adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Badylarz    15

Na takie ziemie to tylko Bellarosa. Red Sonia ma większe wymagania glebowe.

 

Jeśli ktoś z okolic Sieradza czy Wielunia ma jadalnego ziemniaka na sprzedaż to proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem popytałem i padło na bellarosa. Sadził będę na nieużytku przygotowanym w zeszłym roku. Sadzeniaki będę zaprawiał i sypał pod korzeń. Oprysk odpada bo nie ma czym pryskać. Takie początki. Co do plonowania nie mam za wielkich wymagań bo sadzę na próbę 0.5ha i nie wiadomo jak ze zbytem. Dziękuję za rady.

Ps. Dlaczego logując się na forum nie mam dostępu do "okopowe"? Jedynie z faceboka mam pełny dostęp do forum.

Edytowano przez SzymonKuczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

@Kulawa Koza   Ty   poważnie tyle sypiesz pod  ziemniaki... 

 

a co mało ?

NPK

120-100-240 takie robie proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Nawozisz  ,,na bogato''   tona  nawozu   pod ziemniaki-  i potem to  zjadasz.....  a plon  jaki  osiągasz ?   Ja daję 200 kg. soli potasowej   i 200 kg. saletry  +  obornik  i na 5 klasie i  40 -50 ton  spokojnie  ukopię.   Dodam  że susze  coroczne i sadzę  15 -20 ary  [ nawozy i plon oczywiście  podane w przeliczeniu na ha. ] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

Szymi ja mam stanowiska po zbożach , bez obornika-słabe , więc musze sypać by uciągnąć 40t.

Dla siebie mam tylko 10ar , reszta w swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemniakpl    0

kulaw koza 100 fosforu to na plon  66 ton zakładając że nie masz nic w glebie.Ziemniak potrzebuje na 10 ton  bulw  40 azotu  15 fosforu i 60 potasu.Warto robić badanie gleby na zawartość składników i ph.To naprawdę niewiele kosztuje.Oszczędzając 1m fosforanu 180 zł minus badanie 15 zł oszczędzamy 165x ilość ha to już fajna kasa.


dodam jeszcze że 2,5 m polidapu to 115 fosforu . Odsyłam do lektury,,Zapotrzebowanie pokarmowe ziemniaków''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Lilly czy Lord lepsza w smaku? Bo te dwie odmiany tylko zostały u osoby od której kupuję. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Jelly.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696

a ma ktoś może sadzeniaka bellarose do sprzedania ok 1.5tony

 

jaki rejon? posiadam około 6t w 2015 albo 16 ojciec brał w centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Pytanko za 100pkt

Czy to prawda że Rosagold się obija i ciemnieje w srodku jak się ją zrzuca?

 

Prawda jest taka że każdy ziemniak jak się go rzuca to się obija i w tym miejscu ciemnieje.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zasada 30cm i żaden sie nie obije


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkusss    0

Panowie jaką odmianę zasadzić na 2 klasę żeby była smaczna i wydajna. Jest od groma tych odmian i nie wiem na co się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie spotkałem jeszcze osoby której nie smakowałaby vineta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam, co myslicie o odmianach Toscana i Belmonda od Solany, tą druga mam (belmonda), i na slabszym stanowisku, bez nawadniania, gleba V bardzo dobrze plonuje, a jak z Toscaną??, Bo tego ziemniaka nie mam, a nie wiem jak sie udaje na slabych glebach i podczas suszy??

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Miałem i ja Belmondę,ale w tym roku strasznie gnije,smak dobry wielkość też,ale gnicie to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj