Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km?

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 21:43

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? na taki ciągnik to ok 4m. Unii to 3,7SH ok 30tyś kosztuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Dzisiaj, 03:38
  •  

#22 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 00:17

na 50 ha wystarczy tak myślę

Na 50 ha ciągnik 158 km? No to trochę zaszalałeś. Za 40 tys. możesz kupić piekny nowy kultywator 3m np. Horsch, Lemken. Szersza maszyna kosztuje znacznie więcej ze względu na komplikacje konstrukcji związane z jej składaniem. Przy 3m szerokości będziesz śmigał 15km/h, czyli na większych kawałkach nawet 3ha/h. Jak byś się uparł to za jedną dobę całe gospodarstwo obrobisz.
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#23 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 14:39

Ile za niego sobie woła...?? ;)

29000zł albo coś koło tego ale to za kongskilde

#24 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:00

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Z podwójnym wałem docinajacym i zabezpieczeniami non stop trzeba dać 35 tysi lekko :P Ale nie bierz na spręzynach...ja wzialem na kołkach i super sie sprawuje, a kamieni tez troszki mam...Zeby było jasno nie wziałem na spreezynie bo za taki bajer trzeba 7 tysi dac ;)

#25 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:17

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Ja bym powiedział żeby brał tylko i wyłącznie na sprężynach ;)

#26 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 14:04

Ja bym powiedział żeby brał tylko i wyłącznie na sprężynach :P

Uzasadnij to.... ;)

#27 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 16:16

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Zgadzam się z Arkiem w 100 % . W 2000 r. jeszcze ojciec wziął grubera z unii na kołkach i nigdy już niczego nie kupie na zabezpieczeniach śrubowych jak to sie ładnie nazywa. Zabezpieczenia zrywane działały poprawnie przez ok 3 sezony czyli ok 300 ha. Wtedy "jedyną" niedogodnością był przymus zatrzymywania ciągnika i wymiana zabezpieczenia ( masakra w chłodną noc lub w deszczu ) ale w dłuższej perspektywie czasu pojawił się kolejny problem. Gniazda śrub zrywalnych zaczęły się wyrabiać, te śruby zaczęły się inaczej układać i zupełnie inaczej przenosić siły podczas przeciążeń. Efekt: te zabezpieczenia teraz nie działają poprawnie, non stop pogięte redliczki. Na szczęście można tu bez problemu zamontować zabezpieczenia spręzynowe, pozostaje tylko odżałowac te 3 tyś zł. co podejrzewam niedługo nastąpi.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2008 - 16:42

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Jak na mój gust to do takiego ciągnika powinien być ponad 4m a jak polecić firmę to Vogel&Noot albo Lemken

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 17:37

Uzasadnij to.... ;)

Przy szybkiej jeździe co chwila będą się zrywać zabezpieczenia zwłaszcza jak jest bardzo sucho, a na sprężynach nie oglądasz się co chwile do tyłu patrzeć czy wszystko jest ok, poprostu jedziesz i robisz bez przerw na wymiane bezpieczników.

#30 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:38

Przy szybkiej jeździe co chwila będą się zrywać zabezpieczenia zwłaszcza jak jest bardzo sucho, a na sprężynach nie oglądasz się co chwile do tyłu patrzeć czy wszystko jest ok, poprostu jedziesz i robisz bez przerw na wymiane bezpieczników.

Po pierwsze, aby zerwać bezpiecznik musisz natrafic na bardzo duzy kamień, po drugie prędkość nie gra roli, a po trzecie jesli zerwiesz to na pewno usłyszysz w ciągniku ;) Ale co do Unii to tez słyszałem ze się bardzo wyrabiaja gniazda :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 19:44

158 km to myślę że vaderstatd carier 400 zawieszany. bardzo dobra maszyna i ma dużą wydajność. ja w wakacje robie u wujka crieriem 500 i za 12 godzin ok. 40-45 ha robie bez problemu.

to i żadna rewelacja jeśli chodzi o wydajność ja 3m kosem w 7-8 h robię 20ha a gruber tylko na zabezpieczeniu sprężynowym jak się zapyla po polu 10-14km/ha to żal sie zatrzymywać a jeszce jak się kurzy to izal wysiadać z ciągnika no chyba że pole bez kamieni

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 20:20

Po pierwsze, aby zerwać bezpiecznik musisz natrafic na bardzo duzy kamień, po drugie prędkość nie gra roli, a po trzecie jesli zerwiesz to na pewno usłyszysz w ciągniku ;) Ale co do Unii to tez słyszałem ze się bardzo wyrabiaja gniazda :P

Nie mam jakiś zbytnio zakamienionych gleb ale widać dość często jak się łapy odchylają...

#33 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 22:27

Z podwójnym wałem docinajacym i zabezpieczeniami non stop trzeba dać 35 tysi lekko ;) Ale nie bierz na spręzynach...ja wzialem na kołkach i super sie sprawuje, a kamieni tez troszki mam...Zeby było jasno nie wziałem na spreezynie bo za taki bajer trzeba 7 tysi dac :P

to to mi dealer oferuje w standardzie

#34 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 07:09

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Chłopaki prosze się nie śmiac ale ja mam grubera 3 metrowego kosa i ciągam go ciągnikiem 170 konnym poprostu na grubera nie starczyło. W pierwszym dniu łożyska na wale rurowym poszły, a pleotem już się przyzwycził do pracy 13km/h powyżej kamienie walą w szyby.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#35 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 20:40

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? właśnie o kamieniach bym nie pomyślał :D ze w szybę
ciekawe spostrzeżenie.

#36 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 14:01

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? dają dają i to ostro. Ale jak się z góry przycina naweet 17-18 na godzine to strach. Nawet nie pytałem ile tylnia szyba do mojego traktorak kosztuje

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#37 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 15:37

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? No u mnie w upr-siew tez tak jest, ze jak sie rozpedze tak powyzej 15 to kamienie małe rzuca mi wałek w szybe :D Ojciec juz chciał osłone na wałek robic :D :D ale nie pozwoliłem yczywiscie, bo urok maszynki by zepsuł :D

#38 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 04:51

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Tylko 3 metry nic wiekszego nie polecam.

#39 Share ronnie1018

ronnie1018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 21:41

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? ja ci radze 3 m, bo im mniejsza maszyna do ciągnika tym dla mnie lepiej, z 4 m bedziesz prykal z 8 km/h a z 3 m conajmniej ze 13 km/h i tym mniejszym zrobisz dużo szybciej, ja moim belarusem ciagam 2,1 m a moge ciagnac 2,6 m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 23 listopad 2008 - 22:44

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km? Horsch terrano 3FX albo Lemken 3 belkowy ale nie pamietam jego nazwy. ja 165 km ciagam 3m kosa pracuje z predkoscia 16km/h troche niby szybko ale taki kompromis miedzy mała maszyna a silnym ciagnikiem. za to zrobie 3ha/h:)jaki rodzaj zabezpieczen to juz zalezy od zakamienienia pól. ja do swojego najchetnie kupił bym Horscha 4fx ale taka maszynka juz sporo kosztuje
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)