Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 255 urwany wał co dalej

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:01

Mf 255 urwany wał co dalej @ptaszyna i inni w sklepach ze specjalistycznymi częściami lub w necie są do kupienia specjalne pręciki z tworzywa które wkłada się między blok a panewkę przy próbnym montażu np. bez osiowania bez szlifu i przez zgniecenie pręcika mierzy się luz między wałem a panewką a panewką a blokiem, i warto wydać te kilka dych, ale jeżeli robi sie dla siebie lub jak ja dla kogoś i ma ucierpieć opinia o warsztacie(chodzi mi o to że mam coś poprawiać lub za coś płacić) to jestem nieustępliwy, łącznie ze szlifem ma być osiowanie, blok jest zawsze majdnięty.
A o sprzęgle pisałem serio, źle ustawione szarpiące niewyważone zużyte sprzęgło i rozwalona pompa wtryskowa gdzie silnik nierówno pracuje rozwala wały, czyli drgania,, ale wystarczy tych tajemnic :D resztę zostawię sobie :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 255 urwany wał co dalej Dzisiaj, 13:22
  •  

#22 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:15

Mf 255 urwany wał co dalej Tą najważniejszą tajemnicę to i ja znam, spokojna twoja rozczochrana ;) , z kołem zamachowym to nie do końca się mogę z tobą zgodzić, choć wiadomo że ma być (jest ) wyważone a tak na koniec to nie lubię tego silnika i po ostatnie twierdzę że nie są delikatne i słabe tylko użytkownicy do nich nie dorośli.

#23 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:27

siemanko zwieś silnik do zwolenia albo paciorkowej woli na wymiane placisz i bierzesz 2 i śmigasz odrazu po hamowni i masz gwaranciję bodajże 2 lata i nie kompinuj bo drożej ie wyjdzie remont samemu

NIGDY NIE ZAWIOZĘ WIĘCEJ SILNIK DO ZWOLENIA ;[ raz zawiozłem tam silnik od Fiata 880DT wersji leśnej, i aby ciąć koszty to nie wymienili mi pąpy oleju i się mi zatarł na 1 cylindrze po 148mth(w tym 70mth docierania) bo pąpa nie podawała oleju... wcześniej też się zatarł przez tą zajebaną pąpe oleju bo się w tedy urwał się tryb zniej a oni zamiast wymienić ją na nową to przyspawali tryb i powiedzieli że jest nowa.
KPK Kumurun Team

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:10

Mf 255 urwany wał co dalej silnik złożony wał pokręcał się lekko, cała operacja odbyła się bez ruszania głowicy wszytsko pięknie od dołu ale po odpaleniu jest klops ):
Coś jest nie tak ciagnik dymi ciepno po dodaniu gazu ogień z rury wydechowej i w ogóle ciągnik chodzi nie równo, mechanik zarzeka się że to nic od wału i rozrządu, regulacja konta wtrysku pompą nic nie dała, mechanik obstawia wtryskowacze że coś się przytkało któryś leje no ale przed rozbieraniem ciągnik chodził normalnie z pękniętym wąłem , no była trochę taka sieczkarnia na wysokich obrotach ale myślałem że to od pęknietego wału, a na wasz gust to mogą być rozpylacze wtrysków?
w końcu rok temu pompa i wtryskiwacze były regenerowane w Skrobowie, sam nie wiem, przy rozrządzie było zmieniane koło pośrednie może mechanior źle na znaki popatrzył ???

#25 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:54

Mf 255 urwany wał co dalej Obstawiam wtryski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:02

Mf 255 urwany wał co dalej Wtryski sptrawdzone 2 były ni enajlepsze ale po wymianie dalej jest coś nie tak, tak jakby pompa paliwowa dawała różne dawki paliwa na poszczególne wtryski, to mogło by tłumaczyć urwany wał, jednak pompa i wtryski były dokładnie rok temu po reheneracji, czyżby w skrobowie coś z pompą spaprali, bo od początku ciagnik pracował jakby tak charakterytycznie ostro, z takim aż stukiem na niskich obr, myslałem że to normalne, potem wywaliło uszczelke pod głowicą a teraz ten wał, heh, zawiozę do nich jeszcze pompę bo innej opcji chyba nie ma, chociaż dziwne to po regeneracji pompy chodził ostro ostry dwięk wydawał silnik, po wymianie i regeneracji głowicy był taki miekki odgłos i brak mocy, może już wtedy wał był pęknięty, ale po wymianie wału w ogóle przerywana praca na wyższych obr

#27 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:27

Mf 255 urwany wał co dalej Ogień z tłumika to nieszczelne zawory bym obstawiał, pompy regenerowane to loteria, sam kiedyś 3 razy reklamowałem

#28 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:54

Mf 255 urwany wał co dalej sprawdz poczatek wtrysku i rozrzad

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 07:06

Ogień z tłumika to nieszczelne zawory bym obstawiał, pompy regenerowane to loteria, sam kiedyś 3 razy reklamowałem

po sprawdzeniu i wymianie wtrysków ognia i dymienia nie ma, a głowica po regeneracji na wiosnę, heh za to pompiarz zarzeka się że nie ma możliwości żeby na któryś tłopk pompa dawała większą dawkę paliwa, po dodaniu gazu ciągnik po prostu przerywa, coś ewidentnie z układem paliwa, w podziedziałek wiozę pompę do skrobowa heh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 08:44

Mf 255 urwany wał co dalej Nowa głowica do tej pompy kosztuje u nas 200-250zł , do podobnej pompy angielski oryginał 2500zł i potem szukanie winnych i główkowanie co jest nie tak skoro wszystko nowe :) Niestety my rolnicy sami tego nauczyliśmy importerów i handlowców że towar drogi i dobry zalega na pułkach a schodzi chłam...