Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z obrotem - cyklop

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zielony9999

zielony9999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 16:48

Problem z obrotem - cyklop Witam, mam problem z obrotem wieży cyklopa - siłowniki od obrotu podczas wykonywania obrotu zahaczają o siłowniki od łap do podpierania (jeśli łapy są podniesione - pozycja transportowa cyklopa, to siłowniki od obrotu podczas próby wykonania obrotu zahaczyłyby o podłogę cyklopa). Wieża cyklopa jest ewidentnie przechylona do w stronę ciągnika i moje pytanie brzmi - co ja mam bidak zrobić? Luz jest na tym korpusie od obrotu.. Jak to rozebrać? Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z obrotem - cyklop Dzisiaj, 16:42
  •  

#2 Share Scrooge

Scrooge

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:23

Problem z obrotem - cyklop Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to wydaje mi się, że rozsypały się w Twoim cyklopie dolne łożyska od obrotu wieży.Sam miałem ten problem kilka lat temu i awaria jest dość kłopotliwa, ale do zrobienia we własnym zakresie.Są to 2 łożyska(jedno zwykłe kulkowe a drugie oporowe),ale ze względu na znaczne rozmiary i rzadkość stosowania do najtańszych nie należą.Aby je wymienić musisz, niestety, zdemontować całą więżę, a można to zrobić jedynie przez wyjęcie jej do góry po uprzednim rozkręceniu od podstawy.Do tego potrzebny jest jakiś dźwig, bo raczej innym cyklopem nie da się tego zdjąć.Może da się to zrobić ładowarką.Mi akurat ściągał to kolega dźwigiem samochodowym, ale może Tobie uda się to zdjąć innym utrojstwem.Powodzenia!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share zielony9999

zielony9999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:48

Problem z obrotem - cyklop Zajrzałem pod spód i okazało się, że cyklop wymaga spawania, już zamówiłem raczej profesjonalnego spawacza. Mam teraz inny problem, mianowicie gdzie można znaleźć/zdobyć te małe kuleczki co są w środku tłoka.

EDIT:znalazłem w warsztacie hydrauliki siłowej za free.

Edytowany przez zielony9999, 19 lipiec 2013 - 09:59.