Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 86 podłoga podsiewacza

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TheBazyllo

TheBazyllo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 06:04

Dominator 86 podłoga podsiewacza Witam! Mam pytanie jak się wyciąga podłoge podsiewacza ?? Podpowiedzcie mi jakie macie sposoby na wyciagniecie tych blach. Wiem że się odkreca go od dolu koło skrzyni ale nie wiem jak wyciagnąć wydaje mi sie ze jest zakorodowany i nie chce wyjść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 86 podłoga podsiewacza Dzisiaj, 18:55
  •  

#2 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 16 lipiec 2013 - 07:31

Dominator 86 podłoga podsiewacza tak koło skrzyni i jeszcze z tyłu jest przykrecony , musiesz wszystko rozkrecic i do tyłu sie go wyjnie bez problemu

tam jak sie nie myle ,bo juz dawno nie roniłem tego , ale tam wyjdzie sama blacha podsiewacza ona jest wysuwana do tyłu i tam gdzies z tyłu powinna byc jedna srubka mocujaca ta blache do ramy podsiewacza i jak juz to wysuniesz do tyłu to zostanie rama podsiewacza i rame sie wtedy odkreca i mozna tez ja wyciagnąć , a po co to chcesz robic ?

#3 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 16 lipiec 2013 - 07:49

Dominator 86 podłoga podsiewacza No ale też można odjechać całym gardzielem i przodem wyciągniesz czy nie będzie łatwiej ?? :P

#4 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:13

Dominator 86 podłoga podsiewacza W tym kombajnie przodem nie wyjmiesz podsiewacza bo tam on ma takie ograniczniki (jest w takich szynach). Ogólnie wyjąć podsiewacz to nie taka prosta sprawa jak piszą koledzy wyżej, nie wystarczy same odkręcenie śrub. Problem tkwi w tym że jest on mocno skorodowany i zabrudzony w tych szynach, więc będzie stawiał opór. Pamiętam jak u nas na wiosce to podsiewacz z Claasa wyciągali ładowarką teleskopową, bo niczym innym się nie dało.

Jak już zamierzasz go wyciągać to kup WD-40 napryskaj w te szyny zostaw na jeden dzień niech się pomocuje z tą rdzą i dopiero drugiego dnia się za to zabieraj. Jednym słowem życzę powodzenia :D

#5 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:21

Dominator 86 podłoga podsiewacza No nie wiem kolego czy tak łatwiej właśnie wyciągnąłem w swojej 96 i nie mieścił się między klepiskiem a skrzynią przy końcu wyjmowania nawet jak klepisko podniosłem do samej góry .Jakos go wyjąłem po podgięciu kilku grzebieni ale z włożeniem już nie będzie tak łatwo może spróbuję od tyłu dodam że ja wyciągałem razem z ramą . Ktoś wkładał go tyłem ? da radę?

#6 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:23

Dominator 86 podłoga podsiewacza No jak uważacie, ja jak wyciągałem podsiewacz razem z ramą to przodem ale musiałem już tyłem wkładać bo nie byłem pewny czy zdołam go włożyć. No i jak wyciągniesz to popsikaj WD-40 niech to przeżre przez noc i czymś przeczyść, żeby łatwo weszło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share TheBazyllo

TheBazyllo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 06:03

Dominator 86 podłoga podsiewacza audia3 a gdzie dokładnie z tyłu? bo tego nie wiedzialem ale tam sa jakieś śruby 8 mm pod spodem zeraz za drutami (grzebieniem) ? Chem go wyjąć i wyczyścić i pomalować bo jest brudny i mi sie przykleja wszystko na nim.

#8 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 11:21

Dominator 86 podłoga podsiewacza Zaraz za grzebieniem są śruby na których są mocowane grzebienie

#9 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 18 lipiec 2013 - 11:41

Dominator 86 podłoga podsiewacza tak jak wyżej kolega napisał sa tam sruby , musisz je odkrecic o wszystko Ci wyjdzie

#10 Share RafaDudkowski

RafaDudkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:20

Dominator 86 podłoga podsiewacza Ma ktos zdjecia jak wyjmowac podsiewacz przy dominatorze 96 pilnei z gory dziekuje

#11 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 10:50

Dominator 86 podłoga podsiewacza Wystarczy poluzować śruby hakowe z przodu z tyłu orginalnie nie ma śrub, grzebień pozostaje przy ramię i się go nie odkręca. Następnie w pionowej płetwie jest otwór do zaczepienia haka z pręta.
Do wyszarpnięcia ja używam pasa transportowego z napinaczem. Wystarczy wyrwać parę cm. dalej idzie swobodnie. Wyjęcie blach podsiewacza zajmuję max. 15 min. I nie róbcie z tego skomplikowanej operacji.

Instrukcja Napraw Claas Dominator_Strona_103.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:23

Dominator 86 podłoga podsiewacza podłącze się do tematu zdemontowałem już sita i zabieram się za podsiewacz, podpowiedzcie mi proszę gdzię są te śruby hakowe? chce tylko częściowo to zdemontować żęby dobrać się do lewej strony żeby zamontować osłonę gumową i nie wiem jak tam się dostać