Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniaki w Big Bagach

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamnow31

adamnow31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2013 - 06:57

Ziemniaki w Big Bagach Witam.
Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniaki w Big Bagach Dzisiaj, 11:10
  •  

#2 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4157 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 17:43

Ziemniaki w Big Bagach Skrzyniopaletę wywrócisz wywrotnicą w kosz przyjęciowy sortownika a worek czym?

#3 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 19:52

Ziemniaki w Big Bagach Worek ma zawiązywany lejek na spodzie, wieszasz go na widłach i zawartość sama wylatuje. Jakbś nie wiedział to big bag do ziemniaków jest całkiem inny niż big bag po nawozie. Wór na ziemniary ma wymiary 90x90x180, cztery uszy, mieści od 1 do 1,5 tony, tkanina jest raszlowa i jest to wór wielorazowego użytku.

#4 Share adamnow31

adamnow31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:48

Ziemniaki w Big Bagach Dokladnie tak kolego turem bez problemu wysypal bym sobie worek do sortownika bez potrzeby kupowania wywrotnicy.. wiem jak wygladaja worki na ziemniaki i kupujac nowe to mozna zamówic jakie sie chce na zyczenie kwestia tylko kasy bo wymiar zrobia jaki sie chce i otwory tak samo.

#5 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:uprawa ziemniaków, technika rolnicza

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:36

Ziemniaki w Big Bagach część ziemniaków przechowuje w big-bagach ale ustawiam je na paletach żeby od spodu był przewiew i stawiam je jeden koło drugiego. z przechowaniem nie ma problemu pod warunkiem, że ziemniaki pryskasz do końca ich wegetacji na zarazę. a jak w big-bagu znajdzie się kilkanaście sztuk ziemniaków z mokrą zgnilizną to potrafią wybrudzić wszystkie inne a na pryzmie te parę zgnitych nie wybrudzi nic.

#6 Share adamnow31

adamnow31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 05:39

Ziemniaki w Big Bagach Z tym niema problemu bo chronione są do momentu kiedy jest ścinana łęta i robimy desykacje, ale w tym roku mimo to na pewno jakaś sztuka się popsuje przez nadmiar wody jak już odparują i odbierze się to co ma się popsuć to powinno być w takim razie dobrze.

#7 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 16:09

Ziemniaki w Big Bagach Problem tylko taki ze nie da sie raczej ustawic jeden na drugiego a skrzynie sie da i wiecej wejdzie do przechowalni.

#8 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 707 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 15:57

Ziemniaki w Big Bagach I ma ktoś w big beg= ziemniaki na zimę. Mam buraczka czerwonego i ok piękna sprawa :)

#9 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:51

Ziemniaki w Big Bagach

Problem tylko taki ze nie da sie raczej ustawic jeden na drugiego a skrzynie sie da i wiecej wejdzie do przechowalni.

Akurat ja ziemniaków nie trzymam w Big Bagach ale mam posypane buraczki czerwone, zboże i bezproblemu układam "jeden na drugim".

#10 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 15:48

Ziemniaki w Big Bagach I jak sie tzrymaja buraczki, maja dobra wentylacje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 707 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:10

Ziemniaki w Big Bagach Miałem ok 5 t dużych prosto z pola w wory i do stodoły. Na duże mrozy przykryłem agrowłukiną Bardzo ładnie przeleżały -Na wierzchu trochę porosły lecz ok

Załączone miniaturki

• buraczek.jpg

#12 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 14:44

Ziemniaki w Big Bagach

Skrzyniopaletę wywrócisz wywrotnicą w kosz przyjęciowy sortownika a worek czym?

zasadniczo worek też można wysypać na wywrotnicy, tak samo jak skrzynię

#13 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 26 luty 2014 - 13:48

Ziemniaki w Big Bagach ziemniaki lubią się w baksach wywracać będąc jeden nan drugim, znam z autopsji... ale zawsze można zaryzykować
ziemniaki przeleżą dobrze, poszukaj tylko big bagów siatkowanych chociaż w 40% aby nie były całe jednolite, miejsce i szpary między nimi dadzą im dość wentylacji
o i jeszcze jedna uwaga, poszukaj maksymalnie szerokich a nie wysokich, jeśli będziesz sztaplował

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2014 - 22:15

Ziemniaki w Big Bagach Potrafią sie odgniatać i to nie jest mile widziane przez klienta xD.

#15 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:12

Ziemniaki w Big Bagach

Potrafią sie odgniatać i to nie jest mile widziane przez klienta xD.

Jak odgniatać nawet jak worki stoją jeden koło drugiego, albo jak jeden na drugim napisz coś więcej. Koledzy a jak to jest można ładować do big-bagów ziemniaki prosto z pola? albo muszą najpierw trochę odparować ?

#16 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:16

Ziemniaki w Big Bagach U mnie gość prosto z pola w big-bagi sypie z tym że później stoją z tydzien na polu nim do przechowalni schowa. Żeby się odgniatały to nigdy nie wspominał.

#17 Share adamnow31

adamnow31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:43

Ziemniaki w Big Bagach Zapewne dobrym sposobem było by wstawienie worków do jakiejś wiaty z przewiewem gdzie spokojnie przez jakiś czas ziemniak mógł by odparować a potem albo sortowanie albo do przechowalni. Przy dużych ilościach zapewne był by to problem bo jednak powierzchnia musiała by być spora.

#18 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 18:07

Ziemniaki w Big Bagach Zrobię może odkop.
Mam Annę i chciałbym częściowo transportować ziemniaki z pola w big bagach. Macie pomysł jak rozwiązać w prosty sposób opróżnianie kosza do big bagów? Myślałem by zrobić coś w rodzaju leja jak w zachodnich, ale wtedy nie podjadę pod przyczepę z podwójnymi burtami. Może zrobić na ładowaczu wieszak na dwa big bagi? Z jednej strony pola stała by przyczepa, a z drugiej strony sztywna i worki. W zeszłym roku zajeżdżałem, ale to strata czasu i paliwa. Może ktoś podpowie?

#19 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 20:34

Ziemniaki w Big Bagach

W Grimme mam fartuch - lejek podnoszony więc można sypać tak i tak, możesz zrobić na zawiasie podnoszony ręcznie nie musi być hydrauliczny.

P43-2655068259.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 13:32

Ziemniaki w Big Bagach Takie rozwiązanie to owszem, stelaż wyspawać nie problem. Ale tą plandeke zrobić. A w koszty nie chcę się pchać bo rozwiązanie prawdopodobnie na ten rok tylko.