Skocz do zawartości

Zdjęcie

c385A nie działa przednie napęd

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share liku025

liku025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:34

c385A nie działa przednie napęd Witam, zakupiliśmy ciągnik ze słowacji, zrobiliśmy silnik, i dziś nadszedł czas pierwszej jego pracy na naszym gospodarstwie. Pług 3 obrotowy i niestety przedni napęd nie pracuje wcale, ciągnąć za załączanie napędu nic sie nie dzieje, tył bobruje a przód ani drgnie :/, podczas zakupu (zima) na śniegu napęd pracował, założyliśmy filtry (chyba od mikropompki jak sie nie myle, wcześniej nic tam nie było) nowy olej do skrzyni 80w90 GL4, i napęd nie pracuje. Ciśnienie w obwodzie mikropompki przy1000 obr/min wynosi 6 Barów, przy 1700 11 Barów. Do tego tata zauważył że po pracy ok. 30 min zaczęły wariować wzmacniacz momentu. Czy mamy spodziewać uszkodzonej mikropompki ? czy można coś jeszcze zdziałać ? wałek wom chodzi, podnośnik chodzi, a napęd nie :/

Edytowany przez liku025, 18 lipiec 2013 - 14:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
c385A nie działa przednie napęd Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 lipiec 2013 - 15:48

c385A nie działa przednie napęd Musisz mikropome zmienić bo już nie daje ciśnienia.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share liku025

liku025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:38

c385A nie działa przednie napęd jest lipa, jak sie zagrzeje to ma jeszcze mniej, jak przełącze na zółwia to ciśnienie rośnie o 1.5 at jak wył, napęd to rośnie o 1at, ciekawe jak sie ma wyjęcie filtrów do wzrostu ciśnienia, czy mikropompka może powodować po rozgrzaniu wariacje zółw-zając ? i jeszcze jeden problem, jak sie zagrzeje to ciężko wybić bieg ( ten lewarek terenowe/szosowe/wsteczny) czy to też mogła by powodować mikropompka ?

Edit: zapiąłem dziś do agregacika :) wkręcony miałem manometr od mikropompki jak sie nagrzał to na wysokich obrotach miał czasami 2 czasami 5 (sam nie wiem dlaczego takie skoki, ale jak jechałem i nagle przełączyłem wzmacniacz na zółwia to odrazu ciśnienie na 10at. pojechałem tak w błotko opuściłem agregat i ewidentnie przód darł :)

Edytowany przez liku025, 18 lipiec 2013 - 19:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:50

c385A nie działa przednie napęd a nie traci gdzies cisnienia na wzmacniaczu? kiedys jak robilem remont to mechanik mi cos wymienial wlasnie przy wzmacniaczu, cos wlasnie z hydraulika, mowil ze niedlugo by sie wzmacniacz skonczyl, tylko nie pamientam czy to tez by sie tyczylo zalanczania napedu :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 23:30

c385A nie działa przednie napęd Będzie się tyczyło. Każda nieszczelność w obwodzie (czy na sprzęgle przedniego napędu, czy sprzęgle WOM, czy wzmacniaczu)= straty ciśnienia w obwodzie.

Ciężko wchodzące biegi= hamulec skrzyni padł/jest źle ustawiony, lub operator nie umie poprawnie zmieniać biegów ;)