Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmiana ziemniaka

802 odpowiedzi na ten temat

#281 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:17

Jaka odmiana ziemniaka @zonk28, dzięki za odp :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmiana ziemniaka Dzisiaj, 01:37
  •  

#282 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 marzec 2011 - 18:21

Jaka odmiana ziemniaka Spoko Marku :rolleyes:

#283 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 21 marzec 2011 - 12:23

Jaka odmiana ziemniaka Ja szukam Jelly w okolicy u mnie bo ostatnio miałem już prawie kupione ale jak dojechałem do sklepu to zostały 4 worki.

A takie małe OT - Jade dziś w poszukiwaniu ziemniaka patrze a tu w hurtowni warzywnej tablica ziemniaki sadzeniaki więc skręcam i pytam co tam mają i po ile - Pani mówi że po 200zł/100kg (Lord, Vineta, Denar). Cena atrakcyjna więc pytam jaka klasa a Pani na to że to od rolników z okolicy ma. Wniosek z tego że nie tylko u kolegi Zonk28 jest taka niewiedza skoro przy powiatowej drodze ktoś sobie sprzedaje niekwalifikowane ziemniaki.
-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 14:21

Jaka odmiana ziemniaka pare dni temu zakupilismy vinete w CA 1,6zł oraz lorda w CB 1,3zł ze sprawdzonego gosp nasiennego gdzie zaopatrujemy sie co roku. powiat radzyń.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#285 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 21 marzec 2011 - 16:04

Jaka odmiana ziemniaka Bolid 20 , na kazdym targu kupisz bez problemu niekfalifikowane ziemniaki.Niedaleko mnie jest niby takie gospodarstwo co ma ziemniaki z centrali co kupuje po Polsce a tak naprawde to kupują ziemniaki od zwykłych rolników , niewiadomo co to za ziemniaki , raz się nabrałem kilka lat temu u nich i NIGDY WIECEJ , w polu miałem kolorowo od różnych gatunków ziemniaka , a miała być jedna odmiana.Od 6 lat biore z Zamarte i mam spokój.Bolid 20 teraz są takie czasy że każdy kombinuje jak może i niestety nic na to nie poradzimy.Kazdy patrzy by zarobić a jakim kosztem to już nikogo nie interesuje :blink:

#286 Share dominik1234

dominik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i maszyny rolnicze:)

Napisany 24 marzec 2011 - 19:59

Jaka odmiana ziemniaka witam a ile ton na hektar ziemniaka tak mniej więcej?

#287 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 08:48

Jaka odmiana ziemniaka Jaką odmianę ziemniaka jadalnego polecacie? Interesowały by mnie takie które się niezbyt długo gotuje i bardzo smaczne.

#288 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 09:58

Jaka odmiana ziemniaka Dominik i Kodzi ------na hektar 2500kg , ziemniaka polecam Satine i Tajfuna .Przy czym Satina smaczniejsza a Tajfun daje większy plon , ale nie odbiega smakiem Satiny.

#289 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 07:30

Jaka odmiana ziemniaka Witam

Inspekcja czyta i nawet od czasu do czasu zabiera głos na tym forum.....

Do zonk28: podaj mi gdzie taka oaza spokoju w produkcji ziemniaka istnieje, chętnie z nią się zapoznamy....zresztą jak będę uparty to i tak zlokalizuję, ale nie o to tu chodzi,
Piszesz, że o bakteriozie i jednocześnie że nie masz styczności z PIORiN...mówiąc krótko: tam gdzie bakterioza tam jest PIORiN..., coś trochę ściemniasz......

Sprzedaż kwalifikowanych bez dokumentów jest ścigana i karana...prędzej czy później i tak wpadnie... do tego jak ktoś chce kupować nie wiedząc co kupuje, często później nie przyznaje się , bo jest mu wstyd, ale to jego sprawa..

ceny sadzeniaków obecnie na poziomie 180-210 zł i duży problem z ich nabyciem...cena duża, ale patrząc na cenę ziemniaka jadalnego i porównując do zeszłych lat i tak niska....
cena ziemniaka jadalnego, powoduje, że wielu z Was zwiększa areał uprawy i wygląda na to że to dobry kierunek, jednak tak naprawdę okaże się podczas zbiorów na Wschodzie (Rosja, Ukraina,Białoruś) ...

Pozdrawiam
Piotr

#290 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:27

Jaka odmiana ziemniaka Fito1973 jest bakterioza ale w naszych stronach nikt nie słyszał o PIORiN u nas nie dotarli jeszcze zapewno zabrakło im paliwa w autkach by dojechać .A tak na poważnie to niestety ale wiem co mówie jezdże po targach i uwierz mi Piotrze że nie ma ich a handelek ziemniakami aż "kipi" tak więc ........... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2041 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:55

Jaka odmiana ziemniaka pozdrowienia dla Pana Inspektora,moze uda sie Panu uswiadomic pare osob ze obowiazuje zakaz rozprowadzania niekwalifikowanego materiału siewnego
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#292 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 26 marzec 2011 - 20:25

Jaka odmiana ziemniaka Ja tam sadze irge już przez kilka lata i sadzę ze swoich ziemniaków

#293 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 08:49

Jaka odmiana ziemniaka przemol87 ja ciebie tez pozdrawiam .Jakbyś mieszkał bliżej to zabrał bym Cie na targ i otworzył bym Ci oczka bo narazie widze że albo masz klapki albo udajesz niewiadomo kogo.

#294 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 09:42

Jaka odmiana ziemniaka Wracając do tematu. Ja wczoraj w końcu zdobyłem Jelly i jak i na forum tak i u znajomych słyszałem że to dobra i plenna odmiana więc zobaczymy co urośnie i jaki będzie mieć smak. A kupiłem w klasie CA i są bardzo duże sadzeniaki (ok 50mm)
-----

#295 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 09:54

Jaka odmiana ziemniaka To prawda ja kupując z Zamarte Tajfuna tez mam duże sadzeniaki.Trzeba bedzie troche kroić , no ale cóż

#296 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 10:18

Jaka odmiana ziemniaka Mi się wydaje,że im większy sadzeniak tym lepszy(oczywiście bez przesady), widziałem jak sprzedają niektórzy "sadzeniaki" wielkości orzecha włoskiego :lol:, Z czego to ma urosnąć?

#297 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2604 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 marzec 2011 - 11:18

Jaka odmiana ziemniaka na pewno mniejszą ilość dużego trzeba ale wagowo to dużo większą. a plon taki sam tyle że trzeba zagęścić bardziej. Trochę teraz patrzyłem za sadzeniakiem u niemców i w holandii to mają sporo w sprzedaży 28-35. Czyli też to sadzą. A u nas takiego kwalifikatu raczej nie znajdzie. Ja swoje wybieram od 30.

#298 Share MacKad

MacKad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:56

Jaka odmiana ziemniaka

Mi się wydaje,że im większy sadzeniak tym lepszy(oczywiście bez przesady), widziałem jak sprzedają niektórzy "sadzeniaki" wielkości orzecha włoskiego :lol:, Z czego to ma urosnąć?

W USA ziemniaki są przepuszczane przez maszynę która wykrywa oczka i wycina je . Ziemniaki są wysiewane a nie wysadzane. Jednak ten zabieg jest wygodny ale bardzo kosztowny. Nie ten poziom technologiczny jak na nasze polskie realia.

A co do sadzeniaków... sam wysadzam trochę większe od orzecha włoskiego nie trzeba ich kroić i jedno sadzarko robię więcej przejazdów.

#299 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 12:44

Jaka odmiana ziemniaka To że wysadzasz małe sadzeniaki i przejedziesz więcej przejazdów to niema żadnego znaczenia, bo przecież liczy się obsada lub ilość pędów na 1ha. Ja kożystam zawsze ze wzoru i mniejwięcej kalibrażem sadzę.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 13:08

Jaka odmiana ziemniaka chłopaki wiecie co w tym roku będę ziemniaki po 10 groszy