Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:36

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Mam problem , otuż podczas koszenia przestał mi się kręcić drugi bęben w kosiarce rotacyjnej z 165 . Pierwszy się kręci ale drugi już nie . Co się mogło stać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Dzisiaj, 07:40
  •  

#2 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:52

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej odkrec gorna pokrywe moze kola zedate sie juz skonczyly..

#3 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 23:42

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej @krzychu ma racje odkrec pokrywe i wszystko zobaczysz... kola zebate albo na klinie scielo :P
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 09:18

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Koła zębate są i też zobaczyłem że ten drugi bęben się troche opuścił na dół . Jak go podnieś na zawsze :D ?

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 09:27

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Na zawsze to się nie da, ale wymieniając łożyska i pierścienie zegera na wałku pionowym uzyskasz czasowy efekt podniesienia :D ;) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#6 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:40

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Dobra sprubuje coś zrobić

#7 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 15:10

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej tobie po prostu się wałek ukręcił tak jak mi... wystarczy rozebrać i założyć nowy i będzie kosić jak nowa
KPK Kumurun Team

#8 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 16:32

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej No tak ale mam problem z wyciągniecięm go ;/ .

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 17:02

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej sorki nie chce mi się zakładać nowego tematu to tu się podepnę co może być przyczyną strasznych wibracji w kosirace, niby wszystko ok, żadnych luzów wszystkie trzymaki równe a są wibracje że popękała i rozleciała się cała osłona, popękała rama, popękała osłona pasków klinowych no normalnie masakra kosiarka się rozlatuje talerze ślizgowe ok, niby wszytsko ok więc co może tak bić?

#10 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:57

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Te osłony w nowych kosiarkach rozlatują się same od stania nawet. Moja po trzech latach niezbyt intensywnej pracy nie ma już żadnych osłon bo blachy po prostu się rozdarły podczas koszenia same z siebie a wielkich wibracji kosiarka nie wytwarza. Po prostu blacha z papieru robiona albo z puszek po piwie to się rozrywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 22:11

sorki nie chce mi się zakładać nowego tematu to tu się podepnę co może być przyczyną strasznych wibracji w kosirace, niby wszystko ok, żadnych luzów wszystkie trzymaki równe a są wibracje że popękała i rozleciała się cała osłona, popękała rama, popękała osłona pasków klinowych no normalnie masakra kosiarka się rozlatuje talerze ślizgowe ok, niby wszytsko ok więc co może tak bić?

Sprawdz czy nie masz luzu na talezu, moze zuzyte lozyska..posprawdzaj tez czy na bebnach tez jest wszystko dodrze czy luzu nie ma..ewentualnie moze bylo udezone o cosi ktorys walek ugiety..

#12 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 17:41

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Jak wyjąć ten wał który napęda bębny żeby założyć nowy ?

#13 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:38

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej walek w skrzyni ten dlugi? jesli to polska kosiarka to o ile dobrze pamieyam to jest on przykrecony razem z lozyskami, na 4 sruby, jak masz zdjeta pokrywe to masz tylko te sruby w srodku,,

#14 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 22:11

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej A gdyby to była czeska ?

#15 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 22:38

sorki nie chce mi się zakładać nowego tematu to tu się podepnę co może być przyczyną strasznych wibracji w kosirace, niby wszystko ok, żadnych luzów wszystkie trzymaki równe a są wibracje że popękała i rozleciała się cała osłona, popękała rama, popękała osłona pasków klinowych no normalnie masakra kosiarka się rozlatuje talerze ślizgowe ok, niby wszytsko ok więc co może tak bić?

Witam

Nie masz czasem przerdzewiałych osłon bębna u góry co nakrywają bęben?

Lubi tam nalecieć piasku i różnego brudu. Dopóki jest to obklejone po całym obwodzie to jest ok,a jak się odklei to bęben zaczyna bić ,że aż cała maszyna chciała by się rozlecieć. Miałem taki przypadek ,ze kosiarka była przewrócona na bok do zdjęcia ślizgów. Po złożeniu nie wiadomo skąd zaczęła tak bić. Po rozkręceniu bębnów i wymyciu wodą problem znikł.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 06:08

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej dzieki sprawdzę to

#17 Share zgwizdak

zgwizdak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:34

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej witam, potrzebuję pilnie pomocy - nie obraca mi się pierwszy bęben w kosiarce rotacyjnej, to moja pierwsza kosiarka, kupiłem używaną, moja wiedza w zakresie budowy tego typu maszyn jest żadna

#18 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 20 sierpień 2013 - 09:54

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej Po pierwsze chyba nie kręcą się oba bębny bo 2i jest napędzany od 1ego. Trzeba ściągnąć osłonę pasów klinowych i zerknąć czy nie zrąbał się klin na 2 kole pasowym, jak nie to ściągnąć blachy lub plandekę i rozkręcić przykrywę skrzyni napędowej - a resztę sam w środku zobaczysz. Mogły się wykruszyć zęby, mogły pójść łożyska, wałek mógł się ukręcić. Prosta maszyna, jedynie mogą być problemy z prawidłowym ustawieniem dystansów pomiędzy kołami zębatymi - ustawia się tak by podczas kręcenia nie cięły kawałków papieru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share zgwizdak

zgwizdak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:47

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej witaj
jestem w trakcie roboty, na razie wydobywam ze smaru pokruszone kawałki przekładni zębatej tej na wale na pierwszym bębnie, wykruszyła się też ta dolna przekładnia przenosząca napęd na pierwszy wał, ugiął się też sam wał w przedniej części, łożyska ( to dolne i górne nie zaciekawie wyglądają, ocalała z przodu jedynie przekładnia ta na osi koła pasowego,
na razie tyle udało mi się zrobić dalej chyba nie dam rady sam ale będę jeszcze próbował - pięknie dziękuję za przydatne wskazówki
jaki może być w przybliżeniu koszt takiego remontu ?
pozdrawiam
Zdzisław