebie i taka brona wirnikowa jest lekko na wyrost ale bynajmniej ludzie sie nie pierdzielą i na oranine od razu sieja. To samo się dotyczy agregatu uprawowo siewnego talerzowego z wałem kolczatką (PAcker) o tyle w tym miejscu sam agregat nie wymaga takiej mocy jak brona wirnikowa ale także jest dość cięzki i dodatkowo na dalekiej dźwigni jeszcze siewnik to już masakra kawał traktora potrzeba żeby tym bez strachu robić. Jesli masz zamiar brać t5.115 to lepiej dopłać i weź 6 cylindrową najmniejszą z serii T6. Nie wiem jaki tam jest najmniejszy z 6 garami.
Pozdro

#13 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:37

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Mój TD brony aktywnej z opuszczonym siewnikiem (pustym) nie oderwał od ziemi, z tym że agregat sam waży 1400kg, z samą broną daje rade

#14 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 22:04

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Witam. Skoro jest już temat odnośnie maszyn rolniczych to i ja skorzystam. Czy NH TD5 85 poradzi sobie z pługiem obrotowym Lemken Opal 90 3 skiby (ziemie ciężkie).?

#15 Share wesoly

wesoly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 17:37

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Jak ten pług ma 30 cm na korpus to powinien sobie dać rade :) Kolega ma Maxxuma 140 i pługi o szerokości roboczej 2 metry i traktor pierdzi 6 km/h i mówi, że już go to wk***** on właśnie ma ciężkie ziemie tam u siebie. Ta nowa seria TD czy tam Farmall to moim zdaniem nie są ciągniki do "roboty". Mi mówił, że by odczepił jeden korpus z tych pługów i do mojego Zetorka 110KM na jego polu to by kulał. :) A ten TD to ma 80 KM mocy maksymalnej przy 2200 obr/min to masakra, trzeba trochę oszczędniej z gazem teraz jak ropa droga :).

Pozdr

#16 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 05:15

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Jednak wybrałem model TD95D, te kilkanaście kucyków więcej, będzie do trzech tygodni:). Ten mój Lemken to dokładnie taki:http://www.njuskalo....4-oglas-7654025. Będzie ciągnął na lajcie, czy się pomęczy trochę?

#17 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 08:49

2 pytania co do maszyn rolniczych :D kolego bez problemu tylko w spalaniu się nie przestrasz jak sobie policzysz:)

#18 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 11:52

kolego bez problemu tylko w spalaniu się nie przestrasz jak sobie policzysz:)

Ale jak mam to rozumieć? że ta wersja jest taka paliwożerna?

#19 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 27 wrzesień 2013 - 17:02

2 pytania co do maszyn rolniczych :D Ja myśle że bendzie dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 15:29

2 pytania co do maszyn rolniczych :D kolego jak zobaczysz ten zestaw co mam w galerii z pługiem to na ciężkiej gliniastej ziemi klasy 3, 20 litrów to minimum przy maks rozstawionym pługu