zyz1o

kiszonka w pryzmie

Polecane posty

zyz1o    9

hej co robicie z ostatnai warstwa kiszonki w prazmie czyms posypujecie albo polewacie a moze wystarczy dobrze ujezdzic bo jak widze takie otwarte pryzwy z trwa na af to sa eleganckie a ja robilem w silos i ost warstwa tak z 5 cm jest strasznie przypazona taka goraca i nie wiem dlaczego dodam ze ost warstwe posypalem sola a moze za malo ujezdzilem nie wiem podajcie jakies cenne rady ;d jak zrobic zeby bylo elegancko wiec czekam na odp aha dodam ze nie stosuje zakiszacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

musisz dobrze ugnieść ostatnią warstwę oraz szczelnie okryć folią białą stroną do góry


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

na boki od scian dawane sa worki silosowe a na wierzch troche siatki i opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Dla mnie nie ma nic lepszego niż ziemia :) Najlepsze co może być do okrywania :) Tylko już odkrywanie mniej przyjemne :P ale coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

no wlasnie i dlatego pytam sie was jak zrobic zeby bylo dobrze tak ziemia niby super no ale w zime to trzeba kilof heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

ja to robię tak na spód daję folię [ może być stara z tamtego roku z góry ] a potem co kilka kursów porządnie ugniatam na koniec to samo aż będzie w miarę twardo na to folia na folię daję opony od samochodów osobowych jedna przy drugiej na sam koniec daje piach oczywiście na około pryzmy aby odciąć dopływ powietrza . I tym sposobem mam mało odpadów prawie wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

no to wydaje mi sie ze slabo ugniotlem ost warste trzeba z 2gim pokosem sie postarac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez adam1996
      Znalazłem ostatnio ciekawy temat o uprawie soi na kiszonkę między rzędami kukurydzy nie będę robił reklamy nikomu więc sam opisze mniej więcej o co chodzi a mianowicie: soje miałoby się wsiewać między rzędy kukurydzy kiedy ta ma 10cm co spowoduje że soja nie zdąży dojrzeć i łatwiej będzie ją zakisić oraz będzie miała mniej substancji antyżywieniowych. Plusem takiego działania ma być mniejsza ilość chwastów oraz bardziej wartościowa kiszonka. Pytałem w ODR niestety nikt na ten temat nic nie wiem dowiedziałem się tylko że soi nie ekstrudowanej nie powinno się podawać bydłu bo zawiera zbyt wiele tłuszczu który "zalepia powoduje gorsze przyswajanie paszy" ale to jeśli chodzi o soje suchą na temat zielonej nic nie wiedzą.Załatwiłem już darmową próbkę soi i teraz się zastanawiam czy ją siać czy nie. Czy ktoś próbował już takich nowości ? Macie na ten temat jakieś opinie ? 
    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
    • Przez matijas67
      Witam
      Mam zamiar w przyszłym tygodniu otworzyć kiszonke w pryźmie.
      Po otwarciu w jakim czasie muszę pobrać odkryty pas kiszonki ?? 
      Jaka dawka na jednego byka ( tak orientacyjnie) ?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni do kukurydzy. Do tej pory kosiliśmy pottingerem gt, ale że ilość kukurydzy do koszenia z roku na rok zbliża się do 20 ha, pora na coś większego. Niestety w promieniu 100 km tylko jedna firma świadczy usługi koszenia, a jako że w mojej okolicy nie ma większych hodowców spodziewać ich mógłbym się co najwyżej w listopadzie, bo w sezonie nikt nie będzie gnał sieczkarni przez 2 powiaty.
      Tak jak pisałem, potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni, ponieważ obsiewamy kukurydzę 4 rzędowym siewnikiem. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, co najmniej to co wychodziło z pottingera gt. Mile widziany podbierak do trawy no i cena do 40 tys. 

      I teraz tak, są dwie opcje:
      1.mengele sh30,kuhn mc 180 (jeśli ares 826 utarga ją na przednim womie, bo jazda do tyłu przez kiladziesiąt godzin jest dobra chyba tylko dla kaskaderów.) Niestety ciężko o ten model w polsce, nie wiem czy ma cepy, ale za to prosta konstrukcja, przy zakupie nie muszę się martwić o stan silnika, układu jezdnego,  hydrauliki etc...
       2.samojezdna - tu rodzą się obawy, więcej rzeczy może się popsuć, naprawy drogie lub bardzo drogie. 4 rzędowe maszyny są raczej starsze, pewnie ciężko o zakup jakichś pierdółek, bo zakładam że noże i podobne części są. Zależałoby mi na jak najmniejszej maszynie, ekonomicznej, bo i tak nie ma perspektyw na usługi. Na plus, to jeden traktor do transportu więcej, bo zwolniony z ciągania sieczkarni.
      W co celować, doczepiana, a może samojezdna? Jaka marka ma najlepsze zaplecze z częściami, czy mała sieczkarnia samojezdna musi być koniecznie stara, będzie mieć gniotownik? 
      Pozdrawiam!
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj