Farmer11

Jakim ciagnikiem smigacie ze swoja prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian2    17

Miałem Ap 45 i wole jej nie wspominać...Ale chodziła spokojnie z C 360,C 330 też dawał rade ale ruszał tylko przy odpowiednim ustawieniu tłoka.Inaczej trzeba było ręcznie ruszyć.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1
niedawno kupiłem jd 550 i bedzie podpinana do 360 3p.mam mały kłopot a mianowicie komora otwiera mi sie w 20s i zamyka tak samo wolno :D czy ktoś wie co może być przyczyna i jak z tym sobie poradzić??z góry wielkie dzieki za pomoc

pozdro

Niestety przy 'sześćdziesiątce' raczej tak już będzie... :D Ja miałem to samo w Warfamie - powoli podnosiło i powoli nabijało ciśnienie...

Hydraulika jest tam słaba i już. Ewentualnie możesz wymienić pompę na nową, albo zaczepiaj tą prasę do mocniejszego ciągnika jeśli masz... :)


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

a wie ktoś czym trzeba ciągnąć prasę KR160 ?? krone oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

@K1ROVEZ ostatnio byłem na wystawie w Bratoszewicach i rozmawiałem z gościem z John Deera i powiedział że to może być wina rozdzielacza w prasie że może jest za bardzo skręcony(do końca) i dlatego tak wolno chodzi, nie wiem sprawdzę to a jak nie pomoże to trzeba będzie ciągnik kupić :) w sumie to był zamiar 5714 ale narazie nie dam rady


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a patrzyłeś zawór zwrotny??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

jak będę na urlopie w przyszły weekend to się za nią wezmę i postaram sie to wkońcu jakoś rozwiązać :) dostałem kilka rad i będę działać


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Życzę powodzenia w naprawach...

 

a wie ktoś czym trzeba ciągnąć prasę KR160 ?? krone oczywiście

Siema 'tomi382'.

Mój znajomy miał chyba właśnie takie Krone i ciągał je w zeszłym roku Fendtem 308, bo póki go nie miał to zaczepiał ją do jakiegoś starszego International-a (taki odpowiednik 'sześćdziesiątki'), ale to szło dość powoli, zwłaszcza pod górę...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Oby powodzeniem się skończyły :) bo inaczej to będzie duża strata czasu przy każdym balocie...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moj zestaw to zetor forterra 11411 i Vicon 2160 OC


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mój znajomy miał chyba właśnie takie Krone i ciągał je w zeszłym roku Fendtem 308, bo póki go nie miał to zaczepiał ją do jakiegoś starszego International-a (taki odpowiednik 'sześćdziesiątki'), ale to szło dość powoli, zwłaszcza pod górę...

 

:P Zastanawiam się czy to dobry zaku[ i jak z częściami będzie. jak narazie to jest skazana na zetorka 16145. myślę również o kiszonce. mam nadzieję że pójdzie. i mam sprawę. potrzebuję katalog części do niej . może da się załatwić okazyjnie. jest ona z 2005r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Z 'szesnastką' to pójdzie prawie każda prasa rolująca, tak więc masz spoko. Uważaj tylko na nadmiar mocy na wałku, bo ja wyznaję zasadę, że lepiej 'zadusić' traktor niż ukręcić coś w prasie. Póki moja Warfama się nie dotarła (200 bel według instrukcji) to ciągałem ją C 360, choć momentami 'padał', ale teraz to już MTZ 82 i więcej mocy do niej nie trzeba.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Popieram wypowiedź kolegi u nas to nawet jeden sprzedawca namawiał żeby jeździć z prasą metal-techu C360 bo przy przeciążeniach zadusi ciągnik a nie urwie czegoś w prasie lub nawet nie wypchnie komory


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

szesnastka jest z przymusu bo 385 wałek nawalił. mam jeszcze prasę SIPMA 276/1 na sprzedaź. i jak będzie z tym katalogiem do krone? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek4312    0

Zetor 9540 i Metal - Fach Sokółka


Zapalniczka- 2 zł
Benzyna- 50 zł
Widok palącej się szkoły- bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja swoją warfame Z 543 ciągam Pronarem 82A

 

A po wsi pomykają takie zestawy:

Zetor Proxima 8441 + Sipma farma II

MTZ 80 + Sipma classic

MTZ 82TS + Corrado

Pronar 82A + Sipma farma II

John deere 6530 PREMIUM + Famarol DF 120.1,8

Zetor 7245 + Famarol DF 120.1,8

Belarus 1025 + Metal Fach Sokółka

McCormick MTX 135 + Krone Combi Pack

Zetor Proxima 8441 + Krone KR 125


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZETOR 5340 + SIPMA classic Z-279/1 siano,siano-kiszonka

MF 255 ta sama prasa w słomie


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

na jakim biegu i na jakich obrotach silnika jezdzic 912 z z224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj