Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mechatronik    46

Zapowiedź nowości na ten rok. Zmodernizowany zestaw podsystemów z roku 2012 dla większości obecnie produkowanych kombajnów. Wygoda obsługi znana z kombajnów najwyższej półki teraz dostępna także dla tańszych maszyn.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Uzg_1SyF8GU

 

 

 

 

YouTube farmin-poland.Tv

 

 

Pozdrawiam

RAPITRONICS


Impossible is nothing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechatronik    46

O kosztach będę mógł powiedzieć bliżej po zakończeniu testów. Jak zawsze koszty prototypu sa wyższe. W założeniu system składa się z kilku modułów, które można zakładać oddzielnie. Można dzięki temu dowolnie rozbudowywać sterowanie o nowe funkcje w zależności od tego czego potrzebujemy lub co byśmy chcieli. Mogę narazie jedynie powiedzieć, że koszt systemu w pełnej jego konfiguracji (wszystkie możliwe podsystemy) nie należy do najtańszych. Niemniej jednak nadal będzie to NIC w porównaniu do ceny kombajnów, które mają takie systemy w standardzie.

 

 

 

YouTube farmin-poland.Tv

 

 

Pozdrawiam

RAPITRONICS


Impossible is nothing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Wielki szacun. To robisz jest za***iste, łączysz wiedzę i pasję tworząc takie pożyteczne konstrukcje. Powiedz jakie szkoły i studia ukończyłeś by posiąść niezbędną wiedzę do tworzenia takich wynalazków ?

Twój (zapewne ojciec) "tester" Twoich urządzeń jak był nastawiony do pierwszych urządzeń w Ursusie ?


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechatronik    46

Technikum mechatroniczne + automatyka i sterowanie na wydziale mechatroniki i lotnictwa na WAT + dużo czasu (i pieniędzy) na własne projekty.

 

Jesli chodzi o nastawienie to wszelkie przeróbki związane z odcinaniem lub spawaniem (nawet obecnie) nie przechodzą bez dłuższej dyskusji.

 

 

 

YouTube farmin-poland.Tv

 

 

Pozdrawiam

RAPITRONICS


Impossible is nothing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jednej rzeczy kolego nie przeskoczysz - pomostu wysuniętego zbyt do przodu w kombajnach Bizon. Nie wyobrażam sobie koszenia na stojąco i obsługi joysticka na podłokietniku. Pomysł dobry ale tylko i wyłącznie w czystym stojącym łanie. Gdy kosimy legat - tyłek do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mój tata kosi bizonem od 25 lat rok w rok lekko ponad 200ha, praktycznie zawsze siedzi więc to raczej kwestia doświadczenia, choć czasem nie ma przebacz ale naprawde bardzo bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechatronik    46

Zgadza się ja w tym sezonie wstawałem tylko gdy juz mnie 4 litery bolały od siedzenia bo oryginalne siedzenie jest mało komfortowe :)

Zresztą sami zobaczcie na nowym zwiastunie!

 

 

 

ps. Zapomniałem dodać, że ja podwyższyłem sobie siedzenie w moim bizonie :D

 

YouTube farmin-poland.Tv

 

 

Pozdrawiam

RAPITRONICS


Impossible is nothing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a program będzie dostępny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechatronik    46

Witajcie,

Po długiej przerwie spowodowanej dużą ilością pracy przedpremierowo odsłona pakietu CIS 2014

Bizon Super Z056 "Lexion".

Bizon Super Z056 "Lexion"

 

Nowością są blachy wypełniające przestrzeń bocznych nagarniaczy! Zapobiega to skutecznie przedostawaniu się słomy a następnie jej owijaniu. Chętnych nabyć komplet blach (cięte i gięte na CNC-blacha 1,5mm) proszę o info na priv. Bardzo prosty montaż.

 

YouTube farmin-poland.Tv

 

 

Pozdrawiam

RAPITRONICS

Edytowano przez mechatronik

Impossible is nothing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mechatronik
      Testy elektronicznego sterowania tylnym układem zawieszenia narzędzia pod nazwą HPS veris w Zetor Proxima 85. Moduł sprawdzi się jednak z powodzeniem w innych ciągnikach tego producenta.
       
      http://www.youtube.com/watch?v=_RLhX1x1UvQ
       
      Możliwości na dzień dzisiejszy:
       
      -regulacja wysokości podnoszenia,
      -regulacja wysokości opuszczania,
      -blokada w czasie transportu,
      -przełącznik podnieś/opuść,
      -dynamiczna zmiana wysokości pozycji dolnej przy pomocy pokrętła,
      -zmiana wysokości pozycji górnej możliwa tylko przed podniesieniem narzędzia przy pomocy pokrętła,
      -sygnalizacja pozycji (dioda zielona świeci),
      -sygnalizacja podnoszenia/opuszczania (dioda zielona miga),
      -sygnalizacja błędów działania (dioda czerwona wyświetla kod błędu),
      -możliwość podłączenia przycisków na błotniku,
      -przystosowany do sterowania napędem elektrycznym lub elektro-rozdzielaczem.
       
      Dodatkowo urządzenie posiada 5 potencjometrów do kalibracji w czasie montażu.
      Czekam na wasze uwagi, pytania i spostrzeżenia (opinie).
       
      Pozdrawiam
      RAPITRONICS
    • Przez pawelkarczewski
      Witam , podjąłem sie kapitalnego remontu bizona i mam problem z ustaiwniem naciągu łańcucha w podajnikia, ponieważ zgodnie z książką napraw to nie nadaje się już do użycia ale z powodu braku funduszy nie stać mnie juz na jego wymianę, dlatego mam od was pytanie jak ustawić naciąg łańcucha, jakie powinien mmieć parametry?
      Jest jeszcze druga sprawa odnośnie ustawienia sprzęgła w podajniku przy napędzie, moje wygląda w ten sposób że ustawia sie ścisk sprężyny za mopocą nakrętki, i nie wiem jak mocno powinna być sciśnięta ta sprężyna, ponieważ w książce nie mam na ten temat nic napisane.
       
      Pozdrawiam
    • Przez hunter871
      Witam
      Koledzy jakie macie nastawy w lexionie przy koszeniu jeczmienia ozimego chodzi mi o klepisko, obroty młocarni, wiatr? bo próbuje załadowac nastawy class i cos nie wchodza
    • Przez Adrian40stka
      Witam poszukuję fachowej nazwy tego pokrętła od bardzo dokładnego pozycjonowania ramion tuza (chodzi o coś podobnego ale ja nie będę montował tego w ursusie potrzebne mi do innego celu). Dokładnie chodzi o to duże pokrętło po prawej stronie po lewej trzy kontrolki zielona czerwona zielona i po prawej większe pokrętło. Opisze o co dokładnie mi chodzi np mamy pokrętło i wokół niego skalę (podziałkę) do 10 dodam że sterowanie silnikiem 12v prawo lewo poprzez zmianę biegunów silnik od wycieraczek od malucha pokrętło skala do 0 do 10 każdej liczbie będzie odpowiadał jakaś tam pozycja i minimalna ( minimalna umowna bo wiadomo nie wszystko da się zrobić) praca silnika osobowych. chodzi mi o w miarę precyzyjne sterowanie tym silnikiem w poprzedniej wersji wykorzystałem przełącznik od szyb elektrycznych ale zbyt mało dokładne to rozwiązanie z góry dzięki
    • Przez nabogato
      Jakie mogą być przyczyny gubienia ziarna na wytrząsaczach?? aby nie gubić muszę jeździć bardzo wolno. Słomy jest sporo 4-5t/ha ale i tak wydaje mi się że powiano iść to szybciej. Rożne ustawienia kombajnu nie przynoszą większego skutku. Jedyne czego nie ustawiałem to fartucha za odrzutnikiem, cały czas jest ustawiony luźno w najniżej pozycji. może podnieść go wyżej? macie może jakieś inne pomysły?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj