Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Jaka odmiana ziemniaka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
659 odpowiedzi na ten temat

#241 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 15 marzec 2011 - 21:01

Jaka odmiana ziemniaka Pawelec widze że ty po targach nie jeżdzisz i widze że nie wiesz co sie sprzedaje na targu.....cóż pozostaje mi współczuć.Po to są targi i jarmaki by sprzedawać ziemniaki , zboża itd .A czy to są kwalifikowane czy jadalne to już nikogo nie obchodzi.Tle w temacie.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Jaka odmiana ziemniaka Dzisiaj, 06:08
  •  

#242 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • 2772602

Napisany 15 marzec 2011 - 23:10

Jaka odmiana ziemniaka @zonk28 widze ze ty malo wiesz o swiecie,
po pierwsze to @pawetec ma racje,ja zaplacilem kare za sprzedaz sadzeniakow bez badan (mandat+20% od wartosci parti+czeste kontrole z PIORiN). wpadlem przypadkiem bo ktos zadzwonil i zapytal sie czy nie mam sadzeniakow na sprzedanie i ze przyjedzie je zobaczyc...jak przyjechal to z drugim inspektorem i zrobili kontrol.
po drugie na zwylkym jarmaku raz widzialem nalot PIORiN z policja a na rynku hurtowym(ZJAZDOWA w Łodzi) PIORiN kontrolowal mnie dwa razy
wiec nie pisz ze "A czy to są kwalifikowane czy jadalne to już nikogo nie obchodzi" bo to nie prawda.
W PIORiN nie tylko sprawdza czy sprzedajesz kwalifikowany materiał siewny ale rowniez (w przypadku ziemniakow) czy jestes zarejestrowany w rejestrze producentów ziemniaka oraz czy w workach jest ten numer

nie mowie ze u mnie w okolicy nie ma handlu sadzeniakami na targowiskach ale od czasu do czasu wpada kontrola i pozamiatane

Edytowany przez przemol87, 15 marzec 2011 - 23:16.

• 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#243 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 16 marzec 2011 - 16:14

Jaka odmiana ziemniaka Przemol87 u nas takich kontroli nie ma , przynajmniej ja nie widziałem ani nie słyszałem.Dla mnie to co piszesz jest niewiarygodne........pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. :blink:
  • 0

#244 wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 16:23

Jaka odmiana ziemniaka tak u mnie tez kontrole sa nawet do tego stopnia ze gdy wieziesz ziemniaki na przyczepach do krochmalni powinienes miec oznaczone przyczepy numerem lub w najgorszym przypadku posiadać go przy sobie .
  • 0

#245 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 17:57

Jaka odmiana ziemniaka zonk, gdzie TY sie uchowałeś?? ;)

kontrole wśród plantatorów którzy wprowadzają w obieg sadzeniaka, oraz jadalnego, są na porządku dziennym. Nie mówię już o ziemniakach na eksport - tam muszą być badane, aby dostać świadectwo fitosanitarne.
Jeśli jesteś zarejestrowanym plantatorem, powinieneś mieć numer producenta, wtedy Inspekcja ma prawo kontrolować losowo jakiś odsetek producentów ziemniaka właśnie po tym numerze. Jeśli nie posiadasz go, a mimo to sprzedajesz ziemniaka jako producent, musisz się liczyć z odpowiednimi konsekwencjami w razie kontroli.

Edytowany przez pawelec, 16 marzec 2011 - 17:58.

• 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#246 poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • 3268007

Napisany 16 marzec 2011 - 18:14

Jaka odmiana ziemniaka

Przemol87 u nas takich kontroli nie ma , przynajmniej ja nie widziałem ani nie słyszałem.Dla mnie to co piszesz jest niewiarygodne........pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. :blink:

Nie wiem gdzie ty mieszkasz, to co ci napisali to prawda, jak nie chcesz mieć kłopotów to lepiej nie sprzedawaj sadzeniaka komuś obcemu, może pare razy ci sie uda ale kiedyś i do was zawitaja insektorzy.
  • 0

#247 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 16 marzec 2011 - 18:15

Jaka odmiana ziemniaka

limusine tyś chyba z kosmosu spadł , jak nie wolno sadzeniaka sprzedawać?????? Zapraszam na targ do mnie to zobaczysz ile osób handluje sadzeniakiem.Tydzień temy w środe na targu było z 10 osób które normalnie sprzedawały ziemniaka..........sadzeniaka.-----Jeszcze się nie spotkałem z czyms takim co pleciesz ze niewolno sadzeniaka sprzedawać :lol: .Zejdz na ziemie.

Kosmosu? Widze człowieku że żyjesz na jakiejś strasznej wsi i nigdy nie byłes na porządnym rynku dlatego piszesz takie bzdury, nie wiesz to sie nie wypowiadaj.
  • 0

#248 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 16 marzec 2011 - 19:12

Jaka odmiana ziemniaka dlatego dziwię się ludziom jak na allegro oficjalnie sprzedają sadzeniaki. Ja bym napisał ziemniaki o jakimś kalibrażu ale nigdy sadzeniaki.
Swojego czasu sprzedawałem kupę sadzonki malin bo był szał na ekologię. I też miałem z tym problemy bo do tego też trzeba mieć szkółkę i wszystko przechodzi przez piorin a do jeszcze doszły prawa własności do odmiany których nie miałem wykupionych.
Dlatego teraz wiem że zawsze lepiej się wcześniej zastanowić co się robi i mówi
  • 0

#249 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701

Napisany 16 marzec 2011 - 22:07

Jaka odmiana ziemniaka limusine wpadnij pod Kraków to Cie oświece zobaczymy kto ma racje i pokaże ci te PIORONINY :lol:
  • 0

#250 młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • 6568798

Napisany 16 marzec 2011 - 23:46

Jaka odmiana ziemniaka kolego ja do Krakowa mam 90 kilosów i kontrole z PIORIN-u mam min. 2 razy w roku. Po giełdach i targach też bytują, także poczekaj przyjdzie i na Ciebie kolej... Nie żebym się czepiał, tylko po prostu takie mamy na dzień dzisiejszy realia. ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#251 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • 2772602

Napisany 17 marzec 2011 - 09:54

Jaka odmiana ziemniaka

Przemol87 u nas takich kontroli nie ma , przynajmniej ja nie widziałem ani nie słyszałem.Dla mnie to co piszesz jest niewiarygodne........pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. :blink:

a u nas to norma wiec u ciebie to tylko kwestia czasu
  • 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#252 marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 13:01

Jaka odmiana ziemniaka Chyba trochę odbiegamy od tematu. A więc sadzicie jakieś nowe odmiany czy raczej sprawdzone?
  • 0

#253 bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • 3778813
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 17 marzec 2011 - 14:14

Jaka odmiana ziemniaka Ja sadze owacje i Jelly. Dziś dzwoniłem o cenę Jelly do centrali (małopolska powiat oświęcim) to zaśpiewali 2100 brutto za tonę a za Vinetę 2000zł. Jutro się tam wybieram na zakupy właśnie może dadzą coś taniej przy większej ilości i Prestige trzeba odrazu kupić
  • 0
-----

#254 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • 2772602

Napisany 17 marzec 2011 - 16:56

Jaka odmiana ziemniaka a w jakiej klasie?
podobno w Granum vineta ma byc po 270 w elicie,podobno...
  • 0

#255 marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 17:52

Jaka odmiana ziemniaka Chyba w tym roku na elitę mało kogo stać
  • 0

#256 Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 17 marzec 2011 - 18:02

Jaka odmiana ziemniaka W Kłobucku sadzeniaki po ok 200
  • 0

#257 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701

Napisany 17 marzec 2011 - 18:07

Jaka odmiana ziemniaka Taaa chyba z drugiej ręki i w gorszej klasie.W mnie cena za sadzeniaka w elicie zaczyna się od 250zł.Z Zamarte.
  • 0

#258 super

super

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 18:15

Jaka odmiana ziemniaka Ja sadzę denara i lorda i nie chce żadnego innego te są najlepsze.
  • 0

#259 Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 17 marzec 2011 - 18:16

Jaka odmiana ziemniaka Nie wiem z której ręki ,ale dzwoniłem do Krakowa i też są po 210-220
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#260 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 marzec 2011 - 18:32

Jaka odmiana ziemniaka ja wczoraj przywiozłem lorda i denara w cb po 1800. Pod koniec marca jeszcze dobiorę to samo w ca po 2100. Vinetę brałem w zeszłym roku. Dziś wyczytałem że elity nie ma sensu brać jeżeli w zasięgu 2 km są jakieś niekwalifikowane ziemniaki posadzone.
wstawiłem 6 ton na kiełki. w jakiej obsadzie to się sadzi w praktyce żeby kopać w czerwcu? Bo niby dużo gęściej. Myślę włókninę położyć
  • 0