Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Wirówka do mleka za 500zł

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 16:55

http://allegro.pl/se...3397861773.html

Co o tym sądzicie, mam obecnie ciężki temat z somatyką segregacja mleka nie pomaga no nie wiem istna tragedia, jak myślicie czy to dobre rozwiązanie, czy to by pomogło i jak to się sprawdza, duzo mleka nie mam tak po ponad 200l dziennie, czy taka wirówka coś by pomogła i czy do tego mleczarnia się nie uczepi nie popsuje to innych parametrów?
  • 0

#2 piotrek88

piotrek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:02

Ferdek, a czy ty przypadkiem nie oddajesz mleka do Spomleku bo jeśli tak to i u mnie w okolicy ostatnio kierowca mówił że mało komu poprzechodziło. Lekarstwem może być zmiana odbiorcy, bo chyba zaczynają szukać oszczędności (bo przecież prezes za swoje nikomu samochodu nie kupi i balu nie wyprawi) i stąd te komórki, nie wspominając o tym, że więksi dostawcy już jakiś czas temu pouciekali do innych mleczarni.
A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.
  • 0

#3 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:33

aha, no dokładnie do spomleku, już człowiek cuda odczynia i stara się jak może a wraz somatyka zła narazie zawiesili na 3 mce te 5cio groszówki ale co dalej jak za 3 miechy siekną z nawiązką, heh :(
  • 0

#4 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3018 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 08:05

Zmień odbiorcę na Bielucha :P Teraz jest dobra cena dla nowo przyjmowanych. Mleczarnia przyjazna, na pewno nie będą wyszukiwać problemów w parametrach mleka, a jeśli takowe będą to jeśli już to pomogą się ich pozbyć.
  • 0

#5 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 13:45

niom tylko najpierw trzeba by kredyciki z mleczarni pospłacać :(
  • 0

#6 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3018 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:49

w Bieluchu bez problemu dostaniesz na spłatę tamtych, ale będziesz wtedy musiał podpisać cyrograf :P
  • 0

#7 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 18:54

oj, już mam cyrograf z radzyniem, po spłaceniu 3 lata jeszcze oddawać albo 20% zwrócić, oj z tymi wynikami to mi się wydaje że pogoda taka paskudna, że jest podatność na zapalenia, heh
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#8 mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • 895201
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 19 lipiec 2013 - 08:59

A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.

fakt, 0,5%tł- ale potem można połączyć śmietanę z mlekiem ponownie to może wyjść, ale to jest fałszowanie mleka. Skłaniałabym się raczej ku temu, że mleczarnia szuka oszczędności i stąd te cuda na obniżenie ceny.Obawiam się ,że jeżeli w ten sposób uda Ci się wyeliminować komórki somatyczne to zwiększysz ilość bakterii i zaś będzie po cenie.Ja mam wirówkę starą , polską i od czasu do czasu wiruję sobie partię mleka i robię masło. Urządzonko przydatne :)

Edytowany przez mora, 19 lipiec 2013 - 08:59.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk