Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 07:32

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? Mam taki pomysł żeby dolne wałki w prasie metalfach "wzmocnić" żeby bele słomy nie stawały i proszę o radę, bo szukąłem była kiedyś w galerii taka fotka i już nie ma, czy w ogóle dospawanie czegoś da wymierne efekty, czy tylko bardziej sieczkę będzie robić rwać sznurek, czy łozyska w dolnych wałkach się rozlecą, co dospawać jak grube, czy przez całą szerokość wałka czy punktowo, czy 3 szczebelki, czy wszystkie 6, a może tylko szlifierką wyostrzyć te płaskowniczki na walcach może już tylko to by pomogło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? Dzisiaj, 01:35
  •  

#2 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 17 lipiec 2013 - 10:31

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? Kiedys widzialem jak koles dospawywal na walki nakretki
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#3 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 11:54

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? casejx to pomogło?
Ferdek ja właśnie jestem po takim zabiegu(co prawda w welgerce,ale to prawie to samo) i czekam do żniw żeby sprawdzić efekt.Ja naspawałem drut 6mm na co drugi wałek począwszy od pierwszego od podbieracza.Zamocowałem po 5-6 szt. na wałek,obawiam się tylko tego by nie łapało mi siatki na wałki przez te druty.Jeden znajomy mając ten sam problem naspawał żebrowany drut nie pamiętam jakiej średnicy,ale druty kaleczyły mu sznurek,mam nadzieje że gładki drut tego nie będzie robił.

#4 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:53

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? Z tego co mi muwil to pomoglo. Ale jak to szlo naprawde to nie widzialem.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 16:51

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? No właśnie mam na stanie żebrowany drut i boje się żeby sznurków nie kaleczyło, bo w mojej jak złapie kamienia to potrafi pogryść sznurki no i własnie jak to bedzie jak złapie kamienia czy nie zrobi się jakaś ruina czy nie porujnuje to wałków, heh, może ponaspawywać takich kawałków po 10cm naprzemiennie, bo jak na 2 wałkach obok siebie naspawam to będzie bardzo mała przestrzeń między wałkami, a może i taki pomysł z nakrętkami to może niezły patent ;)

#6 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:27

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? Jestem po pierwszym belowaniu z drutami i chyba będzie ok.Co prawda nie prasowałem słomy,ale trawe która pójdzie na ściółke,ale pręty nie łapały siatki ani jej nie kaleczyły.Także jeśli nad tym jeszcze myślisz to gładki pręt powinien pomóc,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:04

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków? na próbę naspawałem 3 rzędy po 3 nakrętek na klucz 17 no i jest ok, w między czasie dospawam na wszytskie 3 dolne wałki i może na jeden na klapie tych naketek, zobaczymy w ten weeken w te upały w słomie hehe