Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem ustawienie csx-a rzepak

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 12:55

problem ustawienie csx-a rzepak Witam,

Jakoś w tym roku nie mogę sobie poradzić z csxem w rzepaku.
Plon 4-4,5t z ha i jade ok 3,5km/h czyli beznadziejnie wolno csxem 7040 z hederem 5,17m. Gdy jadę szybciej to gubi.
Ustawienia mam takie:
sito wstępne 3mm
sito górne 8 to bardziej z tyłu górne 10
sito dolne 2,5mm
predkość wentylatora 500
Ustawienie czujników strat mam na 80-90%? może za dużo?

Niby wg powiedzmy książki, ale nie idze tak jak powinno, dodam, że przy takich ustawieniach rzepak i tak nie jest zbyt czysty... zanieczyszczenia ok 5% co dla mnie jest dużo.
Po zakupie i ustawieniu serwisu, latałem po rzepaku ok 7-8km/h co prawda sypał 3-3,5t... a w tym roku nic nie można szybciej uszczknąć...
Realna moja wydajność wynosi 7-9 t/h czyli tyle co nieduży tc....

jakie Wy macie ustawienia w tym a może innych ale podobnych modelach? i jakie wydajności osiągacie przy nich?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem ustawienie csx-a rzepak Dzisiaj, 15:25
  •  

#2 Share DominikKomar

DominikKomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 20:04

Witam,

Plon 4-4,5t z ha i jade ok 3,5km/h czyli beznadziejnie wolno csxem 7040 z hederem 5,17m. Gdy jadę szybciej to gubi.
Ustawienia mam takie:
sito wstępne 3mm
sito dolne 2,5mm
predkość wentylatora 500

Niby wg powiedzmy książki, ale nie idze tak jak powinno, dodam, że przy takich ustawieniach rzepak i tak nie jest zbyt czysty... zanieczyszczenia ok 5% co dla mnie jest dużo.
Po zakupie i ustawieniu serwisu, latałem po rzepaku ok 7-8km/h co prawda sypał 3-3,5t... a w tym roku nic nie można szybciej uszczknąć...

jakie Wy macie ustawienia w tym a może innych ale podobnych modelach? i jakie wydajności osiągacie przy nich?

Kolego po czym twierdzisz ze gubi?? Po czujnikach czy lezy za kombajnem?? Przy takich ustawieniach nie powinien.

#3 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:14

problem ustawienie csx-a rzepak No jak ja jade szybciej to czujniki wariują i rzeczywiście zaczyna znacznie więcej leżeć za mną.
Gdzięs ktos opisywał ustawienia cx-a i pisał że górne ustawia 12-14 dolne 8mm... co wydaję mi sie wrecz nierealne i pisał, że w wtedy pogania ponad 8km przy 7m hederze. Ogólnie to inny kombajn, ale jednak świadczy, że być może te szczeliny powinny być znacznie większe niż ja mam.
Młócenie niecałych 1,5ha/h mnie nie bawi...
Dlatego chce poznać jakie ustawienia mają inni i jak to u nich z tą wydajnością jest...
Proszę mi tylko nie pisać, że już więcej się nie da z tego csxa wycisnąć..., bo na uruchumieniu serwisant tak ustawił, że mój kombajnista miał problem nądążyć z kreceniem kierownicą ;) - niestety kontakt z gościem jest teraz utrudniony a ja mam kosić....

#4 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:25

problem ustawienie csx-a rzepak No właśnie, jak to jest z tym ustawieniem sit do rzepaku? Co prawda mam TC'ta, ale główna ideologia ustawienia sit jest taka sama. Poza tym jak mierzycie szczelinę ustawienia sit?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:36

problem ustawienie csx-a rzepak Kolego naprostsza sprawa to zakup kompletu imbusów firmy krzak za 9zł i wsuwanie imbusa miedzy sita. Np. wkładasz 10 wchodzi lekko czyli szczelina 10mm :)

#6 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 13:26

problem ustawienie csx-a rzepak Kolego otwórz wstępne sito na 8-10mm tam wiatr jest największy więc zanieczyszczeń przez to miał nie będziesz, resztę górnych zrób na 10mm, dolne zostaje jak jest. Opuść górne sito aby było bardziej poziomo ( będzie cieńsza warstwa materiału na sitach). Wentylator 550-650 (im szybciej chcesz jechać większy). Przy tych ustawieniach New holland TF42 robił do 2,5ha w rzepaku 4 tonowym. Kombajn starszy i słabszy ale system czyszczący ma ten sam. Gdy ja miałem sito górne ustawione za stromo ledwo hektar w godzinę robiłem.

#7 Share marcinszynkiewicz

marcinszynkiewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2014 - 16:22

Witam,

Ustawienia mam takie:
sito wstępne 3mm
sito dolne 2,5mm
predkość wentylatora 500

Witam
Mam pytanie kolego czy doszedłeś z ustawieniami w swoim csx? Ja mam wprawdzie tx66, ale to podobne kombajny i mam ten sam problem co ty.
Nie popędzę bo gubię a ustawiłem swojego dokładnie jak ty wg instrukcji.
Może byś mi coś podpowiedział czy dostroiłeś swojego.
Pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Tomus120778

Tomus120778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:12

Kolego mam pytanie bo widze ze jestes obcykany z tym kombajnem . Kupilem TF42 i chcialbym zapytac o ustawienia. Sita ustawilem jak piszesz wiatr tez, a jakie na rzepaku maja byc obroty mlucarni.? Kolego moze podpowiesz mi co oznaczaja przelaczniki w Tf42. Te nad glowa ? Jak cos to moge podac ci nr telefonu? Pozdrawiam