Rolnik1111

Kombajny Rostselmash

Polecane posty

marcine    44

w ubiegłym roku w Poradniku Rolniczym był artykuł o tych maszynach i właściciel wypowiadał się, że sa to super sprzęty. Cena/możliwości bomba, części zamienne też super, tylko o ile pamiętam psioczył trochę na jakość wykonania. Jak dla mnie są to takie MTZ-ty na Europę, czyli ok ;)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie jestem pewien ale na części to troszkę narzekali, ale po przerobieniu go według własnych możliwości chwalili ta maszynę. Stoi u dealera 1 sztuka już kawałek czasu.

 

http://www.lupus-wilk.com.pl/

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

@up tzn. w temacie części chodziło mi o to, że kosztują normalne pieniądze ;) i że serwis działa szybko

 

ale czy był to artykuł normalny czy artykuł sponsorowany - nie wiem ;)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jakby był sponsorowany to by nie pisali o tylu modernizacjach - takie moje zdanie.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Może i dobre ale kombajny będą miały ciężko się przebić na nasz rynek, musiał by być dobry dostęp do części zamiennych bo to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Widziałem dwa w Minikowie na Targach. Najbardziej w nich podobała mi się rura w motowidłach. Jeszcze tak grubej to nie widziałem, na pewno zasłania kosę. Wszystko masywne i nie wiem czy takie super. Cena tyle co Fendta lub NH.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Witam

Czy jest na forum jakiś użytkownik Rostselmasha który mógłby zrobić mała recenzje tego kombajnu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMOK102    0

tak posiadam dwa lata jest  ok- pisałem o nim w  tytule  vektor 420 , ale chętnie odpowiem na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jak kombajny będą dobre się nie będą psuć to sprzedaż wzrośnie dużo, i zrobi komkurencje zachodnim maszynom, bo cena atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekSam    1

Ja byłem świadkiem pokazu na jednym polu - kombajn fendt, claas i rostselmash, Co tu duzo mowic ten rusek obszedl konkurencje ku zdziwieniu wszystkich, warunki byly dosc ciezkie, wylegniete zboże. Fendt moze w kombajnach to nie jest czołowka ale ze claas sobie nie poradzil to była sensacja troszke...Co tu dużo mówic mi osobiscie podoba sie claas ale wykonczenie i wyglad to nie wszystko....zreszta co tu dużo mowic... chiny zaczynaja witac w zachodnich maszynach...Znajomy zamowil z serwisu łozysko (oryginal) a tam made in China  zreszta w serwisie tez pocichu sie dowiedzial ze sprezarki sa z tego kraju...a i pewnie duzo wiecej rzeczy....No cóż taka polityka zachodu ze to co sie nie psuje nie jest oplacalne...wiec i sprzet rolniczy tez to dosięgło. Wiec trzeba sie dobrze zastanowic ....

Jak to babcia zawsze mowła "Piękna miska jeść ci nie da..."

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Też słyszałem że Rostselmash jest bez konkurencyjny w zachwaszczony,wylęgniętym albo długo słomiastym zbożu.

Samo miejsce produkcji części w dzisiejszych czasach nie ma już dużego znaczenia ale Claas dla mnie jest bardzo przereklamowaną marką.

Jak się go obejrzy to wydaje się być dużo lepiej i dokładniej wykonany ale w gorszym zbożu wypada marnie w porównaniu do innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez sirmatti
      Witam
       
      jestem tutaj nowy ale rolnictwem się interesuje...
      czy są w sprzedaży takie kombajny jak np.
      http://www.youtube.com/watch?v=NZ2YZ3I42Rg

      proszę o linki z cenami bo nie mogę znaleźć
       
      w tak przy okazji to jak się zbiera ziarna kopru bo mnie to interesuje?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez traktorzystac330
      Witam
      Zbliża sie kolejna edycja wystawy rolniczej Agro Tech
      Mam pytanie czy będzie Agro Foto organizowało to co w ubiegłych latach?
      No i pytanie do Was kiedy Wy będziecie?
      Ja raczej sobota Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Jestem właśnie w 3 gimnazjum i około za 2-3 tyg. będe musiał złoźyć wstępne plany gdzie chce dalej kontynuować moją edukacje. Chciałem iść do Szkoły Rolniczej na profil Technik Rolnik lecz dojazd jest niedobry a klasy z powodu braku chętnych nie tworzą od paru lat i z tego powodu niestety ale ona odpada Dlatego też zastanawiam się nad innymi zawodami w innej szkole. Moje pytanie do Was to co byście proponowali. Technik Mechanik, Technik Mechatronik czy Technik Pojazdów Samochodowych(co raczej odpada). Na ten wybór patrze pod kątem co sie bardziej przyda po prostu w rolnictwie i naprawie maszyn rolniczyczych. Myślę że pomożecie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj